Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. A

I. A


Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 323.2 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 358.2 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 282.2 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 287.2 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 287.3 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 280.9 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 279 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 302.4 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 442 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 596.9 kB Stáhnout

30. 6. Předávání vysvědčení,

I. A

prázdniny jsou za dveřmi!

Příprava na prázdniny

I. A

formou exkurze do života indiánů je určitě ideální, nemyslíte? Mozky už tolik nepracují... Vždyť jsme toho tolik zvládli. Přesto jsme se dokázalii vcítit se do života indiánů, kteří nemohli spoléhat na techniku, ale jen sami na sebe a moudra svých předků a na svou ochotu spolupracovat s přírodou. Nahlédněte:

Červen JE TAKÉ PESTRÝ

I. A

Strávili jsme jednu hodinu tělocviku s velkými děvčaty a moc se nám společná hodina líbila! Holky jely naplno. My také.

Protože si mnozí z nás vůbec nedovedou představit, že lidstvo někdy nemělo tablety, není pro nás vůbec, ale vůbec složité použít tablet ve výuce.

Na posledních pár dní se stal naším dočasným spolužákem Honza - během roku chodí do školy v Miláně. Má prázdniny a tráví je s námi - ve škole!

 

Den Slabikáře 16.6. 2015

V úterý jsme se sešli odpoledne ve třídě společně s našimi nejbližšími. Měli jsme možnost ukázat jim, ce se ve škole děje, kam jsme se za téměř 10 měsíců dostali. Předvedli jsme rodičům, jak čteme. Dokázali jsme i chvilku pracovat v centrech, což nám dalo zabrat. Bylo to příjemné odpoledne a snad pomohlo dospělým dotvořit si představu o tom, jak to občas ve škole může vypadat.

Čtvrtý - poslední den a noc...

I. A

Ráno jsme museli nějak zjistit, co nás čeká. Zopakovali jsme si písmenka a počítali jsme.

Vyluštili jsme si hledání pokladu! Čekání na výpravu za pokladem jsme si krátili tvořením přívěšku. Vynikající oběd nám dodal síly na první pokus o sbalení věcí. Uf.

Hledání pokladu odpoledne nebylo jednoduché, musela nám pomoci jedna čarodějka. Na to, že jí bylo 350 let, byla docela ve formě a fakt jí to slušelo. Začali jsme tím, že jsme si dali každý své čarodějné jméno, pak jsme procházeli zkouškami a úkoly.

Poklad jesme našli, vyčerpalo nás to. Se zbytky energie jsme došli k penziounu. Museli nás dlouho přemlouvat, abychom se proskočili na trampolíně a koupili si nanuka. Vynikající relaxace. Večer patřil ohýnku, fotbalu, hraníčku a finálnímu balení. Oblečení nějak záhadně zvětšilo svůj objem, asi škodolibá legrace čarodějky nebo Kozy.

Usnuli jsme proto dřív, než naši dohráli poslední třetinu s Finy, stihlo nás jen potěšit ujištění, že vedeme...

Jsme tu třetí den a nebylo to vůbec špatné.

I. A

Ráno jsme zjistili, že písmenko g není těžké přečíst ani napsat. Vyluštili jsme si křížovku, abychom zjistili odpolední program. Po krátkém odpočinku jsme procházkou došli na Dlaskův statek. Dětem, které ovládají techniku mnohdy lépe než dospělí, se velmi těžko přibližuje svět bez elektřiny, mobilu, tabletu... Takže nejvíc nás asi zaujaly nákupy dárečků. Večer jsme se seznámili s poníkem a trošku jsme si zasportovali. Udržet věci v pořádku se někomu daří a někomu ne...Ale zatím nebyly žádné ztráty!

Hrubý Rohozec a kouzelné knoflíky 12. 5. 2015

Nemůžeme přece jen pořád "trápit" svaly. Hned první den jsme si namalovali zámek Hrubý Rohozec. Druhý den jsme zkoušeli vyrobit knoflík - každý máme jeden, pro štěstí.

2. den jsme měli opravdu pestrý

I. A

Ráno po úklidu a chvilce jógy jsme se pochopitelně trochu učili. Vyluštili jsme informace o tom, co se bude dít. Potěšilo nás to zejména ve chvíli, kdy jsme to museli ještě napsat psacím písmem a bez chyb. Protáhli jsme si svaly na trampolíně a před obědem jsme se zklidnili výrobou kouzelného knoflíku. Na Bartošovu pec jsme se vydali napjatí, jaké to bude. První nepovedené pokusy ve střelbě lukem nás neodradily a z některých se vyklubali lukostřelci jedna báseň. Před střelbou z biatlonové zbraně jsme se protáhli přehazovanou a odměnili se nanukem. Přestože jsme ještě moc nevyrostli, za výsledky ve střelbě jsme se nemuseli stydět. Po krátké instruktáži o zacházení s pádlem jsme si toto vyzkoušeli na vlastní kůži na člunu. Byli jsme odvážní a nikdo se nenamočil Cesta zpět probíhala v poklidu. Po večeři jsme prohnali mičudu a zaskotačili jsme si v písku. Čteme si pohádku a budeme zase usínat v klidu a natěšení, co nás zítra potká!

