Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída IX.A - školní rok 2018/2019

IX.A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

III. A
IV. A
V. A
VI. A VII. A VIII. A VIII. C

Reportážní fotky - turnaj v bowlingu

IX.A

Jako každý rok tak i letos proběhl v Home Credit areně bowlingový turnaj žáků IX.A, jejich rodičů a sourozenců. Nejlepšími deváťaky se stali Alex, Tomáš a Kája. Turnaj jsme si (tak jako pokaždé) moc užili :-)

Reportážní fotky - obhajoby absolventských prací

IX.A

V úterý a ve středu 18. + 19. 6. nás čekaly obhajoby absolventských prací. Už dlouho předtím některé tato chvíle dost děsila, neboť je čekalo dodělání projektu, psané části a vystoupení před komisí. Ale nakonec to pro většinu žáků dopadlo velmi dobře a bylo i několik opravdu špičkových prací. Moc všem gratuluji za to, jaké předvedli výkony.

Reportážní fotky - jarmark

IX.A

Ve čtvrtek 30. května se uskutečnil tradiční školní jarmark, tentokrát na téma "filmy a pohádky". Naše třída si připravila skvělé vystoupení z filmu Madagaskar a i ve třídním stánku jsme si vedli velmi dobře a bude zase co utrácet... Tímto chceme poděkovat rodičům, kteří se na "vybavení" našeho stánku velkou měrou podíleli.

Reportážní fotky - zahradní párty

IX.A

V pátek 24. května jsme se společně žáci i rodiče sešli na hřišti v Dolní Řasnici a užili si velmi příjemné odpoledne a večer. Nechyběly soutěže, do kterých se velmi intenzivně zapojili nejen žáci, ale i rodiče, byla spousta občerstvení, večer jsme opékali buřty, hráli na kytaru a zpívali u táboráku. Všichni jsme si to, myslím, hodně užili.

Reportážní fotky - program Bezpečně na internetu

IX.A

Ve středu 15.5. jsme se zúčastnili programu "Bezpečně na internetu" od organizace Maják. Připomněli jsme si - jak a proč se chovat při práci s internetem, ve skupinách jsme se zamysleli a debatovali nad tím, proč některé věci děláme a jaký mají pro nás význam.

Reportážní fotky - PD Praha

IX.A

V úterý 30.4. jsme se (jako každý rok touto dobou) vydali do Prahy. Čekala nás procházka Starou Prahou a exkurze na letišti. Počasí nám vcelku přálo, program se vydařil, tak jsme si všichni společně užili pěkný den :-)

Reportážní fotky - Tour de lázně

IX.A

V pátek 26. dubna jsme vyrazili na program "Tour de lázně" do Oblastní galerie v Liberci. Dozvěděli jsme se spoustu informací z historie i současnosti této budovy a prohlédli si umělecká díla, která zde jsou vystavená.

Reportážní fotky - projektové dny (sportování se sedmáky)

IX.A

V květnu nás po přijímacích zkouškách čekaly 2 projektové dny, tentokrát plné sportu. První den jsme připravovali různá sportovní stanoviště, sepisovali pravidla, vytvářeli diplomy atd. A druhý den potom někteří spolu se sedmáky sportovali a jiní byli v roli rozhodčích. I když bylo ne příliš pěkné počasí, den jsme si užili a po zkouškách si alespoň trochu odpočinuli.

Reportážní fotky - Den svatého Valentýna

IX.A

Po příchodu do školy nás čekalo krásné překvapení, byl to moc milý dárek ke dni svatého Valentýna. Matyáši, děkujeme :-)

Reportážní fotky - Finanční gramotnost (projektové dny)

IX.A

Na konci ledna nás čekaly PD na téma Finanční gramotnost. Seznámili jsme se s tím, co představuje rodinný rozpočet, jak je to s životním minimem, platem nastupujícího zaměstatnance, na co si dát pozor - když si chceme vzít půjčku atd. Na závěr jsme se ve skupinách věnovali rekonstrukci bytu a zabývali se tím, co je možné si pořídit a kolik to bude stát, když máme určitý finanční rozpočet.

VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU.

Reportážní fotky - zájezd do Míšně

IX.A

V úterý 4. prosince jsme se (jako již tradičně v tomto čase) vydali do Míšně. Cestou tam jsme si prohlédli zámek Moritzburg a výstavu věnovamou filmu Tři oříšky pro Popelku. Potom nás čekala zastávka na adventních trzích a nakonec chlouba Míšně - prohlídka místní porcelánky. Počasí nám přálo, program byl zajímavý a poučný a celkově se tento den určitě vydařil :-)

Reportážní fotky - Den laskavosti

IX.A

Stejně jako loni jsme se i letos zapojili do projektu "Jsem laskavec". Na Den laskavosti, který připadá na 13. 11., jsme navštívili liberecký útulek Archa a zde vyvenčili pár pejsků. Moc jsme si společné odpoledne s nimi užili a také pomohli dobré věci :-)

Reportážní fotky - matematická soutěž MASO

IX.A

V úterý šestého listopadu si dva zástupci naší třídy společně s dvěma dalšími sedmáky jeli do Prahy vyzkoušet matematickou soutěž týmů MASO. Jedná se o soutěž pořádanou MFF UK v Praze a kromě vypočítaných příkladů zde velkou roli hraje také taktika. Ta nás letos zradila, ale i tak jsme ve velmi silné konkurenci podali dobrý výkon a hlavně načerpali spoustu nových zkušeností.

Reportážní fotky - projektové dny

IX.A

Tři dny po podzimních prázdninách nás čekaly PD na téma "volba povolání". Navštívili jsme Úřad práce, kde na nás čekala beseda o trhu práce, testování a následný rozbor jeho výsledků. Chlapci se také zúčastnili workshopu na ISŠ Na Bojišti. A všichni jsme se pak věnovali vzorovým testům k PZ a vyzkoušeli si také jedny "nanečisto". 

Reportážní fotky - 100 let republiky

IX.A

V pátek před 26. 10. jsme si připomněli, že za dva dny uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 

Reportážní fotky z programu "Živá knihovna" v IQ Landii

IX.A

V pondělí 24. září jsme se zúčastnili programu "Živá knihovna" v IQ Landii. Jednalo se o prezentaci různých libereckých i mimolibereckých firem. Jejich zaměstnanci nás kromě informací o firmě seznámili také s některou z pozic, na které bychom mohli u nich pracovat a co by taková práce obnášela. Něco jsme si mohli také sami vyzkoušet.

Reportážní fotky z harmonizačních dnů

IX.A

Ve čtvrtek 6. 9. jsme vyrazili na Frýdlanstko na naše harmonizační dny, tentokrát jako "superhrdinové". V šesti týmech jsme soutěžili (a to s maximálním nasazením) o kameny nekonečna. V souboji s Thanosem jsme vyhráli a kameny se nám podařilo získat. Kromě toho jsme si ale také zahráli fotbal, badminton, ragby, stolní tenis, povídali si, hráli karty atd. Navštívili jsme i frýdlantskou Radniční věž a prohlédli si poklad, který byl nalezen v místním rybníku. HD jsme si společně užili na maximum :-)