Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída I.B - školní rok 2019/2020

I.B
Měsíční plány

Judo

I.B

Pár reportážních fotek z lekce plné pohybu a zábavy.

Matematika - reportážní fota

I.B

Děti si budují představy o čísle jako o počtu, pracují se zástupnými znaky, zkoumají a poznávají krychlovou stavbu.

Adaptační týden 1. tříd

Vážení rodiče,

rádi bychom vám podali bližší informace k adaptačnímu týdnu vašich prvňáčků.

První den přijďte cestičkou kolem školy na dvůr, kde se společně přivítáme. Po slavnostním zahájení se děti s vyučujícími přemístí do učebny, rodiče se na schůzce s vychovatelkami ve školní družině blíže seznámí s provozem i prostředím družiny a vyplní zde potřebné formuláře. Přibližně v 9:50 hodin přivedou paní učitelky vaše děti zpět na dvůr. Pro zájemce bude na školním dvoře připraven fotokoutek.

Výuka začíná každý den v 8:10 hodin, prosíme, aby byly děti ve škole nejpozději v 8 hodin. Sejdeme se každý den v hudebně – v přízemí malé budovy. Výjimečně budou děti tento týden chodit s rodiči koridorem ze dvora, boty a svrchní oblečení si odloží před učebnou. Kromě čtvrtka výuka končí v 10:55 hodin, děti převezmou vychovatelky, které je v 11:15 hod. odvedou na oběd.

S sebou: přezůvky (podepsané), školní tašku a prázdný penál (děti postupně dostanou psací potřeby zakoupené hromadně z vybraných peněz), svačinu, pití, kapesníky.

Během adaptačního týdne se budeme pohybovat uvnitř budovy, v areálu školy i venku, doporučujeme sportovní oblečení a obuv.

Výjimkou bude čtvrtek 5. 9. 2019, kdy s dětmi vyjedeme do sportovního areálu Orion na trampolíny. Sejdeme se jako obvykle ve škole v 8:00 hodin. Po 1. vyučovací hodině společně odjedeme autobusem.

Prosíme, dejte v tento den dětem batůžek s pláštěnkou, svačinou, pitím a kapesníky. Zdůrazňujeme pohodlné sportovní oblečení (děti budou skákat na trampolínách a věnovat se i jiným sportovním aktivitám). Do školy se vrátíme ve 12:30 hodin, poté půjdou děti na oběd.

V pátek ukončíme adaptační období rozdělením dětí do tříd. V tento den již děti dostanou klíčky od šatní skříňky. V pondělí 9. 9. 2019 děti přijdou přezuté z šatny do své třídy, která je umístěna v přízemí malé budovy. Během adaptačních aktivit se děti naučí orientovat v budově školy a svou třídu již poznají.

Přejeme všem šťastné vykročení do nového školního roku,

                                                                                                             

Monika Fiebigerová a Jarmila Jakoubková,

Jana Hruboňová a Petra Pivodová