Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Nadané a talentované děti v naší škole

Nadané a talentované děti v naší škole

Milí rodiče,

     rádi bychom vás informovali o něčem, co se týká vašich dětí a jejich vzdělávání na naší škole. Nedávno jsme provedli průzkum, vyhodnotili jsme jeho výsledky a identifikovali žáky, kteří projevili mimořádný talent a nadání v nějakém konkrétním předmětu. Jsme velmi potěšeni tím, že máme v naší škole tolik talentovaných a nadaných žáků, a chceme vám sdělit několik změn, které plánujeme implementovat, aby se dětem poskytla co nejlepší vzdělávací zkušenost. Budeme pracovat na tom, aby se tito žáci mohli plně rozvinout a dosáhnout svého potenciálu. To zahrnuje různé změny v rámci výuky a podpory.

Naše plány zahrnují:

  1. Specializovanou výuku: S těmito žáky budeme v rámci standardní výuky pracovat i individuálně. Naši učitelé budou motivovat děti a využívat různé materiály a pomůcky, které odpovídají jejich nadání. Budeme se snažit zajistit, aby se učili ve svém tempu a na své úrovni.

  2. Zapojení žáků do výuky ve vyšším ročníku: U některých žáků je motivující, pokud v některém z předmětů jejich nadání pravidelně navštěvují hodiny ve vyšším ročníku, kde výuka odpovídá náročnosti jejich potenciálu. Takovou podporu lze aplikovat jen po vzájemné dohodě s vámi – rodiči.   

  3. Specializované kluby: Chceme poskytnout těmto žákům možnost účastnit se po vyučování specializovaných školních klubů s minimálním počtem žáků s různým zaměřením. Tyto kluby budou zahrnovat hlubší studium a zejména potom praktické badatelské aktivity v oblastech, kde se projevuje jejich talent.

  4. IQ testování: Doporučujeme, abyste nechali vaše děti podstoupit IQ testování. Toto testování může pomoci lépe porozumět mentálním schopnostem vašeho dítěte a pomoci nám přizpůsobit výuku na míru. Tyto testy provádí více zařízení a institucí. V případě vašeho zájmu vám zašleme kontakty. Škola spolupracuje s odborníky v tomto oboru.

  5. Návštěva Poradenského a psychologického poradce (PPP): Vhodná je i návštěva pedagogicko psychologické poradny, která může poskytnout další podporu a poradenství vašemu dítěti ve výuce i mimo ni a navrhnout nám doporučení, jak dítě v jeho rozvoji podpořit. Doporučujeme vám, abyste se objednali a probrali možnosti další možné podpory vašeho dítěte.

   Jsme přesvědčeni, že tímto způsobem můžeme vašim talentovaným dětem nabídnout kvalitní vzdělání, které jim pomůže dosáhnout svých cílů a snů. Chceme, aby se cítili podporováni a motivováni k dalšímu rozvoji a využití vlastního potenciálu.

   Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně těchto změn, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu, abychom vám poskytli veškeré potřebné informace a podporu. Vaší kontaktní osobou bude vždy třídní učitel.

   Děkujeme vám za důvěru, kterou jste nám svěřili ve vzdělávání vašich dětí, a jsme rádi, že můžeme společně pracovat na rozvoji jejich talentu.

 

S přáním příjemných d

kolektiv zaměstnanců ZŠ Lesní

 

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.