Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. A

V. A

Naše třída v minulých letech

I. A II. A III. A IV. A


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 421.5 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 315.3 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 421.2 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 815.9 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 395 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 398.4 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 472.7 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 407.4 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 318.5 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 493.4 kB Stáhnout

Botanicus - výlet

V. A

V úterý 13. června jsme se vydali na náš poslední výlet do Ostré u Lysé nad Labem do historické vesničky Botanicus. Je zde centrum řemesel a bylinné zahrady. Vyměnili jsme si peníze za groše a mohli si zkusit různá řemesla - výrobu papíru, drátkování, keramiku, výrobu svíčky, zdobení perníčků, ražení mincí, výrobu bylinného mýdla a rýžování zlata. Také jsme si mohli ochutnat výborné palačinky, bramboráky i bramborové placky.  Počasí nám přálo a výlet se nám podařil. Byl to náš poslední společný výlet a tak Vám, děti, přeji do dalšího života hodně sluníčka a pohody. Vaše paní učitelka!

Školní JARMARK

V. A

1. června naše škola uspořádala celoškolní JARMARK. Ve stánku jsme prodávali zboží - dobroty, které napekly naše maminky. Také jsme nacvičili vystoupení a protože letošní jarmark byl ve stylu RETRO, tančili jsme na písničku Michala Davida Nonstop. Vydělali jsme si dost peněz, takže ještě pojedeme na výlet do historické vesničky Ostrá, kde si budeme vyrábět např. mýdlo, svíčku a dokonce si budeme moc zkusit rýžovat zlato. Už se všichni moc těšíme!

Pobyt v přírodě - kemp Pecka

V. A

Tak jako každý rok, tak i letos, jsme se vydali na pobyt v přírodě - tentokrát do kempu Pecka. Vyjeli jsme v pondělí 22. května. Cestou tam jsme se zastavili ve Šťastné zemi u Radvánovic, kde byla spousta prolejzaček, naučná stezka a jiné zajímavosti. Do kempu jsme dorazili okolo druhé hodiny, ubytovali se a šli si zahrát plážový volejbal. Další dny jsme navštívili hrad Pecku, měli orientační běhy, také jsme byli v lázních Bělohrad. Ve volném čase jsme hráli přehazovanou a různé hry. Jídlo bylo dobré, většinou nám moc chutnalo. Poslední večer jsme si uspořádali diskotéku, která dopadla moc dobře. Byl to jeden z nejhezčích pobytů v přírodě, které jsme měli.

Zlatý štětec - výtvarná soutěž

V. A

Ve čtvrtek 4. 5. jsme se vypravili na výtvarnou soutěž Zlatý štětec do ZŠ Ruprechtice. Za naší třídu soutěžili Máťa, Káťa, Markétka a Lukáš. Téma jsme se dozvěděli až na místě - Indiáni. Máťa se umístil v kategorii pátých tříd jako první. Hurá, hurá! Všichni blahopřejeme!

Projektový den PRAHA

V. A

V úterý  2.5. jsme se vypravili, jako každý rok, do Prahy - tentokrát do Planetária a do Technického muzea. V Planetáriu jsme pozorovali sluneční soustavu, různá souhvězdí, střídání ročních období. Bylo to moc zajímavé a nám se to líbilo. Pak jsme se přesunuli do Technického muzea, kde jsme si nejdříve prohlédli výstavené různé předměty a pak jsme pracovali s tablety na téma Technika v domácnosti. Program byl také zajímavý. Nakonec jsme navštívili náš oblíbený Havelský trh a nakoupili různé drobnosti.

Den otevřených dveří

V. A

Ve středu 5. dubna se konal na naší škole Den otevřených dveří. Jeho přípravu a organizaci mají na starosti vždy páté třídy. Připravili jsme různá stanoviště - v koridoru výtvarný koutek, v tělocvičně překážkovou dráhu a hry, slavnostně jsme vyzdobili chodby, připravili recepci, sladkosti. Každý z nás měl vizitku se jménem a byli jsme krásně ustrojeni. Provázeli jsme rodiče s dětmipo škole, ukazovali třídy, počítačovou učebnu, tělocvičnu a jiná zajímavá místa. Všichni z nás se účastnili a Den proběhl v pohodě.

Učí rodiče

V. A

V pátek 31. 3. jsme oslavovali Den učitelů a místo učitelů si zkusili učit rodiče. První hodinu jsme měli tělesnou výchovu s panem Holeňákem. Hráli jsme různé hry, soutěžili. Druhou hodinu k nám přišel strýček Petry Hnizdilové - pan Hnízdil - a ukazoval nám různou vojenskou výzbroj a povídal o letectví. Třetí hodinu nás učila paní Čavojská, povídala nám o práci s postiženými dětmi, jak se děti s poruchou zraku a sluchu učí. Poslední hodinu nám povídala maminka Káji Mlčochové o koních, ukázala nám výstroj k jízdě na koni. Všechny hodiny byly moc zajímavé a nám se to moc líbilo.