První den v Českém ráji

I. A

se vyvedl. Za slunečného počasí jsme se vlakem dopravili do Dolánek, posvačili a došli procházkou do penzionu Zrcadlová koza. Ubytovali jsme se a přivítali jsme se Davidem, který za námi dorazil z Maďarska. Vydali jsme se na průzkum nejbližšího okolí, oživili jsme tradici vití věnců z pampelišek a namalovali si dominantu Turnovska - zámek Hrubý Rohozec. Po večeři jsme si zapsali dnešní zážitky do deníků a provětrali Slabikáře. Pak jsme si krátce pohráli a připravujeme se do pelíšků, Pochopitelně si poslechneme pohádku na dobrou noc.

Praha - Petřín

I. A

 - projektový pobyt první, povedený, prostě pohádka!

Nějaká muška na kráse by se asi našla. Průchod středem města: ve spěchu, ve střehu, v neklidu. Neprojeli jsme se lanovkou, jak jsme se těšili! Fronta byla obrovská, zřejmě ovlivněna větší návštěvností Prahy - na Petříně relaxovali mnozí fanoušci hokeje. Vzhledem k tomu, že nesouhlas frontu neodstranil, vydali se otrlí obyvatelé kopcovitého města vzhůru. Prohlédli jsme si Hladovou zeď. Moc nás potěšila paní z galerie, která zaznamenala naše trička a pochválila náš vlastnoručně vytvořený hromadný model. Prostě Pražanda "handmade" umí ocenit.

V bludišti jsme na stoupání zapomněli a nebránili jsme se dalšímu - tentokrát na rozhlednu. Útrapy osudu zcela vymizely ve chvíli, kdy jsme s peněženkami v rukách podlehli nákupní horečce.

Protože dojmy z cestování byly mohutné, potřebovali jsme se odreagovat svačinou a pohybem pod rozhlednou.

Následovala procházka jarním Petřínem, odtamtud jsme se vydali na Hrad. Poslechli jsme si zvonkohru u Lorety. Před Hradem jsme viděli pochodovat Hradní stráž a zjistili jsme, že chůze v útvaru je v případě naší skupiny ještě poněkud méně dokonalá. Budete se divit, ale nevadilo nám to. Ujal se nás totiž středověký křižácký bojovník - nedal pokoj, dokud jsme se s ním nevyfotili. Utrmácení a žízniví jsme se doploužili k autobusu a jestli si myslíte, že jsme únavou usnuli, tak to jste na omylu.

Kdy jindy by měly mít bylinky kouzelnou moc než ty zasazené dnes? Trošku jsme jim pomohli čarovným zaříkávadlem...

I. A

Příprava na jarmark je zodpovědná, dnes jsme zasadili bylinky a doufáme, že se jim bude dařit. Nejprve jsme se ovšem rozcvičili na angličtině, byla vlastně také trochu kouzelná. Všichni se těšili na družinové čarodění, na večerní pálení ohňů doma a hlavně na dlouhý dlouhý dlouhý víkend.

Jak se přiblížit k historii?

I. A

Hrou a tvořením v družině. Pravěk jsme trošku prozkoumali a v jeskyni už jsme "byli". Když nemůžeme ven, tak co budeme dělat? Lego je sice zábava, ale nemůžeme se jím zabývat stále. Takže akce

MŮJ HRAD A MŮJ ERB. Paráda. Povedlo se! Už se nebudeme chovat jako prakluci a praholky, ale osvojíme si nějaké rytířské dovednosti.

Družinová aktivita - to není jen ruční práce,

I. A

ale také souboj mozků. Trošku jsme si zatvořili před Valentýnem a pak se zklidnili u hry králů.

Práce v centrech aktivit - příprava na Velikonoce

I. A

byla opravdu zodpovědná. Přejeme krásné svátky všem! 1. A

Nocování ve školní družině....

I. A

...bylo nás málo. Zvláštní, jak se blíží prázdniny, přemůžou nás viry. Snad se toto nestane tradicí. V první třídě se otužíme a budeme odolnými druháky, kterým neunikne žádný zážitek.

