Třída VI.A - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

I. A II. A  III. A IV. A V.A

Lednový turnaj v bowlingu - reportážní fotky

VI.A

Po pololetním vysvědčení jsme se spolu se 6.C vydali trochu si zasportovat do Home Credit Arény. Bowling jsme si moc užili a bylo to příjmně strávené odpoledne.

PD - Jak přežít s technikou i bez ní - reportážní fotky

VI.A

Na konci ledna se uskutečnily další projektové dny na téma Jak přežít s technikou i bez ní. Žáci zpracovávali informace o zajímavých místech, kulturních a přírodních památkách, sportu a průmyslu z různých regionů Libereckého kraje. Nejprve se zdálo, že nebude lehké se tím prokousat, ale nakonec jsme vše bezvadně zvládli. Výsledkem byla interaktivní mapa Libereckého kraje s odkazy na natočená videa žáků. Tento prejekt se zaměřuje především na rozvíjení dovedností spolupráce, organizace, rozdělení rolí a práce ve skupině, vyhledávání, třídění informací a zpracování mediálního sdělení různými způsoby pomocí techniky i bez ní.

Vánoční besídka - reportážní fotky

VI.A

Před vánočními prázdninami jsme uspořádali malou vánoční besídku. Předali jsme si dárečky, ochutnali cukroví, připili si na nadcházející nový rok a zahráli společenské hry.

Adventní trhy - reportážní fotky

VI.A

Ve čtvrtek 28. 11. se konaly každoroční Adventní trhy. Naše stánky byly plné dobrot a vánočních dekorací. Děti vše skvěle připravily. K prodeji dokonce vytvořily i sliz, kterého jsme se ještě dlouho poté nemohli zbavit :o). Netrvalo dlouho a měli jsme vyprodáno. Naše třída se podílela i na výrobě dekoratovních předmětů na podporu ZOO Liberec. Moc děkujeme i všem rodičům za pomoc a ochotu přispět, jak jen to bylo možné. Trhy se nám opravdu vydařily.

30. výročí sametové revoluce - reportážní fotky

VI.A

V letošním roce slavíme 30. výročí sametové revoluce. Naše škola věnovala vzpomínkám na tuto událost mnoho času a úsilí. V pátek 15. listopadu jsme se společně sešli v tělocvičně ozdobeni trikolórou a vyslechli si texty a písně spojené s událostmi v listopadu 1989. V následujícím týdnu jsme měli besedu s panem Hronem, který nám vyprávěl o počátcích a průběhu revoluce v Liberci, jíž se přímo účastnil. Všichni jsme zaujatě naslouchali, moc nás to bavilo. Děkujeme.

PD Umění primitivních národů a Den barev - reportážní fotky

VI.A

Před podzimními prázdninami se uskutečnily naše první třídenní projektové dny na 2. stupni. Jak probíhaly si můžete přečíst v příspěvcích některých žáků...

Preventivní programy Majáku v říjnu

Preventivní program organizace Maják s názvem Sranda nebo ubližování se zaměřil na prevenci šikany, spolupráci ve skupině, posílení pozitivních vztahů v kolektivu a na sebepoznání. Další program Čas změny se věnoval tématu dospívání a tomu, co se s dětmi v tomto období děje. Záci se dověděli mnoho zajímavých a do budoucna jistě užitečných informací :o).

Harmonizační pboyt

VI.A

Ve středu 4. 9. odpoledne jsme se společně vydali na náš 1. harmonizační pobyt. Druhým doprovodem byla paní učitelka Gabarová. Jeli jsme vlakem do Josefova Dolu, přičemž cestou na nás čekala ve Smržovce výluka. Úspěšně jsme se natlačili do autobusu a pokračovali v cestě. V penzionu Kamenice, kde jsme byli ubytovaní, nás překvapil pan Petr Šolc. Byl převlečen za piráta a málem jsme ho nepoznali :o). Připravil nám seznamovací harmonizační program. Po splnění úkolů se všem skupinkám podařilo otevřít truhlu s pirátským pokladem.  To bylo radosti!! Ubytování bylo pěkné a z nevšedních zážitků se některým z nás vůbec nechtělo usnout.

Ve čtvrtek jsme šli na výlet k vodopádům Jedlová. Cestou děti plnily netradiční úkoly uvedené v pracovním listě. Nejtěžší bylo nalézt kost a srst. Někdo si ale naštěstí vzpomněl, že i na svém těle naleznou nějakou tu kost a „srst“ :o). Po obědě jsme společně tvořili pravidla třídy a zvolili kandidáty do voleb školního parlamentu. A protože vyšlo i pěkné počasí, děti si venku zasportovaly a pohrály.

V pátek 6. 9. jsme se sbalili, uklidili pokoje, vyrazili na výlet k vyhlídce Čertovy kameny, pohráli na hřišti, nakoupili v sámošce a hurá domů!

Harmonizační pobyt jsme si všichni příjemně užili