Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída IX.A - školní rok 2018/2019

IX.A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

III. A
IV. A
V. A
VI. A VII. A VIII. A VIII. C

Reportážní fotky - Den svatého Valentýna

IX.A

Po příchodu do školy nás čekalo krásné překvapení, byl to moc milý dárek ke dni svatého Valentýna. Matyáši, děkujeme :-)

Reportážní fotky - Finanční gramotnost (projektové dny)

IX.A

Na konci ledna nás čekaly PD na téma Finanční gramotnost. Seznámili jsme se s tím, co představuje rodinný rozpočet, jak je to s životním minimem, platem nastupujícího zaměstatnance, na co si dát pozor - když si chceme vzít půjčku atd. Na závěr jsme se ve skupinách věnovali rekonstrukci bytu a zabývali se tím, co je možné si pořídit a kolik to bude stát, když máme určitý finanční rozpočet.

VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU.

Reportážní fotky - zájezd do Míšně

IX.A

V úterý 4. prosince jsme se (jako již tradičně v tomto čase) vydali do Míšně. Cestou tam jsme si prohlédli zámek Moritzburg a výstavu věnovamou filmu Tři oříšky pro Popelku. Potom nás čekala zastávka na adventních trzích a nakonec chlouba Míšně - prohlídka místní porcelánky. Počasí nám přálo, program byl zajímavý a poučný a celkově se tento den určitě vydařil :-)

Reportážní fotky - Den laskavosti

IX.A

Stejně jako loni jsme se i letos zapojili do projektu "Jsem laskavec". Na Den laskavosti, který připadá na 13. 11., jsme navštívili liberecký útulek Archa a zde vyvenčili pár pejsků. Moc jsme si společné odpoledne s nimi užili a také pomohli dobré věci :-)

Reportážní fotky - matematická soutěž MASO

IX.A

V úterý šestého listopadu si dva zástupci naší třídy společně s dvěma dalšími sedmáky jeli do Prahy vyzkoušet matematickou soutěž týmů MASO. Jedná se o soutěž pořádanou MFF UK v Praze a kromě vypočítaných příkladů zde velkou roli hraje také taktika. Ta nás letos zradila, ale i tak jsme ve velmi silné konkurenci podali dobrý výkon a hlavně načerpali spoustu nových zkušeností.

Reportážní fotky - projektové dny

IX.A

Tři dny po podzimních prázdninách nás čekaly PD na téma "volba povolání". Navštívili jsme Úřad práce, kde na nás čekala beseda o trhu práce, testování a následný rozbor jeho výsledků. Chlapci se také zúčastnili workshopu na ISŠ Na Bojišti. A všichni jsme se pak věnovali vzorovým testům k PZ a vyzkoušeli si také jedny "nanečisto". 

Reportážní fotky - 100 let republiky

IX.A

V pátek před 26. 10. jsme si připomněli, že za dva dny uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 

Reportážní fotky z programu "Živá knihovna" v IQ Landii

IX.A

V pondělí 24. září jsme se zúčastnili programu "Živá knihovna" v IQ Landii. Jednalo se o prezentaci různých libereckých i mimolibereckých firem. Jejich zaměstnanci nás kromě informací o firmě seznámili také s některou z pozic, na které bychom mohli u nich pracovat a co by taková práce obnášela. Něco jsme si mohli také sami vyzkoušet.

Reportážní fotky z harmonizačních dnů

IX.A

Ve čtvrtek 6. 9. jsme vyrazili na Frýdlanstko na naše harmonizační dny, tentokrát jako "superhrdinové". V šesti týmech jsme soutěžili (a to s maximálním nasazením) o kameny nekonečna. V souboji s Thanosem jsme vyhráli a kameny se nám podařilo získat. Kromě toho jsme si ale také zahráli fotbal, badminton, ragby, stolní tenis, povídali si, hráli karty atd. Navštívili jsme i frýdlantskou Radniční věž a prohlédli si poklad, který byl nalezen v místním rybníku. HD jsme si společně užili na maximum :-)