Informace k zahájení výuky 4. ledna

Vážení rodiče, milí žáci,

všichni jste jistě zaznamenali, že byla naše země zařazena do 5. stupně PES. Pro nás všechny to znamená, že do školy v pondělí 4. ledna, pokud nedojde k nenadálé změna, nastoupí pouze žáci 1. a 2. tříd. Žáci od 3. do 9. tříd zůstanou doma na distančním vzdělávání. V tuto chvíli jsou nařízení 5. stupně PES platná pro první pracovní týden.

• Rozvrhy hodin

Žáci 1. a 2. tříd se budou vzdělávat podle běžného rozvrhu hodin beze změn.

Žáci od 3. do 5. tříd se budou vzdělávat dle alternativních rozvrhů hodin formou videokonferencí v rozsahu 3 vyučovacích hodin denně. Žáci 2. stupně se budou vzdělávat formou videokonferencí v rozsahu 4 vyučovacích hodin denně. Alternativní rozvrhy hodin mají všechny třídy umístěné na svých stránkách. Shodují se s rozvrhy, se kterými jsme pracovali už v listopadu.

Poizvánky do videokonferencí obdrží žáci e-mailem, příp. je naleznou v kurzech Google Classroom.

• Jídelna školy

Ve školní stravovně se bude od pondělí 4. ledna vařit pouze jedno jídlo denně. V úterý 29. 12. dopoledne odhlásila vedoucí stravovny, paní Miroslava Drozdová, všem žákům od 3. do 9. tříd obědy na celý příští týden. Děti z distanční výuky mají právo si dotovaný oběd do vlastních jídlonosičů vyzvednout, k jeho odběru se musí včas přihlásit:

• nejpozději do pátku 1. 12. do 14:00 v aplikaci Strava.cz
  • nejpozději do neděle 3. 1. do 18:00 hodin e-mailem na adresu miroslava.drozdova@zslesni.cz

Výdej obědů pro všechny děti na distanční výuce bude probíhat denně v čase od 11:15 do 12:00 hodin. Ačkoliv mají žáci 2. stupně v danou chvíli 4. vyučovací hodinu, budou ti, kteří si půjdou do školy pro oběd, z hodiny automaticky omluveni. Je potřeba o tom příslušné vyučující informovat.

Všem našim žákům i jejich rodičům přejeme klidný vstup do nového roku.

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.