Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída VII.B - školní rok 2018/2019

VII.B

Naše třída v minulých letech

I. B
II. B
III. B
IV. B V. B VI. B


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 747.5 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 758.3 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 704.7 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 760.2 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 565 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 727.2 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 609.4 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 702.4 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 645.2 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 740.9 kB Stáhnout

Reportážní fotky - Poslední den ve školním roce 2018/2019

VII.B

Dnes jsme dostali vysvěčení a rozešli se na prázdniny !

Reportážní fotky -Pobyt v přírodě

VII.B

V posledním červnovém týdnu jsme vyrazili na plánováný třídenní pobyt v přírodě. Letos jsme se rozhodli podniknout malý puťák po Českém Ráji. Vlakem jsme dojeli do Turnova a odtud jsme šli přs Vůdštejn a Hrubou Skálu do kempu Vidlák, v extrémním teple jsme ušli téměř 18 km, cestou jme hráli hru a stihli se i vykoupat. Večer jsme postavili stany, uvařili si a za chvili byl čas jít spát. Tento kemp jme měli víceméně jen pro sebe.Další den jsme si bez batohů vyšli na Trosky a obdivolali výhledy do Českého Ráje. Odpoledne jsme se vrátili do kempu, sbalili se a došli do 4 km vzdáleného kempu Svitačka, tem byl podstatně komfortnější, ale také o dost rušnější. Za tropické novi nakonec většina z nás spala venku, i když jsme stany postavené měli. Ráno už nás čekala jen čtyřkilometrová cesta do Ktové na vlak zpět do Liberce.

Sranda nebo ubližování

Předposlední červnový čtvrtek jsme absolvolvali poslední  tříhodinový "Majákový " program v tomto školním roce, zaměřený na vztahy mezi vrstevníky, snažili jsme se různými způsoby najít hranici kdy jsou naše vtípky ještě vtípky a kdy už přecházejí  v ubližování, pokoušeli jsme se vcítit do problémů druhých lidí a najít správná řešení.

Reportážní fotky - Výjezd do Švédska

VII.B

V době od osmého do patnáctého června se zúčastnila polovina naší třídy poznávacího zájezdu do Švédska.Cestou jsme zastavili v Kodani a viděli malou mořskou vílu.  Bydleli jsme v penzionu v Annenbergu  odkud jsme podnikli výlet do Stockholmu, Jonkepingu , navštivili jsme lízátkárnu v Graně a ochutnali  mořskou rybu  a v Goteborgu se všichni více či méně vyřádili v zábavním parku Lisaberg, poté co jsme navštivili místo, které měl rád Bedřich Smetana, když v Goteborgu žil. Jeden den jsme strávili poznáváním okolí penzionu na kolech  a lodích .  Týden utekl jako voda a my se  jen neradi vraceli domů. 

Reportážní fotky - Návštěva potmě

VII.B

Ve čtvrtek 2.5. jsme absolvolvali přednášku Návštěva potmě, která nás zajímavým způsobem seznámila se obtížemi života nevidomých a také se způsoby vhodné pomoci. Nevidomá lektorka nás nechala vyzkoušet si na vlastní oči, jaké to je nevidět vůbec, případně vidět  s různě velkým omezením - k tomu posloužily speciální brýle. Mluvilo se i o vodících psech a jejich výcviku a dva byli dokonce přítomni. Viděli jsme tabulku Brailova písma a téměř jsme nemohli uvěřit, když jsme viděli, jak rychle nevidomá lektorka četla z knihy napsané Brailovým písmem.

Reportážní fotky - Preventivní program

Ve čtvrtek 16.5. absolvolvala 7.B tříhodinový preventivní zážitkový program zaměřený na nebezpečí spojená s používáním internetu a sociálních sítí. Cílem bylo uvědomit si a pojmenovat možná nebezpečí a také zjistit, co nám sociální sítě přináší, jaký mají vliv na náš život, co všechno mohou způsobit...

Reportážní fotky - Projektový den Kutná Hora

VII.B

Ve středu 15.5. jsme se vydali do Kutné hory, kde jsme navštivíli katedrálu v Sedlci, tam nás průvodkyně seznámila s historií i současností katedrály i kostnice a provedla nás dokonce i prostory pod střechou katedrály. Pak  nás už čekala devadesátiminutová prohlídka stříbrného dolu, jehož součastí byl i sestup do dolu, procházení velmi úzkými a nízkými uličkami a chvilkový pobyt v úplné tmě. Seznámili jsme se se životem havířů ve středověku, způsobem těžby stříbra a posléze ražení mincí. Po prohlídce chrámu Svaté Barbory jsme vyrazili zpět do Liberce.