Čtení nevidomým dětem

V. A

V úterý 28. března proběhlo v Krajské knihovně Čtení nevidomým dětem. Jedná se o konkurz na nahrání četby zábavné knížky pro nevidomé děti. Za naši třídu byla číst Jana Kubiasová a Kristýna Kohoutová. Konkurzu se zúčastnilo přez 170 dětí, výsledky se dozvíme asi za týden. Celá naše třída drží děvčatům palce!

Preventivní program - Vandalství

V. A

Ve středu 8. února jsme se zúčastnili preventivního programu Vandalství. Vysvětlili jsme si, co tento pojem znamená, viděli jsme pár scének, na dané téma jsme diskutovali. Program byl zábavný i poučný a nám se moc líbil.

Preventivní program - Jak se nestat závislým na PC

V. A

V úterý 7. února k nám přijela paní psycholožka z Prahy a měla s námi preventivní program - Jak se nestat závislým na počítači. Seděli jsme v kruhu a povídali si příběhy ze života, o tom, jak to funguje v naší rodině s počítačem. Pracovali jsme také ve skupinách, řešili různé problémy. Bylo to zábavné i poučné. Paní lektorka nás pochválila za naši práci, zvídavost, nebojácnost projevit svůj názor.

Školní kolo v recitaci

V. A

Ve středu 2. února se uskutečnilo školní kolo v recitaci. Za naši třídu soutěžili Markéta Novotná, Matyáš Gabryš, Vít Čavojský, Kristýna Kohoutová a Karolína Mlčochová. V kategorii 4. a 5. tříd zvítězil Víťa a Markétka se umístila na 3. místě. Blahopřeji! U mě jste děti byly nejlepší!

Práce v centrech aktivit

V. A

Ve středu 1. února se na naši práci  v centrech aktivit přijela podívat odbornice a koordinátorka učení v centrech aktivit - paní Věra Krejčová.  Tentokrát jsme pracovali na téma Zvířata. Poznávali jsme zvířata podle jejich zvuků, vyhledávali jsme různé údaje o zvířatech z textů, pracovali jsme s tablety a vyhledávali jsme zajímavosti. V ateliéru jsme dostali přirovnání, která se týkala zvířat a kreslili jsme obrázky. Práce se nám dařila a dostali jsme velkou pochvalu.

Vánoce v naší třídě

V. A

A už jsou tu zase Vánoce! Poslední školní den v naší třídě jsme si udělali Vánoce. Připravili jsme si ve skupinkách program, přinesli vánoční cukroví a dárečky. Kluci nakoupili různé pití a zařídili si bar, kde si každý mohl dát, co chtěl. Bylo to fajn a my všichni už se těšíme na vánoční prázdniny a na dárečky od Ježíška. Hodně zdraví, pohody, legrace všem do nového roku přeje 5. A!!!!!!!

Naše tradiční adventní věnce

V. A

Jako každým rokem tak i letos jsme se dali do výroby adventních věnců. Tentokrát nám přišlo na pomoc hodně maminek, takže nám šla práce krásně od ruky. Vyrobili jsme ještě krásnější věnce než vloni a máme z nich obrovskou radost! Teď se jen můžeme těšit na Vánoce!

Návštěva našich kamarádů v Turnově

V. A
V úterý 20.září jsme se vydali do Turnova navštívit naše kamarády. Jeli jsme vlakem a pak autobusem až k jejich škole. Děti nám připravily krásné občerstvení, prohlédli jsme si jejich školu, tělocvičnu i venkovní hřiště, které se nám moc líbilo. Pak jsme šli na výlet na ZRCADLOVOU KOZU, kde byla spousta prolejzaček, trampolína i spousta zvířat. Nejvíce nás zaujalo prasátko, za kterým několik z nás vlezlo i do ohrady. Zahráli jsme si také přehazovanou. Nakonec jsme si dali na náměstí v Turnově na chvíli rozchod, nakoupili zmrzlinu, sladkosti, hračky, šperky .....Výlet se nám líbil a už se těšíme na další setkání.

X treme Author Back to school

V. A
V pondělí 19.září nám v naší tělocvičně předvedla svá vystoupení skupina jezdců na kolech. Viděli jsme jejich akrobacii, mohli si vyzkoušet jízdu na podobných kolech. Také jsme vyzkoušeli koloběžky a někteří z nás si i zazávodili.