Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

Sobota

Ráno jsme měli v 9 hodin sraz před školou. Poté jsme nakládali do autobusu tašky, kufry, lyže a snowboardy. Asi po půl hodině jsme už již všichni natěšení seděli v buse a odjížděli. Někde před obědem jsme dorazili do penzionu Aktiv, vyložili jsme všechny věci z autobusu, ale museli jsme ještě zůstat venku, protože uvnitř ještě uklízeli, tak abychom se nenudili tak paní učitelka Přibilová uspořádala závody, kde šlo o to, kdo nejrychleji oběhne celý penzion. Když už jsme mohli dovnitř tak jsme si rozdělili pokoje a každý šel na ten svůj. Po obědě jsme šli asi na 10 km dlouhou procházku po okolí. Když jsme již skoro všichni unavení konečně přišli na penzion tak jsme měli chvilku času a poté nás čekala večeře. Po večeři jsme se rozdělovali do skupin, kde jsme museli být namíchaní  jak z áčka, tak i z béčka. Když jsme se rozdělili, tak jsme si měli vymyslet název skupiny a k tomu nějakou krátkou scénku. Pak každou skupinu čekal testík o tom, co ví o okolí a o tom co se dozvěděl na našem dnešním výletu. Večerku jsme měli v 22:30, ale již v 22:00 musel být každý na svém pokoji (stejná večerka byla i další dny)

Neděle

Budíček jsme měli v 7:30 a snídani v 8:00 (měli jsme to tak každý den) a kdo přišel pozdě tak musel klikovat, když jsme snídali, tak přišla nějaká paní, která říkala, že všechno co tady vidíme tak jí patří, takže když odešla tak potom měli všichni hrozný výbuch smíchu. :D Po snídani jsme měli být v 8:45 před penzionem u lampy. Poté jsme se rozdělili na běžkaře, lyžaře a lachtany (snowboardisty). Šli jsme ke sjezdovce a učitelé nám koupili permice. Rozcvičili jsme se a šli jezdit. Ještě před tím jsme se, ale rozdělili na začátečníky, pokročilé a na nejlepší. Dopoledne jsme tedy jezdili na sjezdovce, poté jsme měli oběd, polední klid a pak jsme šli na sjezdovku, kde jsme měli být asi do 16 hodin, ale kdo chtěl tak mohl zůstat déle. Po večeři jsme zase byli ve skupinách a měli jsme na jednoho člověka ze skupiny za 15 minut navléct co nejvíce oblečení (moje skupina si vybrala mě). Pak jsme se všichni sešli v jídelně a začali jsme se svlékat. :D Bohužel si už nepamatuji, kdo vyhrál. 

Pondělí

Ráno jsme šli na snídani a poté na sjezdovku, ale ještě před tím se bodovalo, jak máme uklizené pokoje (potom každý den). Odešli jsme na sjezdovku, všichni sjížděli v pohodě kopec, ale já jsem potom spadla na ruku a zlomila si jí. A za chvilku panu učiteli Pražákovi volali, že Báru praštila kotva do hlavy a hodně jí to bolí, naštěstí ji nic nebylo a jenom si zničila helmu. Já jsem byla odpoledne v nemocnici, ale když jsem se vrátila tak jsem na penzionu byla ještě s Aničkou, která nebyla jezdit, protože měla kašel a horečku. Po večeři jsme se koukali na dokument o Horské službě a poté ve skupinkách psali i testík, jestli jsme si něco zapamatovali. Pak se konal Pingpongový, ale nemuseli se ho účastnit všichni.

Úterý

Po snídani šli všichni opět na svah, ale já a Áòa jsme zůstali na penzionu. Asi za hodinku se k nám připojila i Míša, která si narazila ruku, ale naštěstí s ní neměla nic horšího. Po obědě jsme měli asi o půl hodinky delší polední klid. Nešlo se po něm na svah, ale na procházku, protože jsme měli kritický den. Po večeři jsme se buď mohli koukat na filmy, které se pouštěli a nebo být na pokojích, ale nesměli jsem dělat bordel.

Středa

Po snídani a i odpoledne se šlo na svah, ale jelikož já jsem byla zraněná tak jsem se přeřadila do skupiny běžkařů, která měla jít na výlet, ale když jsme šli tak jsme cestou potkali muzeum a šli nakonec do muzea místo na výlet. V muzeu to bylo zajímavé, protože jsme se dozvěděli něco o historii lyžování a také Vysoké nad Jizerou. Cestou na penzion jsme se ještě stavili v krámku. Po večeři jsme měli aktivitu, která se jmenovala Mandela, když jsme aktivitu dohráli dostali jsme za úkol, že máme udělat vtipné scénky o věcech které se stali na lyžáku. Všichni pilně nacvičovali a vymýšleli scénáře, ale bohužel už začala večerka a v nacvičování se muselo pokračovat další den.

Čtvrtek

Ve čtvrtek se pořádali závody. Dopoledne soutěžili jenom běžkaři, kteří závody pořádali na plácku technického sněhu, který byl nad sjezdovkou. Já a Honza (nelyžoval, protože ho bolelo koleno) jsme s běžkařskými závody pomáhali paní učitelce Přibilové, ale museli jsme odejít, protože jsme šli pro Járu, který si taky udělal něco s rukou, když jsme dorazili na penzion tak pan učitel Pražák po chvilce volal Honzovi, že má přijít pro Míšu, která také spadla na ruku. Než si pro nové zraněné přijeli rodiče, tak jsme se koukali na film. Po obědě a poledním klidu se konali slalomové závody, na které se musel přijet podívat i pan učitel Kozák, ale bohužel je neviděl celé, protože Olda také spadnul na ruku, u kterého se i hnedka na místě poznalo, že jí má zlomenou. Já, Honza a pan učitel Kozák jsme šli na penzion, abychom Oldovi připravili věci a pan učitel s ním potom jel do Liberce do nemocnice. Závody se naštěstí dokončili bez dalších zraněných. Večer se hrály scénky a rozdávali odměny, které se dostávaly za vítězství ve slalomu, za nejlépe uklizený pokoj a taky za nejlepší skupinu. Když rozdávání cen skončilo, tak jsme si už mohli jít na pokoje a taky jsme měli večerku posunutou o půl hodiny.

Pátek

Po snídani jsme si měli vyklidit pokoje a sbalit věci. Když jsme měli hotovo tak jsme vyrazili do muzea, ale ti kteří tak už tam byli, tak šli do cukrárny a do krámku. Pak přijel bus a všichni jsme nakládali věci do kufru. Ke škole jsme poté dorazili kolem 12 hodiny, kde již na všechny čekali rodiče, ale než jsem se k ním rozeběhli tak jsem vyložili všechno z autobusu a pak jsme si rozebrali svoje věci. A pak už všichni odjeli domů.

Až na pár zraněných se mi lyžák moc líbil a myslím, že to tak platí snad skoro u všech. Taky se mi líbilo, že jsme se více sblížili s druhou třídou. Doufám, že si stejně a nebo ještě víc užijeme cyklisťák.

Eliška Nedvídková