Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. A

V. A

Naše třída v minulých letech

 III. A

IV. A
Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 377.2 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 415.3 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 416.1 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 1039.3 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 422.4 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 374.1 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 412.9 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 550.3 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 416.3 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 458.8 kB Stáhnout

Jarmark

V. A

První červnový čtvrtek se opět uskutečnil tradiční školní jarmark, tentokrát na téma "Sport a pohyb". Kromě spousty různých vystoupení se sportovní tématikou, která jsme zhlédli a v jednom i vystupovali, jsme si užívali jarmarečního veselí v celém areálu školy. Ať už jsme prodávali nebo nakupovali, zkoušeli různé atrakce, celý den jsme se prostě bavili.

Bílý Potok - pátek

V. A

Balíme, uklízíme, kompletujeme svá zavazadla, náš pobyt v Rekreačním zařízení Jizerky končí. Splnili jsme všechna naše předsevzetí, poznali jsme další kousek Jizerských hor zblízka, takže odjíždíme sice unavení, ale spokojení a hlavně bez újmy na zdraví. Naše společné putování, a to nejen po jizerskohorských rozhlednách se pomalu chýlí ke konci. My však nesmutníme, protože se těšíme na dny a zážitky příští. Tak ať nám to šlape stejně dobře dál!!!

Bílý Potok - čtvrtek

V. A

Po náročném výstupu na Smrk nás dnes čekal spíše odpočinkový den. Sice jsme se dopoledne chvilku učili, ale protože jsme vše zvládli celkem rychle, mohli jsme před obědem opět vylepšovat naše jarmareční vystoupení. Odpoledne jsme si vyšli na krátkou procházku Bílým Potokem, tentokrát směr Bártlova bouda a poté jsme opět navštívili naši oblíbenou stezku Hup - hop. Večer byl ve znamení společných her a zábavných soutěží. Bylo jich tolik, že jsme museli posunout i čas večerky :-)

Bílý Potok - středa

V. A

Hurá!!! SMRK POKOŘEN!!! Tak vysokohorská mise se vydařila, všichni ve zdraví odolali náporu počasí - chladno (na Smrku -1°C) a větrno, terénu - nahoru a dolů i vzdálenosti - celkem 16 km. Po krátké rekonvalescenci v místnůstce pod rozhlednou se někteří odvážlivci rozhodli vystoupat až k jejímu vrcholu. Během cesty se většina turistů cítila unavená, ale krátce po návratu do výchozího bodu se všem zvedla nálada a do žil nový příval energie. Tak jsme stihli i pilovat naše vystoupení na jarmark.

Bílý Potok - úterý

V. A

Dnes nám ani moc nevadilo, že celé dopoledne propršelo, protože jsme tento čas měli vyhrazený na výuku. Připomněli jsme si učivo o souvětích, naučili jsme se vypočítat aritmetický průměr, seznámili jsme se se státy východní Evropy a aspoň trochu jsme pronikli do tajů spalovacích motorů. Odpoledne se již počasí umoudřilo a mohli jsme tak vyrazit na další menší túru. Tentokrát jsme vylezli na Kočičí kameny, kde se většina z nás kochala výhledem do okolí a kolem Hubertky jsme se opět pomalu vrátili zpět Bílým Potokem až  do našeho nynějšího působiště. Večer jsme si v rámci soutěže ověřili, co si z dnešního dopoledne pamatujeme a co si budeme muset ještě procvičit. Protože nás zítra čeká nejnáročnější den - výstup na Smrk, musíme rychle do postelí, aby naše tělíčka zítřejší námahu zvládla bez větších problémů.

Bílý Potok - pondělí

V. A

Tak už jsme tady! I když jsme nejprve museli překonat 12 km dlouho trasu z Raspenavy do Rekreačního zařízení Jizerky, měli jsme ještě dosti sil, abychom si užili některých aktivit v blízkém okolí. Procházku Peklem jsme zakončili v Libverdě, abychom ochutnali místní lázeňské oplatky a vyzkoušeli pohyblivé atrakce v místním parku. Pak už jsme se vydali na cestu Hejnicemi až do Bílého Potoka. Přesto, že nás od 13 hod doprovázela zamračená obloha, děšť nám naše cestování nezkomplikoval a v pořádku jsme dorazili na místo. Teď už máme plná bříška, čistá tělíčka a připravené postýlky, tak "hajdy na kutě".

Praha

V. A

I letos jsme se vypravili do Prahy. Tentokrát součástí našeho programu byla návštěva Národního technického muzea a Planetária. V muzeu jsme se snažili projít co nejvíce expozic, ale na všechny nám čas nezbyl. Během prohlídky jsme plnili úkoly a hledali odpovědi na zapeklité otázky mezi vystavenými exponáty. V Planetáriu jsme zhlédli pořad "Pohyby Země", v rámci kterého jsme si zopakovali a připomněli vše, co jsme se o vesmíru naučili v přírodovědě. Den byl opravdu nabitý zážitky a informacemi. A to nejdůležitější - všichni jsme se ve zdraví a spokojení vrátili zase šťastně domů.

Knižní miniveletrh

V. A

Poslední dubnový pátek jsme se zúčastnili prvního ročníku "Knižního miniveletrhu". Nabízeli jsme svým spolužákům i ostatním žákům 1. stupně knihy k prodeji a zároveň jsme si i některé knihy sami koupili. Byla to pro nás docela zábava. První ročník můžeme považovat za úspěšný. 

Velikonoce

V. A

Ve středu před velikonočními prázdninami jsme se v rámci projektového dne dozvěděli další informace a zajímavosti o Velikonocích nejen jako o svátcích jara ale i jako o hlavním křesťanském svátku. Vyzkoušeli jsme si i novou techniku zdobení vajíček - omotávání přízí. Některým z nás se vajíčka opravdu povedla, chtělo to jen trochu víc trpělivosti a zručnosti. Naším úkolem bylo i vymyslet velikonoční básničku - koledu, tak se podívejte, jak nám to šlo.

