Třída III.B - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

I. B II.B

Společné učení obou třetích tříd - lidské tělo

III.B

Moc se daří. Obě třídy pracovaly společně ve skupinkách. Zabývali jsme se vnitřními orgány. Hned napoprvé většinu skupinek zaujalo srdce. Práce dopadly velmi dobře. Zítra se společně naučíme kreslit lidskou postavu.

Čtení s babičkou

III.B

Karlík a továrna na čokoládu bylo další téma hodiny s babičkou Týnky. Dozvěděli jsme o prapůvodu čokolády, jaké má účinky, přečetli jsme několik stránek. Povídali jsme si o Karlíkovi, jaké měl skvělé vlastnosti. Nakonec jsme ochutnali kakaové boby a David přinesl super hořké čokolády.

Čeština a QR kódy

III.B

Další výuka češtiny s tablety...pod QR kódem se skrývá 100 slov po b. Děti už umí řešit testy v socrativu. Někdo určitě líp než na papíře.

Tv v lunaparku

III.B

Od září nám trvalo splnit třídní úkol-přesypat ořechy, nejtěžší bylo přesunout ten poslední. Za odměnu jsme zvolili kompromis - lunapark. kde se líbilo všem. A byl to zároveň prima tělocvik.

Vánoční vyrábění

III.B

Poslední hodinu jsme začali vyrábět na adventní trhy. Protože výroba byla trošku náročná a zvládli ji nejtrpělivější děti. Někdo vydržel tvořit i tři hodiny-pracovali jsme i po obědě. Dopadlo to velmi dobře. Dětem se velice líbila jednoduchost a pravily, že hlavně to nesmí být přeplácaný.

Listopad výročí

III.B

Celý den byl slavnostní. Děvčata z deváté třídy připnula dětem trikolóry. Hodně dětí přišlo ve slavostním. Spoužačky ze sedmých tříd přišly dětem povídat a vyptávaly se, co je to sametová revoluce. Děti znaly. Společně s nimi nás navštívil i lev, kameraman a fotograf-všechno starší  spolužáci.

Tablety, QR kódy a násobilka

III.B

Zase další hodina s tablety, děti pracovaly ve skupinách. Pod každým kódem se skrýval příklad. Pokud děti počítaly správně, vybarvily i správně kódy.

Vesmír v IQlandii - reportážní fotky

III.B

Dopoledne jsme strávili v IQlandii. U vchodu nás přivítal Einstein. Expozice byla opravdová. Výuka v planetáriu byla podle dětí úžasná. Prý to byl nezapomenutelný a úžasný zážitek. Jsou věci, které si někdo bude pamatovat celý život. Do IQlandie zajdeme v nelbližší době znovu. Vždyť byla postavena pro výuku.

Tichá tramvaj

III.B

V pátek 25. 10.  jsme rychle seběhli na zastávku tramvaje a čekali na tichou tramvaj. Neslyšící ve žlutých trikách učili děti znakovou řeč nechali nahlédnout do jejich světa. Dopadlo to perfektně. Tolik srdečných lidí v jedné tramvaji pohromadě.

Čtecí babička a dětství T. G. Masaryka

III.B

Byla to velmi příjemně strávená hodina pro všechny. Paní Ptáčková - babička Týnky-přišla i s pejsekm. Děti četly, ptaly se na to, jak se vlastně dříve žilo. Zjištění: žilo se velmi skromně.

Tvoříme příběh: Hodina s tablety

III.B

Jako vždy, hodina byla zejímava. Práce se povedly. Děti se rozdělily do 5 skupin. Každá skupina psaa příběh. každý člen napsal vět a další na ni navazoval. V dalšíh dnech děti samy dávaly hlasy nejlepším příběhům.  V další hodině se budeme učit spravovat svoje účty, které už máme vytvořené.

Výuka na školní zahradě a podzimní vycházka -reportážní fotky

III.B

Na školní zahradě jsme byli překvapeni, co nového vyrostlo a zahrada vypadá jako zahrada. Včetně dvou jezírek a obyvatel na zahradě(kačeny a včely). Děti pracovaly ve skupinách. Po jednom vybíhaly a zapisovaly název rostliny, kterou objevily(všude jsou cedulky s názvy). Pak si skupina musela zapamatovat názvy svých objevených rostlin a složit verš. Povedlo se.

Poté jsme pokračovali na Lesní koupaliště, kde si děti utvořily týmy a závodily v běhu. Závody neměly konce. Obrovská energie dětí musela ven. Pak jsme v klidu a pomalu došli ke škole a cestou poznávali rostliny.

Podzimní výstava na chodbě

III.B

Děti donesly za přispění rodičů úžasné přírodniny, přímo celá zákoutí lesa a výrobky. V prvouce chodily po jednom a fotily jejich favority. Fotoaparát vždy předaly spolužákovi, takže se všichni vystřídaly a snímky jsou práce dětí. Teď už nás čeká výstavku, rozebrat, kaštany schovat na zimu.

Lesnický den v Panském lomu

III.B

Ačkoli byla chladno, den se povedl. Lesníci z celého velkého revíru byl připraveni a učili nás. Sokolník měl poštolku, raroha, výra, káně, orla. Pověděl nám o svých ptácích opravdu hodně. Nakonec nám prozradil, že jeho svěřenci vystupují ve spoustě filmů a pohádek Kůň se také předvedl a ještě chtěl s dětmi dovádět. Viděli jsme ukázky větví ze stromů a keřů-dokonce klokočí. Opekli jsme si buřty a jeli do školy. Fajn den.

QR kódy v hodině češtiny

III.B

Dnešní hodina češtiny byla neobvyklá, všechny bavila a všechny děti se lehce zapojily. Po třídě a na chodbě byly rozmístěny QR kódy. Pod každým byla věta, ve které děti měly doplnit i-y a přepsat do sešitu. QR kódů bylo 11. Děti pracovaly svým tempem, někdo stihl všechno. Další hodina bude za měsíc a budeme psát příběh.