Jídelní lístek

Jídelní lístek na následující dny si zobrazíte zde.

Příjmení a jméno Funkce Telefon E-Mail
Drozdová Miroslava vedoucí školní stravovny +420733712215 miroslava.drozdova@zslesni.cz

Objednávka obědů ve škole

Všichni zájemci o obědy v naší školní stravovně musí vlastnit elektronický čip. Ten je možné si vyzvednout u vedoucí školní stravovny Miroslavy Drozdové (týká se především žáků budoucích 1. tříd). V průběhu přípravného týdne od pondělí 23. srpna do úterý 31. srpna je možné si čip pro své dítě vyzvednout v kanceláři vedoucí školní stravovny v době od 7:30 do 13:00 hodin. Vratná záloha za elektronický čip je 150,- Kč.

Žáci si každý den vybírají ze dvou jídel. Volbu je nutné provést nejpozději jeden den před jeho výdejem. Žáci prvních tříd provádějí výběr oběda na příští den s pomocí vychovatelek školní družiny u objednávkového boxu umístěného ve školní jídelně.

Pokud je žák nemocný, je možné si první den jeho nemoci vyzvednout jídlo do jídlonosišů, a to v čase od 11:15 do 11:45 hod.

Objednávka obědů přes Internet  - www.strava.cz

Vedle objednávkového boxu je možné výběr obědů zvolit pomocí webové aplikace strava.cz. Pro volbu obědů na příští dny přes internet  je nutné vlastnit osobní přístupové údaje. Pro získání přístupových údajů kontaktujte e-mailem vedoucí školní jídelny paní Miroslavu Drozdovou (miroslava.drozdova@zslesni.cz), která každému zájemci přidělí osobní číselné uživatelské jméno a heslo. Bez těchto údajů není možné obědy přes internet objednat.

Na svém webovém prohlížeči si spusťte stránky www.strava.cz a postupujte krok po kroku podle našeho návodu Volba obědů přes Internet umístěného ve formátu .pdf níže na této stránce.

Pro objednávání obědů pro své dítě je možné si nainstalovat aplikaci do svých mobilních zařízení.

Platba stravného

Stravné v jídelně ZŠ Lesní se platí bezhotovostním převodem na účet školní stravovny číslo 5486222/0800, variabilní symbol = rodné číslo dítěte. Při platbě stravného za své dítě si můžete zvolit jednu ze dvou variant:

1. Měsíční záloha - je splatná vždy do 10. dne v měsíci na měsíc následující (do 10. srpna na měsíc září, do 10. září na měsíc říjen....v červnu a červenci měsíční zálohy neplaťte)
  2. Záloha na celý školní rok - je splatná do 10. srpna na celý následující školní rok

Vyúčtování záloh proběhne na konci školního roku, tj. v měsíci červenci, zpět na Váš účet.

Ceny stravného a výše záloh

Ceny obědů
žáci ve věku 6 - 10 let 31,- Kč
žáci ve věku 11 - 14 let 34,- Kč
žáci ve věku 15 let a více 37,- Kč
cizí strávníci - oběd v jídelně 76,- Kč
cizí strávníci - oběd do jídlonosičů 81,- Kč

Výše měsíčních záloh
žáci ve věku 6 - 10 let 651,- Kč
žáci ve věku 11 - 14 let 714,- Kč
žáci ve věku 15 let a více 777,- Kč
cizí strávníci - oběd v jídelně 1 596,- Kč
cizí strávníci - oběd do jídlonosičů 1 701,- Kč

Poznámka: Pokud žák dosáhne 11 či 15 let  během školního roku tj. od 1.září do 31.srpna, spadá do vyšší kategorie již od září.

Výše roční zálohy
žáci ve věku 6 - 10 let 6.510,- Kč
žáci ve věku 11 - 14 let 7.140,- Kč
žáci ve věku 15 let a více 7.770,- Kč

Ceny svačin
cena jedné svačiny 25,- Kč
záloha na celý měsíc 525,- Kč

Informac k objednávání svačin

I v letošním školním roce připravují pracovnice školní  stravovny svačinky pro Vaše děti. Objednávat lze obdobným způsobem jako obědy. Obědy jsou navolené automaticky při připsání platby. Svačinky si musí navolit děti sami.

Připravíme na každý den předem objednaný počet porcí, které si děti vyzvednou o velké přestávce ve školní jídelně. Při výdeji žáci prokáží čipem objednávku (volba č.3).  Cena svačinky činí 20,- Kč, bohužel není jako oběd dotována a do nižších nákladů jsme se nevešli. Měsíční zálohu 400,- Kč poukážete na účet stravovny 5486222/0800 s rodným číslem dítěte.

Sortiment nabídneme v pestřejším duchu zásad zdravého stravování a uveřejníme jej na jídelním lístku s nabídkou obědů. Např. semínkový chléb s mozzarellou a rajčaty, jogurt s ovocem, sladké kaše s ovocem, pečivo s různými druhy pomazánek, chléb se šunkou a zeleninou atd.

Vyúčtování probíhá vždy na konci školního roku, tj. v měsíci červenci, zpět na Váš účet.

Podrobné vyúčtování plateb stravného je k dispozici u vedoucí školního stravování. Dokonalý přehled o stavu účtu Vašeho dítěte, o provedených platbách a možnost výběru z nabízených jídel máte v mobilní aplikaci Strava.cz nebo na stránkách www.strava.cz. Přihlašovací údaje do mobilní aplikace získáte u vedoucí školní stravovny paní Miroslavy Drozdové.

Seznam alergenů od 13. 12. 2014
402.2 kB