Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. B

V. B

Naše třída v minulých letech

I. B
II. B
III. B
IV. B


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 421.5 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 315.3 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 421.2 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 815.9 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 395 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 398.4 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 472.7 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 407.4 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 318.5 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 493.4 kB Stáhnout

Překvapení

V. B

Páťáci, králíci,

opravdu se vám podařilo utajit tak obrovské překvapení, které mě čekalo při vstupu do třídy. Hned mě opustila únava a na celý den jste se postarali o dobrou náladu. Jste šikulky! Děkuji!

Škola od středověku až k dnešku

V. B

Ke konci školního roku jsme se vypravili do školy v minulosti. Provedla nás maminka Toma Kiryka. A že se děly věci! Už víme, jaké to měly děti před mnoha a mnoha lety těžké. Zůstáváme tedy rádi ve škole současnosti. Mamince Toma děkujeme, za tři hodiny poučení a obrovské zábavy.

 

 

Botanicus - Ostrá

V. B

Kdo chce vidět řemesla ve své původní podobě, kdo si chce za groše koupit bylinky, sušené květy, kdo si chce vyrobit svíčku nebo mýdlo, kdo si chce pochutnat na výborných palačinkách, kdo chce prožít hezký den jako my, dáme radu: Jeďte se podívat do Ostré - Botanicus. Je tam krásně!

Setkání paní učitelky, rodičů a dětí s budoucí paní učitelkou

V. B

Původní plán -  opékat buřty -  jsme díky tropickému počasí operativně změnili a přejmenovali na nanukové setkání. Sešlo se nás hodně. I když nás paní učitelka zná z hodin angličtiny, řekli jsme jí o sobě další zajímavosti. Na školní zahradě byl příjemný chládek, zábava a tak nám podvečer rychle uběhl. Těšíme se na další společné posezení.

Školní jarmark 2017

V. B

Letošní školní jarmark byl prosluněný. Plno věcí jsme si mohli koupit i prodat. A vystoupení se nám povedlo. Zkrátka - jarmark se vydařil!

Pobyt v přírodě, poslední výlet

V. B

Než jsme zvládli, pro většinu z nás, první horolezecký výstup, pohled z výšky jsme si vyzkoušeli z hradu Vranov.

Poslední den výletu byl hodně odpočinkový. Velké balení kufrů, velký úklid pokojů a ještě trochu volné zábavy.

Pobyt v přírodě, třetí a čtvrtý den

V. B

Reportérky dnešního dne: Emilka A. a Doubravka D.

Protože se nám zpravodajství reportérek Emilky a Doubravky neuložilo, posíláme jen některé fotografie. Vše napravíme v další dny- po návratu z výletu.

Čtvrtek byl adrenalinový den. Pan učitel Bindr a další dva instruktoři nás zavedli k vysoké skále. A opravdu  jsme se všichni o výstup na skálu pokusili. Někteří zvládli í další obtížné cesty a vylezli až tam, kam bylo možné. Páťáci, jste odvážní a šikovní!

Pobyt v přírodě, druhý den

V. B

Dnešní redaktoři: Martin S, Adam N, Jenda K a Kuba R

Hned ráno jsme si dali snídani a hned potom jsme šli do Turnova.Tam jsme byli v cukrárně a v Tescu.Potom jsme nakoupili a šli jsme zpátky na Zrcadlovou Kozu.Po obědě jsme šli na kánoje.Pan učitel nás naučil jak ovládat a zabírat kánoj pádly.Měli jsme závody a volnou zábavu.Závody vyhrály dvojice Martin S a Adam N.Po volné zábavě jsme byli všichni úplně mokří.Po tom jsme šli všechno usušit.Pak jsme se všichni dohodli že půjdeme hrát přehazovanou.Paní učitelka nám říkala že moc neumíme ovládat pravidla přehazované  (myslela jsem na pravidla volejbalu -pozn.šéfredaktora).Hned, jak jsme dohráli, tak jsme šli na večeři.K večeři jsme měli kynuté borůvkové knedlíky.A potom jsme jenom už relaxovali a šli jsme spát. A to je KONEC dne.:)

Martin S., Adam N., Kuba R. Jenda 

Pobyt v přírodě, první den

V. B

Věděli jsme, že na Zrcadlovou Kozu budeme muset jít z parkoviště pěsky. Nevědeli jsme, že cesta se zavazadly bude dlouhá a doluhá a dlouhá......

