Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Obědy zdarma v ZŠ

Obědy zdarma v ZŠ

Vážení rodiče,

dovolte, abych Vás informoval, že zastupitelstvo města schválilo usnesení související s dopadem aktuálního zdražování do života rodin s dětmi. Usnesení je v tomto znění:

ZM schvaluje záměr proplácení plateb za školní obědy na základních a mateřských školách zřizovaných Statutárním městem Liberec z rozpočtu města, a to u žáků, kteří jsou členy domácnosti v hmotné nouzi a kterým nejsou obědy ve školách propláceny z jiných mimorozpočtových zdrojů (v období 02-06/2023).

Jak tomu lze rozumět? Zastupitelstvo města se rozhodlo zpětně (čtvrtletně) uhradit příspěvek na obědy těm dětem, jejichž zákonný zástupce je příjemcem hmotné nouze (příspěvek na živobytí) a které nečerpají tuto výhodu z dotačního titulu MPSV (potravinová pomoc), nebo prostřednictvím o.p.s. Women for women. Primárním cílem je samozřejmě pokrýt nejvíce výše zmíněných obědů z již existujících státních (soukromých) zdrojů a jen ty zbytkové, které již nepůjde mimorozpočtovými zdroji financovat, doplatit z rozpočtu města.

V případě, že se Vaše rodina nachází v hmotné nouzi, rádi Vám budeme v nastalé situaci nápomocni. Bude nutné doložit příslušný dokument (oznámení o přiznání dávky, nebo speciální potvrzení úřadu práce o tomtéž, které je již dnes vyžadováno jako podklad pro dotační titul MPSV). S důvěrou se na nás můžete obrátit a my Vám pomůžeme žádost řešit.

 

S přáním klidných a spokojených dnů svátečních za kolektiv zaměstnanců školy

 

Jiří Dvořák

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.