Třída III.B - školní rok 2019/2020

I. B II.B

Vesmír v IQlandii - reportážní fotky

III.B

Dopoledne jsme strávili v IQlandii. U vchodu nás přivítal Einstein. Expozice byla opravdová. Výuka v planetáriu byla podle dětí úžasná. Prý to byl nezapomenutelný a úžasný zážitek. Jsou věci, které si někdo bude pamatovat celý život. Do IQlandie zajdeme v nelbližší době znovu. Vždyť byla postavena pro výuku.

Tichá tramvaj

III.B

V pátek 25. 10.  jsme rychle seběhli na zastávku tramvaje a čekali na tichou tramvaj. Neslyšící ve žlutých trikách učili děti znakovou řeč nechali nahlédnout do jejich světa. Dopadlo to perfektně. Tolik srdečných lidí v jedné tramvaji pohromadě.

Čtecí babička a dětství T. G. Masaryka

III.B

Byla to velmi příjemně strávená hodina pro všechny. Paní Ptáčková - babička Týnky-přišla i s pejsekm. Děti četly, ptaly se na to, jak se vlastně dříve žilo. Zjištění: žilo se velmi skromně.

Tvoříme příběh: Hodina s tablety

III.B

Jako vždy, hodina byla zejímava. Práce se povedly. Děti se rozdělily do 5 skupin. Každá skupina psaa příběh. každý člen napsal vět a další na ni navazoval. V dalšíh dnech děti samy dávaly hlasy nejlepším příběhům.  V další hodině se budeme učit spravovat svoje účty, které už máme vytvořené.

Výuka na školní zahradě a podzimní vycházka -reportážní fotky

III.B

Na školní zahradě jsme byli překvapeni, co nového vyrostlo a zahrada vypadá jako zahrada. Včetně dvou jezírek a obyvatel na zahradě(kačeny a včely). Děti pracovaly ve skupinách. Po jednom vybíhaly a zapisovaly název rostliny, kterou objevily(všude jsou cedulky s názvy). Pak si skupina musela zapamatovat názvy svých objevených rostlin a složit verš. Povedlo se.

Poté jsme pokračovali na Lesní koupaliště, kde si děti utvořily týmy a závodily v běhu. Závody neměly konce. Obrovská energie dětí musela ven. Pak jsme v klidu a pomalu došli ke škole a cestou poznávali rostliny.

Podzimní výstava na chodbě

III.B

Děti donesly za přispění rodičů úžasné přírodniny, přímo celá zákoutí lesa a výrobky. V prvouce chodily po jednom a fotily jejich favority. Fotoaparát vždy předaly spolužákovi, takže se všichni vystřídaly a snímky jsou práce dětí. Teď už nás čeká výstavku, rozebrat, kaštany schovat na zimu.

Lesnický den v Panském lomu

III.B

Ačkoli byla chladno, den se povedl. Lesníci z celého velkého revíru byl připraveni a učili nás. Sokolník měl poštolku, raroha, výra, káně, orla. Pověděl nám o svých ptácích opravdu hodně. Nakonec nám prozradil, že jeho svěřenci vystupují ve spoustě filmů a pohádek Kůň se také předvedl a ještě chtěl s dětmi dovádět. Viděli jsme ukázky větví ze stromů a keřů-dokonce klokočí. Opekli jsme si buřty a jeli do školy. Fajn den.

QR kódy v hodině češtiny

III.B

Dnešní hodina češtiny byla neobvyklá, všechny bavila a všechny děti se lehce zapojily. Po třídě a na chodbě byly rozmístěny QR kódy. Pod každým byla věta, ve které děti měly doplnit i-y a přepsat do sešitu. QR kódů bylo 11. Děti pracovaly svým tempem, někdo stihl všechno. Další hodina bude za měsíc a budeme psát příběh.