Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VIII. A

VIII. A

Naše třída v minulých letech

III. A
IV. A
V. A
VI. A VII. A


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 533.4 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 520.4 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 444.1 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 445.7 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 455.7 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 445.5 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 496.5 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 440.3 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 441.8 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 444.7 kB Stáhnout

Krásné léto :-)

VIII. A

Přejeme všem krásné léto plné sluníčka, pohody a odpočinku.

VIII.A s paní učitelkou Radkou Přibilovou

Outdoorový pobyt Březová

VIII. A

V neděli 24. června jsme vyrazili směr Třebíč na 4-denní outdoorový pobyt do RS Březová. Program byl náročný, plný aktivit, stále jsme něco dělali. Ale všichni si to moc užili a odvezli si zpátky domů spoustu zážitků a nových zkušeností :-)

Bowlingový turnaj

VIII. A

Ve čtvrtek 14. června proběhl již tradičně bowlingový turnaj rodičů, žáků a jejich mladších sourozenců. Hodinku při hře si všichni moc užili a nebylo až tak důležité, kdo nakonec vlastně vyhrál.

Spaní ve škole

VIII. A

V pátek 1. června jsme oslavili Den dětí spaním ve škole. Užili jsme si pizzu, soutěže, sportování, tanec i filmy a vzniklo také pár zajímavých fotografií. Jen chlapci se fotit bohužel (jako vždycky) nechtěli :-(

Jarmark

VIII. A

Ve čtvrtek 31. 5. se konal tradiční jarmark a ten se moc povedl :-) Počasí nám přálo, stánky byly plné zboží a vystoupení zdařilá. I naše vystoupení ve španělském duchu nemělo chybu a určitě patřilo mezi ty nejkrásnější. I ve stánku se nám dařilo a za to patří velký dík i maminkám, babičkám a dalším rodinným příslušníkům, kteří nám s tím pomohli.

Den v gala

VIII. A

Na čtvrtek 26. dubna nám připravil parlament akci "Den v gala" a my jsme (stejně jako ostatní žáci a učitelé) měli přijít do školy ve slavnostním oblečení. Některým se do toho moc nechtělo, ale dali se přesvědčit. Všem to moc slušelo a i kontrolní písemku z matematiky jsme si tak napsali "ve slavnostním". I známky nakonec byly docela slavnostní :-)

Soutěž Bludiště

VIII. A

V úterý 17. dubna jsme brzy ráno vyrazili do Ostravy na natáčení televizní soutěže Bludiště. Skvělí byli jak naši soutěžící Sýřa, Linda, Kačka a Julča, tak i všichni diváci. Moc jsme si to užili a vy určitě sledujte vysílání 16. června, kdy nás uvidíte "v akci" :-)

Projektový den - Velikonoční dílničky pro prvňáčky

VIII. A

Ve středu 28. dubna jsme se opět setkali s prvňáčky, které jsme už znali z vánočního projektového dne. I velikonoční dílničky, které jsme si pro ně připravili, jsme si všichni společně moc užili a děti si odnesly domů také krásné výrobky :-)

Návštěva GFXŠ

VIII. A

V pátek 23. 3. jsme se vydali na návštěvu GFXŠ. Zde jsme se zúčastnili dílen z oblasti B, F a Ch, které si pro nás připravili profesoři a studenti tohoto gymnázia. 

Úspěchy slavíme společně :-)

VIII. A

V únoru se Linda jako reprezentantka našeho kraje zúčastnila zimní Olympiády dětí a mládeže a domů si přivezla dvě medaile a jednu dokonce zlatou :-) Celá naše třída na ni byla pyšná a poslali jsme jí společnou povzbuzující fotku. Ona se nám po návratu zase pochlubila diplomem a medailemi. Naše třída je skvělá parta, která se raduje z úspěchů druhých (nejenom Lindy) a zaslouží si za to velké uznání.

Barevný týden

VIII. A

Minulý týden proběhl na naší škole "barevný týden". V pondělí jsme byli v červeném, v úterý ve žlutém, ve středu v modrém, ve čtvrtek černém a v pátek v barevném oblečení. I většina naší třídy se zapojila a na fotkách se můžete podívat, jak nám to slušelo :-)

Novoroční přípitek

VIII. A

Ve středu 3. ledna, první školní den v novém roce, jsme si společně připili. Ondra Syřiště pronesl přípitek, tak snad se nám bude vše dařit podle našich představ a rok 2018 pro nás bude fajnovým rokem. Totéž přejeme i všem ostatním :-)

Přání do roku 2018

VIII. A

Třída VIII. A a paní učitelka přejí všem klidné a pohodové vánoční svátky a do roku 2018 jen to nejlepší!

