Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída IX.A - školní rok 2018/2019

IX.A

Naše třída v minulých letech

III. A
IV. A
V. A
VI. A VII. A VIII. A VIII. C


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 453.9 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 459.7 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 462.4 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 459 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 555.6 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 447.7 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 444.8 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 467.9 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 460.8 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 421.8 kB Stáhnout

Reportážní fotky - turnaj v bowlingu

IX.A

Jako každý rok tak i letos proběhl v Home Credit areně bowlingový turnaj žáků IX.A, jejich rodičů a sourozenců. Nejlepšími deváťaky se stali Alex, Tomáš a Kája. Turnaj jsme si (tak jako pokaždé) moc užili :-)

Reportážní fotky - obhajoby absolventských prací

IX.A

V úterý a ve středu 18. + 19. 6. nás čekaly obhajoby absolventských prací. Už dlouho předtím některé tato chvíle dost děsila, neboť je čekalo dodělání projektu, psané části a vystoupení před komisí. Ale nakonec to pro většinu žáků dopadlo velmi dobře a bylo i několik opravdu špičkových prací. Moc všem gratuluji za to, jaké předvedli výkony.

Reportážní fotky - jarmark

IX.A

Ve čtvrtek 30. května se uskutečnil tradiční školní jarmark, tentokrát na téma "filmy a pohádky". Naše třída si připravila skvělé vystoupení z filmu Madagaskar a i ve třídním stánku jsme si vedli velmi dobře a bude zase co utrácet... Tímto chceme poděkovat rodičům, kteří se na "vybavení" našeho stánku velkou měrou podíleli.

Reportážní fotky - zahradní párty

IX.A

V pátek 24. května jsme se společně žáci i rodiče sešli na hřišti v Dolní Řasnici a užili si velmi příjemné odpoledne a večer. Nechyběly soutěže, do kterých se velmi intenzivně zapojili nejen žáci, ale i rodiče, byla spousta občerstvení, večer jsme opékali buřty, hráli na kytaru a zpívali u táboráku. Všichni jsme si to, myslím, hodně užili.

Reportážní fotky - program Bezpečně na internetu

IX.A

Ve středu 15.5. jsme se zúčastnili programu "Bezpečně na internetu" od organizace Maják. Připomněli jsme si - jak a proč se chovat při práci s internetem, ve skupinách jsme se zamysleli a debatovali nad tím, proč některé věci děláme a jaký mají pro nás význam.

Reportážní fotky - PD Praha

IX.A

V úterý 30.4. jsme se (jako každý rok touto dobou) vydali do Prahy. Čekala nás procházka Starou Prahou a exkurze na letišti. Počasí nám vcelku přálo, program se vydařil, tak jsme si všichni společně užili pěkný den :-)

Reportážní fotky - Tour de lázně

IX.A

V pátek 26. dubna jsme vyrazili na program "Tour de lázně" do Oblastní galerie v Liberci. Dozvěděli jsme se spoustu informací z historie i současnosti této budovy a prohlédli si umělecká díla, která zde jsou vystavená.

Reportážní fotky - projektové dny (sportování se sedmáky)

IX.A

V květnu nás po přijímacích zkouškách čekaly 2 projektové dny, tentokrát plné sportu. První den jsme připravovali různá sportovní stanoviště, sepisovali pravidla, vytvářeli diplomy atd. A druhý den potom někteří spolu se sedmáky sportovali a jiní byli v roli rozhodčích. I když bylo ne příliš pěkné počasí, den jsme si užili a po zkouškách si alespoň trochu odpočinuli.

Reportážní fotky - Den svatého Valentýna

IX.A

Po příchodu do školy nás čekalo krásné překvapení, byl to moc milý dárek ke dni svatého Valentýna. Matyáši, děkujeme :-)

Reportážní fotky - Finanční gramotnost (projektové dny)

IX.A

Na konci ledna nás čekaly PD na téma Finanční gramotnost. Seznámili jsme se s tím, co představuje rodinný rozpočet, jak je to s životním minimem, platem nastupujícího zaměstatnance, na co si dát pozor - když si chceme vzít půjčku atd. Na závěr jsme se ve skupinách věnovali rekonstrukci bytu a zabývali se tím, co je možné si pořídit a kolik to bude stát, když máme určitý finanční rozpočet.

VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU.

Reportážní fotky - zájezd do Míšně

IX.A

V úterý 4. prosince jsme se (jako již tradičně v tomto čase) vydali do Míšně. Cestou tam jsme si prohlédli zámek Moritzburg a výstavu věnovamou filmu Tři oříšky pro Popelku. Potom nás čekala zastávka na adventních trzích a nakonec chlouba Míšně - prohlídka místní porcelánky. Počasí nám přálo, program byl zajímavý a poučný a celkově se tento den určitě vydařil :-)

Reportážní fotky - Den laskavosti

IX.A

Stejně jako loni jsme se i letos zapojili do projektu "Jsem laskavec". Na Den laskavosti, který připadá na 13. 11., jsme navštívili liberecký útulek Archa a zde vyvenčili pár pejsků. Moc jsme si společné odpoledne s nimi užili a také pomohli dobré věci :-)

Reportážní fotky - matematická soutěž MASO

IX.A

V úterý šestého listopadu si dva zástupci naší třídy společně s dvěma dalšími sedmáky jeli do Prahy vyzkoušet matematickou soutěž týmů MASO. Jedná se o soutěž pořádanou MFF UK v Praze a kromě vypočítaných příkladů zde velkou roli hraje také taktika. Ta nás letos zradila, ale i tak jsme ve velmi silné konkurenci podali dobrý výkon a hlavně načerpali spoustu nových zkušeností.

Reportážní fotky - projektové dny

IX.A

Tři dny po podzimních prázdninách nás čekaly PD na téma "volba povolání". Navštívili jsme Úřad práce, kde na nás čekala beseda o trhu práce, testování a následný rozbor jeho výsledků. Chlapci se také zúčastnili workshopu na ISŠ Na Bojišti. A všichni jsme se pak věnovali vzorovým testům k PZ a vyzkoušeli si také jedny "nanečisto". 

Reportážní fotky - 100 let republiky

IX.A

V pátek před 26. 10. jsme si připomněli, že za dva dny uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 

Reportážní fotky z programu "Živá knihovna" v IQ Landii

IX.A

V pondělí 24. září jsme se zúčastnili programu "Živá knihovna" v IQ Landii. Jednalo se o prezentaci různých libereckých i mimolibereckých firem. Jejich zaměstnanci nás kromě informací o firmě seznámili také s některou z pozic, na které bychom mohli u nich pracovat a co by taková práce obnášela. Něco jsme si mohli také sami vyzkoušet.

Reportážní fotky z harmonizačních dnů

IX.A

Ve čtvrtek 6. 9. jsme vyrazili na Frýdlanstko na naše harmonizační dny, tentokrát jako "superhrdinové". V šesti týmech jsme soutěžili (a to s maximálním nasazením) o kameny nekonečna. V souboji s Thanosem jsme vyhráli a kameny se nám podařilo získat. Kromě toho jsme si ale také zahráli fotbal, badminton, ragby, stolní tenis, povídali si, hráli karty atd. Navštívili jsme i frýdlantskou Radniční věž a prohlédli si poklad, který byl nalezen v místním rybníku. HD jsme si společně užili na maximum :-)