Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Žádost o příspěvek na žákovskou kuchyňku

Žádost o příspěvek na žákovskou kuchyňku

Vážení rodiče,

jak jsem Vás již informoval, rozhodl jsem se s koncem letošního školního roku ukončit své dlouholeté působení na Lesní. Za tu řadu let se mnohé podařilo, a to i díky Vaší pomoci a spolupráci. Moc si toho vážím.

Dovolím si Vás, rodiče našich žáků, ještě jednou oslovit s prosbou. Asi víte, že jsem na konci své pedagogické kariéry začal vyučovat vaření. Osvojování praktických dovedností užitečných pro život je cílem skandinávského školství, kterým jsem se po celou učitelskou dráhu inspiroval. Věřte, že je příjemné vidět děti pracovat se zaujetím a elánem. Nedávno žákovským parlamentem vyhlášená soutěž „Peče celá Lesní“ je jen jedním z důkazů, že žáky vaření a pečení baví.  

Aby ve škole vznikl širší prostor na podporu takové výuky, došli jsme k tomu, že naše žákovská kuchyňka si zaslouží obnovy. Před zhruba třiceti lety jsme se snažili napodobit interiér podle německého vzoru. Dnes již uspořádání a vybavení provozu nevyhovují.

Rozhodli jsme se vybudovat žákovskou kuchyňku novou. Odhadujeme, že celkové náklady nepřekročí 500.000,- korun. Převážnou část nákladů ponese škola s využitím všech rezerv, které má k dispozici. To ovšem nestačí.

Proto si Vás dovoluji naposledy oslovit prosbou o příspěvek na novou žákovskou kuchyňku. Přispět můžete jakoukoli částkou. Je to mé poslední přání. A bude-li nové vedení školy souhlasit, rád povedu kursy vaření, jak pro děti, tak i pro Vás rodiče. Předem Vám za podporu děkuji.

Příspěvky je možné posílat na účet SRPDŠ 305627453/0300, VS 2024, do zprávy pro příjemce prosíme napsat "Žákovská kuchyňka". Děkujeme.

Jiří Dvořák, ředitel ve výslužbě

 

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.