Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Školní družina - docházkový systém Bellhop

Školní družina - docházkový systém Bellhop

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

z důvodu zajištění vyšší bezpečnosti Vašich dětí jsme pro Vás a Vaše děti připravili novinku ve způsobu vyzvedávání dětí ze školní družiny. Uvádíme do provozu čipový systém BELLhop. Jedná se o elektronický systém vyvinutý přímo pro školní družiny základních škol firmou NeurIT. Více podrobností o celém systému se můžete dočíst na stránkách www.bellhop.cz.

Systém je založen na identifikačních čipech a odpovědnost za jeho použití k vyzvednutí dítěte má tedy konkrétní osoba. Jestli to bude rodič, sourozenec, babička, teta, atp. je čistě na Vás. Čip přiložíte k terminálu, který jsme umístili k pravým vstupním dveřím do budovy družiny, a ten Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň na displeji zobrazí jméno Vašeho dítěte.

Terminál po načtení čipu předá požadavek Vaší paní vychovatelce do příslušného oddělení ŠD, která Vám dítě pošle do šatny a k odchodu z budovy. Čip je sice vystaven na konkrétní osobu, ale je přenosný, tudíž záleží jenom na Vás, komu jej svěříte. V ideálním případě je nejlepším řešením pořídit svůj vlastní čip každé osobě, která bude v budoucnu Vaše dítě z družiny vyzvedávat.

Cena jednoho čipu je 100,- Kč formou vratné zálohy. Záloha bude rodičům proplacena po vrácení čipu škole. K jednomu dítěti může být vydáno více čipů, v Žádance o čipy, prosím, uveďte ke každému čipu vždy 1 konkrétní jméno vyzvedávajícího. Pokud máte v naší školní družině více dětí, musí být čip vystaven na každé dítě zvlášť. Požadavek na jméno pro vydání čipů musí být v souladu se jmény napsanými na přihlášce do ŠD, na případné změny upozorníte paní vychovatelku.

Čip je prázdný, bez loga či značek a symbolů, z důvodu, aby při ztrátě nebyl lehce identifikovatelný, k čemu nebo ke komu patří. Při ztrátě či zcizení kontaktujte neprodleně školu a daný čip bude zablokován. Následně můžete získat čip nový.

Žádáme o vyplnění Žádanky o čipy, určené k nastavení povinné dokumentace k vydávání čipů. Prosíme Vás o navrácení vyplněné Žádanky o čipy  1. 9. 2022 vychovatelkám ze ŠD. Objednané čipy si můžete vyzvedávat ve školní družině 1. tříd od 2. 9. 2022. Za každý předem objednaný čip si, prosím, připravte 100 Kč v hotovosti. Vystavíme Vám příjmový doklad a předávací protokol k čipu ŠD. 

Věříme, že zavedení tohoto systému  Vám výrazně usnadní vyzvedávání dětí ze školní družiny, zaručí větší bezpečnost i prokazatelnost, a bude nám sloužit ke všeobecné spokojenosti.

Případné dotazy Vám zodpoví vedoucí vychovatelka Petra Pivodová (776 247 911, petra.pivodova@zslesni.cz) nebo zástupce ředitele Aleš Dlouhý (776 689 799, ales.dlouhy@zslesni.cz).

 

Petra Pivodová, vedoucí vychovatelka

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.