Během nocování jsme stihli mnohé, nejen spinkat (popravdě, moc jsme nespali). Druhý den ve škole jsme vůbec ale vůbec nebyli ospalí. Dospělí nám náš nadbytek energie záviděli a poněkud to nechápali. Všem nám totiž změna času popletla režim.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem našim fanouškům a spolutvůrcům - děkujeme za krásnou zábavnou křížovku, za dobrůtky k snídani, za pizzu.

Nahlédněte tedy, co všechno se večer a v noci v družině dělo.

Rodičovské suplování - část druhá

I. A

Výtvarné tvoření. Protože se blíží velikonoční svátky, barvami to všude hýří a my jsme nechtěli zůstat stranou. Tréninkem na barvení vajíček byla batika - nebylo to snadné, barvy se totiž lépe nanášely na naše ruce a dokonce i tváře...Nedošlo naštěstí k žádné kalamitě. My máme novou věc do šatníku - velikonoční beránek nás nepokaká!

Den učitelů - rodičovské suplování

I. A

Tato netradiční výuka přivede do školních učeben lidi, kteří mají zajímavé povolání či koníčka, kteří jsou ochotni věnovat čas a energii dětem, tím zpestří výuku a zprostředkují žákům i učitelům pohled na to, o čem se v učebnicích nepíše.

První hodinu jsme se dověděli něco o tom, jak si velbloudi a velbloudice pochutnávají na pečivu od nás, že zebra může být agresivní, že veterinární zákrok je někdy v říši zvířat velmi náročný a především - práce ošetřovatele zvířat v ZOO je náročná, těžká a vykonávat ji může jen ten, kdo má zvířata opravdu rád.

Potom jsme si protáhli kostřičky s fotbalovým trenérem, zapotili se i zasmáli.

Bylo to poučné, byla to zábava, děkujeme!

Centra aktivit -

I. A

VÍC HLAV VÍC VÍ! Lépe se počítá, tvoří či čte a myslí ... když na to nejsem sama/sám.

Hodiny angličtiny

I. A

s rodilým mluvčím nás určitě obohatí. Uznejte, že Alex je sympaťák!

Učíme se pracovat v centrech aktivit.

I. A

Není jednoduché se vždy domluvit, není jednoduché spolehnout se jen na sebe a pár nejbližších spolužáků. Na první pohled by to mohlo vypadat, že je u nás zmatek, ovšem úkoly jsme splnili všichni. Určitě postupem času pochopíme, že někdy je lepší věřit tomu, že víc hlav víc ví!

Vzhůru do oblak!

I. A

Co jsme vytvořili...

Do galerie

I. A

jsme tentokrát šli už připravení. Nic nás nepřekvapilo. Prohlédli jsme si obrazy malíře Jiřího Nepasického. Dostali jsme se prostřednictvím jeho obrazů "Vzhůru do oblak", jak se výstava jmenovala. Něco jsme se dověděli a něco jsme také vytvořili - nebylo to jednoduché, nikdo z nás však nepochyboval, že se mu dílo nakonec nepodaří!

Masopust -

I. A

to není jen veselení, na masopustní karneval se musíte zodpovědně připravit! Podařilo se nám to. Takže čtvrteční radovánky jsme si mohli užít. Nebyla to jen obyčejná přehlídka masek. Konala se také přehlídka historických osobností, kterou připravili čtvrťáci. Ti už je totiž znají. Ale byla to i zábava, soutěžili jsme například v posílání české koruny.  Pochopitelně nechyběl tanec!

První vysvědčení

I. A

nám přišli předat šesťáci, kteří ještě nedávno také byli malými vykulenými prvňáky. Byla to příjemná chvilka, trošku nás to zaskočilo, ale jenom na chvilku. Předvedli jsme se v nejlepším světle, nenechali jsme se nachytat. Prostě to byla legrace!

Po prázdninách

I. A

nám udělala radost povánoční nadílka - hlavně ta družinová.Také jsme si společně užili zimní radovánky, dokud to ještě šlo. Pak už nám nezbylo nic jiného než sněhuláky vyrábět ve třídě.

Zubní hygienistky

I. A

nám vysvětlily, jak se správně starat o své zoubky, o ty druhé - nové. Mnoho jsme toho věděli, ale mnoho nového jsme se toho také dověděli. Především jsme si to pod dohledem odborníků mohli vyzkoušet. V době, kdy nás čeká období častějšího mlsání se tyto poznatky hodí, co vy na to?

LISTopad končí,

I. A

nemohli jsme tedy LISTy opomenout a využili jsme je k tomu, abychom strávili několik příjemných odpolednícj chvilek právě s LISTy. To nám to od září uteklo, viďte? Společně vstoupíme do adventu.

Předposlední barva barevného týdne oranžová

I. A

rozsvítila podzimní dny i naše tváře. Týden jsme uzavřeli barvou zelenou. Podívejte se i na naše netopýří hrátky a dýňové tvořeníčko.