Rodičovské suplování

V. A

Poslední březnový pátek byl věnován již druhému ročníku "rodičovského suplování". Roli učitele si u nás vyzkoušela Matějova babička, paní Smolová, která nás blíže seznámila s její profesí aranžérky. Za její pomoci jsme si vyrobili krásné velikonoční věnečky. Ondřejův bratr, Tomáš Syřiště, nám barvitě vyprávěl nejen o skautském hnutí, ale hlavně o jeho vlastním působení v jedné ze skautských družin. V dalších hodinách si na učitele hráli naši spolužáci. Káťa Dlouhá a Klárka Gabryšová nám poradily, jak si vyrobit náramek z PET lahve nebo zvířecí origami. Ondra Gajdoš a Ondra Syřiště převzali úlohu učitelů hudby. Všichni jsme se náramně pobavili.

Hejbejte se kosti moje

V. A

V další centrech aktivit na téma "lidské tělo" jsme si nejen ověřovali naše dosud získané znalosti a vědomosti, ale zároveň jsme při sestavování papírového kostlivce vyzkoušeli naši šikovnost a hlavně trpělivost a pečlivost. Dokonce jsme se pustili i do fyzické zátěže - dřepů, abychom posoudili jaký vliv má na naši tepovou a dechovou frekvenci.

Tonda Obal

V. A

První hodinu posledního lednového pondělí jsme absolvovali ekologický program zaměřený na třídění odpadu a recyklaci. Blíže jsme se seznámili s možnými způsoby nakládání s odpadem, zejména pak s recyklací plastů. Zjistili jsme, že nejlepší je nevyprodukovat žádný odpad.

Den otevřených dveří

V. A

Ve středu 14. ledna proběhl na naší škole "Den otevřených dveří" pro budoucí prvňáčky. Hlavními organizátory jsme byli my páťáci. Připravili jsme pro malé návštěvníky spousty zajímavých aktivit a činností, které jim více přiblížily náš školní život. Po prohlídce školy se každý mohl i občerstvit v naší provizorní kavárně ve školní kuchyňce. My jsme si vyzkoušeli jak roli průvodců a asistentů, tak i roli fotografů a hostesek. I když byl tento den pro nás opravdu dlouhý, naše úsilí a námaha byly odměněny spokojeností malých i velkých návštěvníků.

Vyrábíme dárky k zápisu do 1. tříd

V. A

Protože se blíží Den otevřených dveří na naší škole a zápis budoucích prvňáčků, vrhli jsme se do výroby dárečků pro malé návštěvníky. Podařilo se nám vyrobit opravdu pěkné motýlky, protože fantazii se meze nekladly.

Vánoční besídka

V. A

Jako už každý rok, oblíbené vánoční zvyky a tradice jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli i letos. Zpívání vánočních koled, rozdávání a rozbalování dárků, rozkrajování jablíček či pouštění lodiček nám tentokrát zpestřila i recitace s vánoční tématikou. Dárečků bylo plno, všechny nás potěšily a už se nemůžeme dočkat, kolik dárečků najdeme pod vánočním stromečkem doma!

Vánoce v kotelně

V. A

Ve čtvrtek jsme navštívili Oblastní galerii Liberec, abychom se dozvěděli nové zajímavosti o vánočních tradicích a zvycích nejen u nás, ale i jinde ve světě. V ateliéru jsme si pak vyráběli vánoční nebo novoroční přáníčka. Někteří se vrhli do výroby vánočních ozdob a dekorací.

Člověk

V. A

V přírodovědě jsme se vrhli do našeho dlouho očekávaného učiva - učiva o člověku. Zatím jsme teprve na začátku všeho zkoumání a zjišťování, ale přesto jsme si práci v centrech aktivit na toto téma užili. Vzájemnou pomocí jsme zjišťovali naše váhy a míry všeho druhu, seznámili jsme se s názvy částí těla, které jsme dosud neznali nebo nepoužívali. V centru jazyka jsme řešili záludnosti a rozdílnosti používání slov ucha-uši, oka-oči. Nejvíce jsme si užili ateliér, kde jsme z vystřižených obrysů našich rukou a chodidel skládali společný obrázek.

Návštěva botanické zahrady

V. A

Protože obsahem učiva přírodovědy od začátku letošního školního roku bylo porovnávání různých podmínek života na Zemi, navštívili jsme na závěr tohoto učebního celku naši botanickou zahradu. V rámci prohlídky jsme plnili různé úkoly a hledali vzácné exempláře z řad rostlin i živočichů. V praxi jsme si tak mohli ověřit a využít naše znalosti o daných oblastech.

Zábavná matematika

V. A

Zábavná matematika aneb matematika úplně jinak nás nutí více přemýšlet a hlavně používat "zdravý rozum". Vyzkoušeli jsme si naše logické schopnosti například během práce s čtvercovou sítí a při konstrukci těles.

Cvičení v přírodě

V. A

Poslední den prvního týdne nového školního roku jsme se "my páťáci"vydali na cvičení v přírodě. Po rozdělení do týmů jsme vyrazili směr Česká chalupa. Během cesty jsme hledali rostliny, které umíme pojmenovat (navzdory sestavení herbáře ve 4.třídě pro někoho úkol značně obtížný), připomněli jsme si základní pojmy z přírodovědy a samozřejmě jsme si otestovali naši kondici po letních prázdninách. Počasí nám po celou dobu opravdu přálo a náladu nám navíc vylepšoval i občasný houbařský úlovek.