Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Aktuality

Aktuality

13. 05. 2024
Pozvánka na celoškolní jarmark

Vážení rodiče, prarodiče, přátelé, lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí naší školy,

zveme Vás na tradiční celoškolní jarmark, který se bude konat ve čtvrtek 30. května v době od 9:00 do 13:30 hodin.

V podvečerních hodinách na jarmark naváže tradiční After party. Tu začínáme už v 17:30 hod.

Těšíme se na Vás.

07. 05. 2024
Žádost o příspěvek na žákovskou kuchyňku

Vážení rodiče,

jak jsem Vás již informoval, rozhodl jsem se s koncem letošního školního roku ukončit své dlouholeté působení na Lesní. Za tu řadu let se mnohé podařilo, a to i díky Vaší pomoci a spolupráci. Moc si toho vážím.

02. 05. 2024
K zápisu do 1. tříd - seznam přijatých uchazečů

Vážení rodiče,

rozhodnutí o přijetí či nepřijetí uchazečů do budoucích 1. tříd bylo pro nás letos náročnější. Zájem o přijetí do naší školy vysoko převyšoval naše kapacitní možnosti. Jen ze spádové oblasti se o přijetí do 1. ročníku ucházelo 72 žadatelů.

30. 04. 2024
Peče celá Lesní

Žákovský parlament připravil soutěž v pečení a do základního kola se přihlásilo 22 dvojic od 3. až do 9.tříd.

Soutěžící připravovali své výrobky doma a ve škole proběhlo hodnocení poroty, složené z pana ředitele Dvořáka a paní učitelek Müllerové a Bielikové. Porota posuzovala vzhled, chuť i náročnost přípravy a bylo to velmi těžké rozhodování, protože všichni soutěžící přinesli opravdu výborné dezerty. 

16. 04. 2024
Jarní koncert pěveckých sborů

Vážení rodiče a přátelé dětského sborového zpěvu,

s radostí Vás zveme na Jarní koncert, který se bude konat dne 16. května 2024 od 16:00 hodin v prostorách amfiteátru ZŠ Lesní.

16. 04. 2024
Konkurz na ředitele naší školy

Vážení rodiče,

po 35 letech ředitelování na Lesní jsem se rozhodl své působení na škole s koncem tohoto školního roku ukončit. Ani ve snu mě nenapadlo, že mne s touto školou spojí tak dlouhá část života. Vždyť i řada z Vás, dnes rodičů, prošla lavicemi této školy. Přiznávám, že práce na Lesní mi bude chybět, a nejvíce děti. Byla to krásná jízda!

16. 04. 2024
Dny ředitelského volna

Milí rodiče a zákonní zástupci,

rádi bychom vás informovali, že ředitelství školy vyhlašuje z důvodu dalšího vzdělávání našich pedagogických pracovníků na čtvrtek 9. a pátek 10. května 2024 dny ředitelského volna.

08. 04. 2024
Matematický klokan v ZŠ Lesní

Žáci naší školy se v pátek 22. března 2024 opět zúčastnili soutěže Matematický klokan. Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. 

08. 03. 2024
Klima školy - elektronický dotazník pro rodiče

Vážení rodiče,

ve snaze o rozvoj vhodného prostředí a atmosféry v naší škole si Vás dovolujeme požádat o vyplnění zpětnovazebního dotazníku. Na webu www.proskoly.cz je připraven elektronický dotazník nazvaný "Klima školy".

06. 02. 2024
Upozornění na dávivý kašel ve škole

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás na základě doporučení Krajské hygienické stanice v Liberci informovat, že se na naší škole objevil případ onemocnění dávivý kašel (pertuse).

20. 11. 2023
Volné pracovní místo - školní etoped

Do kolektivu našich zaměstnanců hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici školního etopeda.

