Pomoc škole

Vážení rodiče,

v podmínkách trvalého rozvoje školy si velice vážíme každé podpory. I my se maximálně snažíme získat podporu pro naplňování dlouhodobého záměru školy formou hospodárného využívání rozpočtu organizace a získávání vhodných dotačních programů. Významnou pomocí přispívají někteří rodiče.

Pokud najde někdo z vás ochotu a možnost podpořit některou z následujících priorit, budeme velmi potěšeni.

Rozvoj ICT

Dnešní doba klade enormní nároky na využití prostředků ICT a zejména zabezpečení. Aktuálně škola potřebuje zvýšit kvalitu zabezpečení své sítě, které pouhým firewallem na úrovni linuxových serverů již není dostatečné. Potřebovali bychom zakoupit zařízení Fortigate, které umí hloubkovou správu paketů a výrazným způsobem zvyšuje bezpečnost sítě. Bohužel cena zařízení je pro nás včetně implementace těžko dosažitelná. Budeme moc rádi, pokud mezi našimi rodiči najdeme někoho, kdo by se na pořízení zabezpečovacího zařízení mohl podílet.

English reading

Chtěli bychom pro rozvoj čtenářských dovedností od nejútlejšího věku dětí v rámci výuky anglického jazyka využít licence, kterou škola vlastní a opravňuje nás k přístupu a tisku více než 2 500 knih ve zjednodušené angličtině. Knihy, zejména pro nejmenší, potřebujeme ve více kopiích a barevném provedení. Uvítali bychom buď pomoc s uhrazením tiskových a vázacích nákladů nebo jen samotný tisk. Vazbu a kompletaci bychom si provedli svépomocí.

Sociální fond

Do fondu přispívají jednotliví rodiče jednorázově, nebo dokonce pravidelně. Již několik let díky anonymní podpoře některých z vás, mohou u nás chodit na obědy všechny děti. Domníváme se, že s finanční podporou sociálně znevýhodněných žáků, se zvýší počty těch, kteří se zapojí do fakultativních akcí, jako jsou výjezdy tříd, sportovně turistické kurzy, exkurze apod. Z prostředků takového fondu by bylo možné odlehčit některým rodinám v pořízení školních potřeb, pracovních sešitů a dalších nezbytných nákladů souvisejících se školní výukou. Zodpovědnost za využití těchto prostředků převzal školní krizový tým a hlavní výbor SRPDŠ.

Dresy

Žákovská družstva mladších a starších žáků, chlapců i děvčat, reprezentují školu v různých sportovních soutěžích a na školních turnajích. Důstojnější reprezentaci by přispěly nejen lepší sportovní výkony, ale nové školní dresy alespoň ve dvou velikostech. Podrobnější informace podá pan učitel Dlouhý.

Škola vítá jakoukoli podporu ze strany rodičů (materiální, finanční nebo službu). Vážíme si dobročinnosti našich rodičů a chápeme to jako výraz spokojenosti s naší snahou poskytovat kvalitní služby klientům. Upozorňujeme však, že poskytování darů je zcela dobrovolné, nepřináší žádné osobní výhody a nepodléhá třídnímu hlasování.

Předem vám děkujeme za vše, co děláte s láskou pro dobro všech.

vedení ZŠ Lesní