A co jsme dnes viděli a zažili? Zajímavou expozici v Domě přírody, Dlaskův statek. Cestou na Zrcadlovou Kozu krásnou přírodu. Kdo není na fotce, odpočíval po namáhavé cestě v krásně uklizeném pokoji.  (-:

 

Hodina s psychologem p. Petrem Šolcem

V. B

Když si nevíme rady s vyřešením vztahů mezi námi, a když jsou mezi námi nejasnosti, víme, že vždy pomůže pan Šolc. V pátek jsme se přesvědčili o tom, že občasná nedorozumění bývají zbytečná. Stačí si promluvit.

Koncert ke Dni matek

V. B

Dnes žáci naší školy zpívali, tančili i hráli pro maminky a všechny, které máme rádi. Vystoupení se zdařila a obecenstvo odměnilo děti dlouhým potleskem.

 

Projektový den Praha

V. B

Milé děti,

náš poslední společný projektový den v Praze se vydařil. Věřím, že všechny další projektové dny budou tak úspěšené, jako byly v předcházejících letech, kdy jsme společně poznali mnoho zajímavého, ale i zábavného. A tak si určitě vzpomenete i na hvězdnou oblohu v planetáriu, úžasné exponáty v technickém muzeu, rozkvetlé tulipány v parku a na příjemně strávený den.

Burza knih

V. B

Jan Amos Komenský

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“
 
Na naší školní burze knih bylo z čeho vybírat! Plno knih jsme prodali, plno knih jsme si koupili...
 

 

Děti čtou dětem - čtení nevidomým dětem

V. B

Letos se konkurzu čtení pro nevidomé děti zúčastnilo více než 150 čtenářů. Z naší třídy k nim patřila tři děvčata. Barunka, Doubravka a Emilka. Chlapce ze třídy reprezentoval Kubík. A máme velikou radost, protože právě on byl vybrán k předčítání jedné z postav knihy M. Vopěnky - Spící město.

Kubíkovi, Doubravce, Emilce a Barunce gratulujeme a děkujeme!

Den otevřených dveří - návštěva budoucích prvňáčků

V. B

Aby se budoucím prvňáčkům u nás líbilo, ukázali jsme jim celou školu. Učebny, tělocvičnu, kuchyňku a všechny místnosti, které poznají blíže, pokud v září zasednou do lavic naší školy. Děti si mohly nejen namalovat a vystavit vlastní obrázky, ale i protáhnout těla v tělocvičně, popovídat si s námi, páťáky.

Prvňáci, těšíme se na vás!

Zábavné učení s rodiči

V. B

I letošní "suplování" rodičů se vydařilo. Nové poznatky o vesmíru, kvízy o zvířatech, stříhání, lepení, soutěže,...... a plno dalších zajímavostí. Takhle bylo pestré letošní suplování rodičů. Moc děkujeme!

Lednové a únorové události

V. B

Úkolem v ateliéru center aktivit byla výroba leporela pro budoucí prvňáky. Pohádky se povedly.

Na recitační soutěži naši třídu reprezentovala Doubravka a Tomáš. Krásně přednášeli...

O lidském těle si připravil prezentaci Kuba. Sestavil pro nás i plno zajímavých otázek.

V lednu a únoru jsme slavili narozeniny s Lindou, Adamem a Tomíkem. Pochutnali jsme si.

Nadělování

V. B

V. 5.B. se nadělovalo o dva dny dříve. Rozbalovali jsme dárky, mlsali jsme, poslouchali Rybovu Českou mši vánoční, pobavil nás známý film Sám doma, radovali jsme se z dárků a těšili se na krásné vánoční - prázdninové dny.

Vánoční koncert

V. B

 Slavnostní koncert Lesněnek a Mravenečků nám přiblížil poezii vánočních svátků. Zpívaly nejen děti, ale i maminky a paní učitelky. Nechyběl hudební doprovod muzikantů z Divadla F.X. Šaldy, ani mluvené slovo v podání Diany Čičmanové -herečky Naivního divadla. Krásné vánoce!

 

Vánoční věnce

V. B

Vánoce, Vánoce přicházejí...

K nám do třídy přišly také maminky a dokonce i jedna babička. Každým rokem, tak i letos nám pomáhaly s výzdobou těch nejhezčích adventních věnců na světě. A celá třída voněla jehličím. Zkrátka - Vánoce, Vánoce přicházejí...