10. 11. 2023
Nadané a talentované děti v naší škole

Milí rodiče,
rádi bychom vás informovali o něčem, co se týká vašich dětí a jejich vzdělávání na naší škole. Nedávno jsme provedli průzkum, vyhodnotili jsme jeho výsledky a identifikovali žáky, kteří projevili mimořádný talent a nadání v nějakém konkrétním předmětu. Jsme velmi potěšeni tím, že máme v naší škole tolik talentovaných a nadaných žáků, a chceme vám sdělit několik změn, které plánujeme implementovat, aby se dětem poskytla co nejlepší vzdělávací zkušenost.

22. 10. 2023
Souhlas zákonného zástupce s užíváním umělé inteligence

Vážení rodiče,

obracíme se na Vás s informací o našem záměru zavést umělou inteligenci do výuky v naší škole. Umělá inteligence se stala nedílnou součástí našich životů. Používáme ji každý den, aniž bychom si to možná uvědomovali.

Abychom vyhověli podmínkám pro užívání AI, potřebujeme souhlasné stanovisko zákonných zástupců.

10. 08. 2023
Stavební úpravy ve škole

Vážení rodiče, milí žáci,

i když je čas letních prázdnin a školní budova by mohla působit opuštěným dojmem, rádi bychom vás informovali o intenzivních stavebních úpravách, které právě probíhají ve školním areálu.

16. 12. 2022
Obědy zdarma v ZŠ

Vážení rodiče,

dovolte, abych Vás informoval, že zastupitelstvo města schválilo usnesení související s dopadem aktuálního zdražování do života rodin s dětmi. Usnesení je v tomto znění:

ZM schvaluje záměr proplácení plateb za školní obědy na základních a mateřských školách zřizovaných Statutárním městem Liberec z rozpočtu města, a to u žáků, kteří jsou členy domácnosti v hmotné nouzi a kterým nejsou obědy ve školách propláceny z jiných mimorozpočtových zdrojů (v období 02-06/2023).

12. 10. 2022
Diskusní skupiny na internetu

Vážení rodiče,

naše škola se v poslední době stává svědkem toho, že si naši žáci vytvářejí diskusní skupiny napříč různými platformami. Mezi nejvyužívanější slouží dětem aplikace Messenger a WhattsApp.

23. 08. 2022
Školní družina - docházkový systém Bellhop

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

z důvodu zajištění vyšší bezpečnosti Vašich dětí jsme pro Vás a Vaše děti připravili novinku ve způsobu vyzvedávání dětí ze školní družiny. Uvádíme do provozu čipový systém BELLhop. Jedná se o elektronický systém vyvinutý přímo pro školní družiny základních škol firmou NeurIT. Více podrobností o celém systému se můžete dočíst na stránkách www.bellhop.cz.

22. 03. 2022
Úniková hra pro budoucí školáky

Vážení rodiče, milí žáci,

jsme nesmírně potěšeni, že Vám po dlouhých přípravách můžeme představit únikovou hru, určenou budoucím školákům. Hru, tvořenou z interaktivních úkolů, a zároveň propojenou přímo s prostředím naší školy, si můžete zahrát po kliknutí na tentoi odkaz.

07. 07. 2021
Ztráty a nálezy

Vážení rodiče,

od konce školního roku najdete na našich stránkách v sekci "ZTRÁTY A NÁLEZY" nově nafocené věci, které jsme našli v budovách školy. Máte-li zájem, prohlédněte si je a pokud něco objevíte z šatníku Vašich dětí, máte možnost si je v týdnu od 5. 7. do 9. 7. vyzvednout v době od 9:00 do 12:00 ve škole. V případě zájmu volejte sekretariát školy.
01. 10. 2013
Newsletter ZŠ Lesní

Newsletter je anglický termín pro elektronický zpravodaj. Jde o e-mailové zprávy, které jsou pravidelně zasílané přihlášeným odběratelům.

Na našich stránkách nabízíme všem zájemcům možnost se k odebírání zpráv zaregistrovat. Obsahem newsletterových e-mailů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznou zájemci na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.