Svatomartinské pečení a barevný týden v družině

I. A

byly povedené akce. Byl zábavný průběh pečení, zábavnější pak ochutnávání rohlíčků.

Barevný týden začal sluníčkovým žlutým pondělkem, následovalo červené úterý a hnědá středa. nahlédněte, jak jsme se bavili a jak nás to bavilo.

Centra aktivit poprvé

I. A

nedopadla špatně. Vyzkoušeli jsme si jiný způsob učení. Téma prvních center bylo pro nás zábavné, my jsme dokázali pracovat samostatně, zodpovědně a úkoly splnit. Činnosti pro nás nebyly nové, psaní do mouky, práci na interaktivní tabuli, činnostní učení s geometzrickými obrazci či písmenky ovládáme. Je náročnější udržet v hlavě zadání k úkolům, ale VÍC HLAV VÍC VÍ!

Pekař peče housky (část 2),

I. A

abyste viděli, jak to dopadlo!

Pekař peče housky (část 1)

I. A

byl název projektového dne, který se povedl. Uždíbněte si první kousek.

 

Konečně slabikujeme!

I. A

Někdo už měl obavy, že se nedočká, někdo už se trochu nudil. Začínáme číst. Slabiky vypadají jednoduše, ale ...  Víme, že bez denního tréninku to nepůjde. Ještě neznáme Emu, která má mámu, co mele maso. Zatím jsme jen zvládli zavolat MAMI!

Sportovní den

I. A

prvňákům připravili žáci, kteří nedávno také byli prvňáčky. Věříte tomu, že z nás jednou budou tak šikovní šesťáci, kteří mladším spolužákům budou umět zorganizovat podobné dopoledne plné aktivit pro tělo i hlavu? Pochopitelně se to neobešlo bez zmatkování, ale hlavně - nebyly žádné úrazy a bolistky. Na konci pár slz, protože někteří byli natolik vyčerpaní plným sportovním zaujetím, že neunesli, když nevyhráli. Ovšem to přece nebylo důležité - hlavní bylo všední činnost nahradit zábavou a trochou adrenalinu. To se podařilo, dnes se prostě písmenka a čísla musela smířit s tím, že na ně nedošlo... Prvňáci se naučili orientovat v závodním prostředí, hlídat si svůj tým a poznali trochu víc budovu školy i starší spolužáky.

Družina

I. A

je součástí našeho školního života! Není to místo, kde jen čekáme, až nás dospěláci vyzvednou a odvedou domů. V družině si odpočineme po náročném dopoledni tvořením, hrami a pochopitelně pobytem na čerstvém vzduchu. V družině se také dovíme mnoho nového a máme víc času si popovídat.

Písmenka podruhé...

I. A

..., protože proto jsme přece ve škole! Už umíme téměř všechny samohlásky, ale potřebujeme si je do hlavy usadit opravdu pevně, abychom nebyli zaskočeni ve chvíli, kdy nám do cesty vstoupí slabiky. Abychom se naučili pracovat ve skupině, je potřeba umět spolupracovat ve dvojici. Prostřednictvím činnostního učení, které mnozí z nás vnímají jako hru, se nám snad podaří obojí: procvičit poznatky a umět se domluvit (nebo spíš umět i mlčet).

Písmenka

I. A

se pokoušíme poznat všemi možnými způsoby. Kromě zapamatování tvarů trénujeme i ruce, aby byly připravené na psaní.

V galerii jako doma

I. A

byl název výukového programu. My jsme se tam cítili dobře, Poslechli jsme si krátké povídání a rozhlédli se po knihovně. Zahráli jsme si i hry, aby toho na nás nebylo moc. Pochopitelně jsme i trošku kreslili. Nakonec  jsme zvládli i velmi těžký test. Víte jakou barvu má jazyk žirafy? My už ano!

Houbaři si užívají.

I. A

My jsme si také užili při výtvarném ztvárnění jedlých i nejedlých hub. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Náročný pátek 19. září

I. A

jsme zahájili focením na prvňáčkovská tabla. Velmi nás to rozdovádělo.

Proto jsme se trochu uklidnili nácvikem psaní. Venku to stále ještě vypadalo letně. Protože meteorologové slibují, že to už je naposled, posvačili jsme venku. A tvořili jsme také venku. Tím jsme asi nejvíce potěšili paní uklizečku, naše výtvarná technika byla na úklid velmi náročná. Zároveň nám pomohla procvičit prstíky, které někdo nemá příliš obratné, a posílit trpělivost, jíž se nám někdy nedostává. Takže nakonec byly všechny tři stoly plné hadů!

První výtvarná výchova

I. A

se neobešla beze zmatků.

První den....

I. A

... byli všichni zvědaví a někdo měl možná obavy.