VÁNOCE V LIBERECKÉ GALERII

V. B

I letos se nám v galerii líbilo. Vyrobky nám cestou domů sice trochu zmokly, ale fotografie mohou být důkazem toho, že jsme šikovní.

Den GIS

V. B

Geografický informační systém. Tak se jmenoval program, který pro zájemce - studenty a žáky uspořádala vysoká škola, a na který nás pozvala maminka Tomáše. Jenom velmi mlhavě jsme si dovedli představit, co nás čeká. A byli jsme mile překvapeni! Vše bylo nejen poučné, ale i zábavné. Pokud se nás rodiče zeptají, co jsme viděli, vyzkoušeli a jaké nás čekaly úkoly - budeme vyprávět určitě dlouho. Děkujeme za pozvání!

Třídnická hodina

V. B

Na pana Šolce se pokaždé těšíme. Vždy má pro nás připravený program, který zaujme. Hodina s ním rychle uběhne. Tentokráte jsme se dozvěděli, kdo by byl dobrý táta, kdo dobrá máma, na koho se můžeme spolehnout, komu bychom svěřili domácího mazlíčka, komu důvěřujeme, ale také řešíme problémy, které občas mezi námi vznikají. A už taky víme, že se dájí vyřešit v klidu. Tak to má být...

Výtvarka jinak

V. B

S maminkou Amálky jsme se sešli už podruhé. Vytvářeli jsme z papíru a drobného materiálu trojrozměrné obrazy. Fantazie se meze nekladly. Práce byla zajímavá a moc nás bavila. Děkujeme!

Návštěva liberecké redakce Mladé fronty dnes a mlsání

V. B

Celý měsíc pracujeme na nelehkém úkolu. Chtěli bychom vydávat třídní časopis. Máme plno nápadů, ale postupně zjišťujeme, že splnit tento úkol nebude žádné legrace. Inspiraci hledáme všude. Kdo může - pomůže. Pomohli nám i redaktoři Mladé fronty dnes a pozvali nás do redakce. Moc jim děkujeme, protože nám přiblížili, co všechno je zapotřebí, aby byl časopis zajímavý. Víme, že za tak krátkou dobu není možné pojmout všechny informace, ale z redakce jsme odcházeli s odhodláním, že první číslo našeho třídního časopisu určitě vyjde.

Na začátku měsíce jsme taky ochutnali dobroty od dvou Jakubů. Jeden z nich slavil narozeniny. Přinesl plno úžasných bonbónů, druhý Kuba donesl ochutnat výborné muffiny. A protože muffínů není nikdy dost, uhodnete, jakou narozeninovou dobrotu nám nabídla Doubravka? Ano - muffiny! Zase zřejmě ztloustneme.....

Dnes, ve čtvrtek, nám maminka Emy donesla ukázat čerstvě snesené slepičí vyjíčko, které si nestihlo utvořit skořápku. Je jako želé a máte pocit, že se ho můžete dotýkat jen zlehounka.

Spolupráce s rodiči

V. B
Už od první třídy je tradicí, že k nám na některé hodiny chodí maminky zpestřit program buď četbou, výtvarnými nápady nebo pomáhat s náročnější tvorbou pracovních činností. A hned v září jsme se opět těšili na paní Kavanovou. Přinesla nejen plno zajímavého materiálu, ale především nás obohatila o spoustu krásných nápadů. Tentokráte jsme si vyráběli "lapač snů".

Author

V. B

V pondělí jsme v tělocvičně tentokrát necvičili. Se svým uměním - extrémní jízdy na kole - nás přišla pobavit skupina chlapců, kteří jsou v této adrenalinové disciplíně opravdovými mistry. Dokonce některé triky nešlo zachytit ani na fotoaparát. Také my jsme si zasoutěžili. Dvě vítězky Doubravka a Amálka se mohly těšit z vyhraných cen. I když se na ostatní v soutěžích nedostalo, bylo to fajn...

První zářijové dny ve škole

V. B
Už jsme se zase sešli! Hned první dny ve škole na nás čekalo plno společných akcí. Nejenom, že se slavily narozeniny Tomáše, Martina a Lindy ale čekalo nás i důležité rozhodnutí. Proběhly volby do školního parlamentu. Dohodli jsme se, že naši třídu budou zastupovat Martin Stach a Tomáš Kiryk.