IV. A

květen 2018 PDF soubor 315.4 kB Stáhnout

PD Praha - Česká televize

IX. A

V pátek 27. 4. jsme jako každoročně navštívili Prahu, tentokrát jsme se vydali do České televize, kde jsme nahlídli do zákulisí historie ČT a do tajů vytváření pořadů, dokonce jsme jeden i viděli, když se točilo. Věřím, že návštěva byla zajímavá a osvětlila nám mnoho věcí spojených s nejstarší tv na našem území.

Den v gala

IX. A

26.4.  proběhla na naší škole akce, kterou zorganizoval školní parlament - Den v gala. Žáci přišli ve společenském ovlečení a myslím si, že to bylo moc fajn, že zjistili, že jim to fakt může slušet.

Výjezd do Terezína

IX. A

Před Velikonocemi jsme navštívili Terezín, město nechvalně spojené hlavně s utrpením Židů za 2. světové války. Nejdříve jsme si prošli městské opevnění z 18. století, kdy bylo město postavené jako pevnost. Pak jsme zamířili na půdu jednoho z terezínských domů, kde byly odkrtyty malby z doby, kdy město bylo židovským ghettem. Poté jsme se dozvěděli něco o osudu Židů i konkrétně lidí, kteří tu půdu obývali. Po obědě jsme se pak vydali na komentovanou prohlídku města. Akce byla výborná a to i díky zajímavému komentáři pana průvodce, který se nám celý den věnoval. Je nesmírně důležité nezapomenout na hrůzy nedávné minulosti, nevíme, kdy se může zopakovat.

Projektový den - Sportovní den pro 5. ročník

IX. A

Únorový projektový den se nesl ve sportovním duchu. Deváťáci si měli připravit sportovní den pro žáky 5. ročníku. V předstihu si měli připravit sportovní aktivitu - vymyslet jí, připravit si pravidla a bodování a poutač ke své aktivitě. Mohli jsme tak vidět, jak žáci skáčou do dálky, předvádí florbalové umění, snaží se přeskočit švihadlo, či trefit medicimbal do švédské bedny. Žáci se toho zhostili velmi dobře a to hlavně při realizaci, kde se věnovali páťákům. Všichni si projektový den užili a co mám ohlasy, tak panovala se sportovním dnem velká spokojenost.

Rozdávání pololetního vysvědčení

IX. A

Poslední lednový den je ve znamení rozdávání vysvědčení. Podívejte se, jak jsme si to užili :-)

IX. A

Poslední akcí roku 2017 byla každoroční třídní besídka. Nejinak tomu bylo i letos. Kromě předávání dárků, jsme si pustili i film a jako zpestření jsme si připravili hru kdo je kdo. Dle fotek někdy až z miminkovských let jsme hádali, kdo se pod kterou fotkou skrývá. Některé jsme odhalili snadno, někteří byli obtížnější, ale většinu jsme stejně poznali :-)

Všem přejeme v nadcházejícím roce 2018 zdraví a mnoho úspěchů! A také nám držte palce, budeme potřebovat hodně štěstí ke zdolání přijímaček nebo absolventských prací ;)

Den barev

IX. A

Den barev je tradiční projektový den, který se koná koncem kalendářního roku a deváťáci si v něm připravují dílny pro žáky z 6. a 7. ročníku. Témata dílen jsou spojená s barvami - chemie barev, barvy v PC, Mimikry či líčení - to jsou názvy jen několika dílen, které si žáci nižších ročníků užili a deváťáci si museli připravit a zažili, že to není jen tak :-)

Adventní Žitava

IX. A

Prosinec je časem Adventu a proto jsme se rozhodli, že bychom jeho část chtěli zažít v německé Žitavě a podívat se na místní trhy, zda by se tam nenašlo pár dárků pod stromeček. Sami se můžete podívat, jak se nám to povedlo :-)

Adventní trhy

IX. A

Začátkem prosince proběhl na naší škole již 3. ročník adventích trhů, které jsou menší obdobou každoročního Jarmarku. Zima byla opět znatelná, ale to nikomu nezabránilo si trhy užít :)

Mikuláš

IX. A

V úterý 5. prosince obchází děti Mikuláš se svou družinou čertů a andělů. Naše třída se rozhodla, že takovou družinu udělají a budou chodit po jednotlivých třídách a rozdávat malé dárečky těm, kteří byli o uplynulém roce hodní nebo uhlí či brambory pro ty, kteří ve škole trochu zlobili :-) Akci si žáci pěkně naplánovali a myslím si, že se jim moc povedla!

Volba povolání - úřad práce

IX. A

Ve čtvrtek 2. listopadu jsme navštívii úřad práce v Liberci, kde jsme měli dohodnutou schůzku s paní Prokešovou, která se na úřadu věnuje volbě povolání. Po úvodní debatě o tom, na jaké školy žáci chtějí a o kritériích výběru střední školy, následoval test, který žákům naznačil, na jaké typy škol mají předpoklady. Každý žák test s paní Prokešovou probral a byl mu dovysvětlen výsledek testu. Tak na závěr snad jen přání, ať si každý žák zvolí tu školu, která pro něho bude přínosná a dobrá :-)

Projektový den - Žitava

IX. A

V úterý 17. října 2017 jsme se vydali vlakem do německé Žitavy na projektový den. Měli jsme dané úkoly, které jsme museli ve skupinkách plnit, což zahrnovalo orientaci na mapě, jelikož jsme museli najít deset zajímavých míst a vyfotit se u nich a schopnost dorozumět se v německém jazyce s místními obyvateli kvůli rozhovoru. Také díky pěknému počasí se projektový den vydařil a většina z nás si ho užila.

Veronika Burdová

Educa

IX. A

V polovině října se třída zúčastnila veletrhu vzdělání Educa. Žáci měli možnost se seznámit s nabídkou mnoha středních škol a zepatat se na otázky, které je při volbě střední školy napadají a trápí. Věřím, že tato akce byla velmi přínosná.

Několik akcí na začátek školního roku

IX. A

První týden byl věnován harmonizačním dnům. V devítce už jsme natolik zharmonizováni, že jsme nejeli nikam přes noc, ale absolvovali jsme 2 samostatné akce. Ve čtvrtek jsme vyrazili do Mladé Boleslavi, kde jsme si prohlédli střední školu při ŠKODA auto a. s. a pak s epodívali i do provozu a nakonec i do muzea Škodovky. Akce byla povedená a dozvěděli jsme se mnoho nového a podnětného. V pátek jsme vyjeli na Českou chalupu a pak se prošli ke škole a cestou se harmonizovali sběrem hub :-)