Reportážní fotky - Projektové dny - duben 2019

Poslední tři dny před velikonočními prázdninami jsme strávili sportovně zaměřenými projektovými dny.

V pondělí se sedmé třídy rozdělily do tří týmů a každý se věnoval jiné sportovní činnosti ( cyklistika, trampolíny a orientační běh). V úterý následoval turisticko poznávací výlet po rozhlednách ( rozhledna na Prosečském hřebenu a Císařský kámen - ušli jsme asi 14 km. Ve středu připravili deváté třídy pro sedmé třídy sportovně vědomostní soutěž ve škole a v okolí školy. 

Reportážní fotky -Lyžařský výcvik

VII.B

V posledním únorovém týdnu se konal lyžařský výcvik sedmých tříd v Krkonoších na chatě Studenov. Jezdilo se na Běžkách, snowboardech a sjezdových lyžích. Večery jsme trávili týmovými soutěžemi nebo odbornými přednáškami ( mázání a typy běžeckých lyží, snowboarding, sjezdové lyžování). Počasí nám velmi přálo a sněhu bylo také dost.

Reportážní fotky - Projektový blok - 29.1. - 31

VII.B

Poslední tři lednové dny jsme strávili projektovými dny. Jejich tématem byly Fair trade, Globální problémy lidstva a třetí den jsme byli na exkurzi v zařízení na energetické zpracování odpadu - Termizo Liberec a na sběrném dvoře v Ampérově ulici. V průběhu jednotlivých dnů jsme se dozvěděli, co přesně Fair trade je, pokusili se pojmenovat nejzávažnějsí celosvětové problémy a hledat jejich řešení. Také jsme se dozvěděli , jak se s odpady nakládá v našem městě.

Program Návykové látky

8.1. naše třída strávila tři hodiny s lektorem organizace Maják, který nás provedl nástrahami a úskalími spojenými s užíváním návykových látek. Velmi sugestivním  způsobem nám ukázal , co všechno,  a jak  nenápadně nám drogy postupně vezmou a nechají za sebou jen zničené lidské životy.

Reportážní fotky -Vánoční přespání ve škole a vánoční besídka

VII.B

Stejně jako loni, i letos se konalo vánoční přespání ve škole. Sešli jsme se 20.12. v 8 hodin večer, zachráli si společně několik her ve třídě, dali jsme si pizzu, vyřádili se v tělocvičně, vydrželi bez mobilních telefonů a kolem 2:00 už snad všichni spali. Ráno jsme posnídali v kuchyňce čaj, rohlíky, máslo, sýr, marmeládu .... a pokusili se přežít 3 vyučovací hodiny a dočkat se besídky. Ta se konala 4. a 5. vyučovací hodinu. Rozdali jsme si dárky, popřáli si do nového roku a vyrazili si užít vánoční prázdniny...

Reportážní fotky - Praktické činnosti vaření

VII.B

V letošním  školním roce probíhá v rámci předmětu  praktické činnosti  kurs vaření pod vedením pana ředitele Jiřího Dvořáka. Kurs je zaměřený na mezinárodní kuchyni, a co si děti navaří ....

Reportážní fotky - Projektové dny 31.10 až 2.11.

VII.B

Projektové dny nazvané  Poznáváme přírodu byly rozlečněny  na tři dny, ve kterých proběhly tři dílny - Mikroskopování, Chemické pokusy a Poznávání okolní přírody. 

Při poznávání okolní přírody žáci navštívili zahradní centrum Ekoflora, poznávali stromy a keře v okolí školy, a některé z nich se naučili pojmenovat anglicky, ve škole pak tvořili koláž z přirodnin. 

Při mikroskopování zkoumali pod mikroskopem průduchy rostlin, mechy, cibuli, prvoky v senném nálevu a plísně.

Reportážní fotky - Harmonizační pobyt v Janově nad Nisou 2018

VII.B

V e dnech 5.9 až 7.9. se uskutečnil harmonizační pobyt sedmých tříd v Janově nad Nisou.  I letos jsme šli pěšky , jen jsme zvolili jinou trasu - tentokrát jsme vyrazili z Harcova a už cestou jsme hráli první hru, ve které jsme byli různě úspěšní. Po příchodu na místo - letos jsme nezmokli- jsme trávili čas různými aktivitami zaměřenými na rozvoj spolupráce,komunikačních dovedností i fyzické kondice.