Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VI. B

VI. B

Naše třída v minulých letech

I. B
II. B
III. B
IV. B V. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 550 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 563.5 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 576.2 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 666.6 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 684.3 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 608.2 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 560.6 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 631.5 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 666.8 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 637.2 kB Stáhnout

Projektový den - Zoo Praha

VI. B

30.4. jsme vyrazili do Prahy, abychom pokračovali v projektu, v němž porovnáváme tři  zoologické zahrady - v Liberci, v Žitavě a v Praze. Po zoo jsme pohybovali v malých skupionkách a plnili zadané  úkoly - vyhledávali jsme informace a zapisovali je do pracovních listů.  

Projektový den - Pohádkové dílny pro první třídu

VI. B

Ve čtvrtek 12. dubna se konal projektový den, kterému předcházela důkladná příprava. Naším úkolem bylo připravit pohádkové dílny zaměřené na procvičení všech možných dovedností prvňáků - čtení, kreslení, počítání, porovnávání, řazení a to vše zabavnou a zajímavou formou - a pak už zbylo jen zahrát si na učitele prvňáků.

Zoopark Žitava

VI. B

28.3. jsme si vyjeli do zahraničí. V rámci projektu, ve kterém porovnáváme zoologické zahrady, jsme navštívili Zoopark v Žitavě. Po asi půlhodinové cestě z nádraží jsme si  mohli začít v  zoo  prohlížet zvířata a do pracovního listu zapisovat potřebné informace. Počasí nám moc nepřálo - byla trochu zima. Naštěstí pršet začalo, až když jsme se vrátili do Liberce.

Rodičovské suplování

VI. B

Již tradičně se v březnu konalo rodičovské suplování, tentokrát 22.3. , i když úplně rodičovské vlastně nebylo. První hodinu jsme strávili s bývalým žákem  ZŠ Lesní, dnes 21 letým studentem americké vysoké školy, který se podělil o své zkušenosti se studiem a sportováním v USA. Druhou hodinu  nám pan ředitel vyprávěl o své oblíbené destinaci - Švédsku. Třetí hodinu jsme pozorně sledovali vyprávění paní Dostálové o tom, jak zvířata spí. Pak už suplování převzali sami žáci - měli jsme hodinu matematiky se sladkými odměnami -děkujeme Jakubovi Romancov i a Lindě,  a za Kahoot o olympiádě Terce Pavlasové.

 

Preventivní program organizace Maják

VI. B

21.3. 2018 se naše třída zúčastnila preventivního programu zaměřeného na závislosti. program trval tři hodiny a vedl ho zkušený lektor organizace Maják. V rámci programu se děti pokoušely pantomimou předvést závislost,  rozlišit mýty a pravdy o alkoholu, dotvářely zadaný příběh - vše na téma  druhy, vznik a nebezpečí závislosti. 

Barevný týden

VI. B

V týdnu od 12.2. do 17.2. se naše škola zapojila do akce Barevný týden. Na každý den byla vybrána barva  a všichni se pokusili přijít do školy v oblečení a doplňcích dané barvy. Jak se nám dařilo? Podívejte se na fotky!

Projektový den - Starověký Egypt

VI. B

Ve čtvrtek 15.2. proběhl projektový den zaměřený na starověký Egypt pod vedením paní učitelky Ulvrové. V první části děti pracovaly ve skupinách s pracovním listem a na tabletech vyhledávaly různé informace v další části tvořily na tabletech v programu Book creator prezentaci - komiks, opět na téma Egypt. Závěrečná část dne byla věnována prezentaci jednotlivých výtvorů, které byly velmi zdařilé.Více fotek najdete zde

Vánoční besídka

VI. B

Druhou část posledního předvánočního a předprázdninového školního dne jsme strávili  posezením kolem našeho originálního vánočního stromečku, při kterém jsme si předali dárky. Dárků byla spousta a tak nám rozdávání  i rozbalování chvíli trvalo.... Na závěr jsme si popřáli a rozešli se s vidinou dlouhých 11 dnů volna.Více fotek zde

Předvánoční spaní ve škole

VI. B

Ze čtvrtka 21.12 na pátek 22.12 jsme přespali vě škole. Vybaveni spacími pytli, karimatkami a nezbytným občerstvením jsme se sešli v 19.30 ve škole. Začali jsme soutěží o nej .... pokrývku hlavy. Některé modely byly opravdu dokonalé a bylo těžké vybrat vítěze. Zahráli jsme si různé hry, povídali si, snědli objednanou pizzu, podívali se na vybraný film  a nakonec se všem podařilo usnout a většině se ráno vůbec nechtělo vstávat.Více fotek zde

Projektový den - Den barev

VI. B

18.12. se konal Den barev. Jedná se o den, který je zaměřený na barvy v různých oblastech a který vedou žáci devátých tříd. Žáci sedmých a šestých tříd si mohou vybrat dvě různé dílny, které v průběhu dopoledne navštíví a budou v nich pracovat - například dílny: barvy v počítači, chemie barev, barvy a lidské oko, erby a heraldika, mandaly, barvení látek, líčení .... Více fotek zde 

Projektový den - Pravěké muzeum

VI. B

Při tomto projektovém dni se šesté třídy pokusily vrátit do dávné minulosti, do doby , kdy žili naši pravěcí předkové. Ve skupinách děti vytvářely pravěké nástroje, zbraně, obydlí, šperky a využily přitom velké množství nejenom přírodních materiálů. Projektovému dni předcházela důkladná příprava  a na závěr došlo na  prezentaci práce  jednotlivých skupin.Další fotky najdete zde.

 

Projektový den - Slavná osobnost Liberecka

VI. B

17.10. se konal projektový den, při kterém se děti seznámily s geocachingem. Projektovému dni předcházela velká příprava - bylo třeba vysvětlit , jak tento systém funguje a případně si stáhnout aplikaci do mobilních telefonů. K dispozici bylo i několik školních GPS navigací. V devět hodin vyrazila první skupina na asi devítikilometrovou trasu. Nejrychlejší skupina oběhla všechny " kešky"  a pomocí indicií vyřešila úkol za dvě a půl hodiny.Do oběda se naštěstí stihly všechny skupiny vrátit, i když u některých to bylo těsné.  Počasí nám přálo a technika zlobila jen trochu. 

 

Harmonizační pobyt 2017

VI. B

Ve dnech 6.9. až 8.9. se uskutečnil náš první harmonizační pobyt na druhém stupni. Vyrazili jsme  po třetí hodině odpoledne z Lidových sadů do Janova nad Nisou. Cestu dlouhou asi 11 km - přes Českou chalupu, Maliník, Weberovku, Hašlerovu chatu , Malý a Velký Semerink jsme zvládli za 4 a půl hodiny. Většina zvládla cestu v přiměřeném tempu, ale někteří se buď díky potížím s neprošlápnutými botami nebo s nedostatečnou fyzickou kondicí neustále opožďovali - příště to určitě bude lepší. Středisko s názvem Škola v přírodě je v horní častí Janova, nepříliš daleko od Rozledny Slovanka. Po dobré večeři všichni ožili a tak mohlo začít naše harmonizování. Jak jsme si celý pobyt užívali, si prohlédněte na fotkách. V pátek ráno jsme vyrazili zase pěšky zpátky, tentokrát jsme to vzali přes Slovanku, Královku na Maliník a pak už nejkratší cestou do Lidových sadů.Další fotky najdete zde.