I. A II. A III. A IV. A V. A

červen 2018 PDF soubor 537.1 kB Stáhnout

Horochata 2018

VI. A

Předposlední víkend na Horochatě, srdce Jizerských hor, Bedřichov a 17 z nás + učitel. To byla Horochata v roce 2018. Podívejte se na fotky a zavzpomínejte :o) Další fotky k vidění zde.

Projektový den Pohádka pro třídu 1. A

VI. A

Poslední klasický projektový den byl pro naší třídu něčím novým, zkusili jsme si jaké je to starat se o prvňáky v jednotlivých dílnách, které měly téma pohádky. Během malých dílniček se prvňáci učili počítat, číst a tvořit. Myslím, že se projektový den náramně povedl a všichni zaslouží pochvalu. Další fotky k vidění zde.

Rodičovské suplování a liberecká ZOO

VI. A

Podívejte se jaký byl poslední březnový pátek v podání pana ředitele, Adama Prskavce a liberecké ZOO. Další fotky naleznete zde.

Mocca Yes Cup 2018

VI. A

Opět finále, opět proti ZŠ Ještědská a bohužel opět prohra těsně 1:0, opět druhé místo. Zdvoudenního turnaje ve florbale pořadaného TJ Harcov a ZŠ Dobiášova bere naše škola druhé místo, když jsem ve finále, ve kterém jsme byli jasně lepší, prohrali 1:0. Během celého turnaje jsme porazili několik škol z Liberce i Jablonce nad Nisou, ale ve finále nám nebylo přáno. Snad příště... Všem hráčum děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k druhému místu.

Přednáška od Majáku - Prevence alkoholu, tabáku a hazardních her

VI. A

Ve středu 21. 3. jsme měli tříhodinový program zaměřený na prevenci od společnosti Maják. Třída se nejprve dozvěděla co je to závislost obecně a poté se probíraly jednotlivé možnosti závislostí, alkohol, tabák a hazardní hry.

Barevný týden na naší škole

VI. A

Podívejte se, jak se nám třída hezky barvila celý týden. Každý den jiná barva :o)

Futsalový turnaj 2. ročník memoriálu Adama Martenka

VI. A

V pátek se konal druhý ročník memoriálu Adama Martenka, kterého se zúčastnila i naše škola. Ve velmi kvalitním obsazení náš tým nepostoupil do finále a zahrál si se ZŠ Doctrina o třetí místo. To jsme nakonec vybojovali a odnesli si bronzové medaile. Všem hráčům z naší školy děkuji za předvedené výkony a reprezentaci školy.

Projektový den „Den barev 2017“

VI. A

Podívejte se, jak se dětem dařil projektový den, který se konal pod vedením žáků 9. ročníků. Jednalo se o projektový den spojený s barvami. Žáci 9. ročníků si připravili pro své mladší spolužáky dílničky na 90 minut a v té se starali o výuku. Dílničky byly jak pro děvčata (líčení, vaření), tak i pro chlapce (tvorba erbů, chemie). Další fotky naleznete zde.

Adventní trhy 2017

VI. A

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se konaly již třetí adventní trhy na půdě naší školy. Pro naši třídu to byl první ročník na druhém stupni. Myslím si, že si vedli znamenitě a účast žáků z naší třídy byla vysoká. Klobouk dolů i za získanou částku, která přechází, po dohodě všech žáků, do třídního fondu.

Listopadové a prosincové florbalové tažení žáků ZŠ Lesní

VI. A

Během listopadu a prosince se odehrály školní kola ve florbalu 6 a 9 tříd. Zatímco chlapci 6 a 7 ročníků stále čekají na semifinálové kolo, které se odehraje 18. 12., tak chlapci 8 a 9 ročníku se dostali do finále okresu Liberec. Zde se statečně rvali o výsledek, ale vlivem marodky a nepřítomnosti klíčových hráčů obsadili 4. místo.  Hráčům 8 a 9 ročníku gratuluji za předvedenou, kdy chybějící florbalovou techniku doplnili bojovností.

Další projektový den na druhém stupni - Pravěké muzeum

VI. A

Další projektovým dnem na druhém stupni byl výlet do doby, kdy žili naši pravěcí předkové. Ve skupinách děti vytvářely pravěké nástroje, zbraně, obydlí, šperky a využily přitom velké množství nejenom přírodních materiálů. Projektovému dni předcházela důkladná příprava  a na závěr došlo na  prezentaci práce  jednotlivých skupin. Výsledky jejich práce můžete vidět na fotkách, reálně je uvidíte na třídních schůzkách 30. 11. Další fotky můžete vidět opět na „rajčeti“ třídy, zde.

Projektový den Geocachingu

VI. A

První projektový den na druhém stupni se konal v slunné úterý, 17. 10., a žáci se při něm se seznámily s geocachingem. Projektovému dni předcházela velká příprava, instalace aplikaci do telefonů, vysvětlení gps lokalizátorů a bodů kešek, který se nacházely v oblasti Lidových sadů. V devět hodin vyrazila první skupina na asi devítikilometrovou trasu. Nejrychlejší skupina oběhla všechny "kešky"  a pomocí indicií vyřešila úkol za dvě a půl hodiny. Do oběda se naštěstí stihly všechny skupiny vrátit, i když u některých to bylo těsné :o) Počasí nám přálo a technika zlobila jen trochu. Všechny skupiny odhalily osobnost Liberce, kterou se stal F. X. Šalda.

Na prvních třech místech se umístili:

1.            Vladyková, Němcová, Vopravilová, Lánská, Ondráčková

2.            Tomov, Novotný j., Bensta

3.            Bohm, Šedo, Šlapák, Chaloupecký, Fišer

Další fotografie naleznete zde.

Harmonizační dny roku 2017, první akce na 2. stupni

VI. A

Na začátku šesté třídy jsme se vypravily na krásné tři dny do Jizerských hor, na harmonizační pobyt.

Ve středu odpoledne nás čekal trochu náročný výšlap na Maliník, poté cesta po hřebeni a následný kopeček na místo určení, a sice do Janova nad Nisou, cca 13km pochodu.

Během čtvrtečního programu jsme hráli mnoho her, užívali třídního kolektivu a trochu se věnovali parlamentním záležitostem. Čtvrteční večer byl zakončen hranými scénkami a malou „taneční zábavou“, kterou si na žádost dětí užili i učitelé :o)

V pátek nás přes rozhlednu Slovanka (ten den slavila 130 let), Hrabětice, rozhlednu Královka (ten den neslavila 130 let) a Bedřichov čekal návrat do Liberce.

Celý program, výšlap i návrat do Liberce proběhl naprosto v pořádku. Obě třídy byly skvělé a do programu, který jsme pro ně připravili, šli „po hlavě“. Jen Tak dál :o)

Více fotek naleznete na novém uložišti, zde