Vánoční nadílka v VIII.A

VIII. A

Po spaní ve škole došlo v pátek i na dlouho očekávanou chvíli - a to vánoční nadílku. Naše třída byla asi moc hodná, protože dárků pod stromečkem bylo opravdu hodně a udělaly VELKOU radost :-)

Vánoční spaní ve škole

VIII. A

Ve čtvrtek 21. 12. jsme spali ve škole :-) Noc to byla dlouhá a náročná, ale užili jsme si to. Na programu byl tanec, různé hry, volba nejlepší vánoční pokrývky hlavy, pojídání pizzy a pouštění filmu. Vydrželo nám to až do brzkých ranních hodin. V pátek nás sice ještě čekala škola, ale to se nějak zvládne...

Projektový den - Vánoční dílničky pro prvňáčky

VIII. A

Na pondělí 18. 12. jsme si připravili v rámci dalšího PD "Vánoční dílničky pro 1. A". Společně jsme vyráběli vánoční přání, svícny, vločky, věnce a soby z papíru, malovali na trička i na obličej. Moc jsme si to všichni užili :-)

Advent ve Wroclawi

VIII. A

V úterý 5. prosince jsme vyrazili brzy ráno za adventní atmosférou do Wroclawi. Cesta byla dlouhá a bohužel ani počasí nám příliš nepřálo. Ale samotná Wroclaw je moc pěkná a určitě stojí za návštěvu. Nejprve jsme se prošli městem, pak nás čekaly vánoční trhy a nakonec došlo i na na drobné nákupy. A potkali jsme také spoustu trpaslíků, kterých je ve městě přes 300 :-)

Preventivní program - (ne)bezpečný internet

VIII. A

Ve čtvrtek 23. 11. proběhl první 3 hodiny v naší třídě preventivní program na téma (Ne)bezpečný internet a kyberšikana. Probírali a diskutovali jsme především o bezpečném chování na internetu, o komunikaci na sociálních sítích apod. Zahráli jsme si několik her, spolupracovali ve skupinách při řešení úkolů. Program byl určitě přínosný, toto téma je rozhodně problémem, se kterým se může setkat každý z nás.

Florbalový turnaj

VIII. A

V úterý 21. 11. 2017 proběhl florbalový turnaj dívek 8. - 9. třída a naši školu reprezentovaly z naší třídy Julča a Kája. Postup do dalších kol se bohužel nepodařil, ale děvčata hrála s elánem, plným nasazením a do hry dala vše :-) Postup se pokusíme vybojovat příští rok.

Trampolíny

VIII. A

V rámci TV jsme se ve středu 15. 11. vypravily s děvčaty na trampolíny. Moc jsme si to užily a šlo nám to výborně, což je možné vidět i na fotkách.

Projekt "Jsem laskavec"

VIII. A

V pondělí 13. listopadu jsme se zapojili do projektu "Jsem laskavec" v rámci Světového dne laskavosti. Odpoledne po vyučování jsme navštívili Domov seniorů v Burianově ulici, přinesli babičkám a dědečkům něco sladkého a chvilku si s nimi popovídali. Bylo to moc přijemné odpoledne a jsme rádi, že jsme se tohoto projektu zúčastnili.

Projektový den - První pomoc

VIII. A

Ve čtvrtek 2. 11. se konal projektový den na téma "PRVNÍ POMOC". První část byla věnována teorii, druhá praktickému nácviku. Velmi věrohodné figuranty představovali studenti SZŠ. Celý den pak byl zakončen testem.

Halloweenský večírek

VIII. A

V úterý 31. 10. 2017 jsme si ve škole uspořádali třídní halloweenský večírek. Sešli jsme se v 18 hod a na programu byly hry, soutěže, volba miss a misáka halloweenu a na závěr pak promítání filmu. Chybět samozřejmě nemohla ani pizza. Na večírek se všichni parádně namaskovali a halloweenskou akci jsme si společně užili :-)

Projektový den - Úřady

VIII. A

Ve středu 17. 10. nás čekal projektový den - Úřady. Každá dvojice žáků si vybrala jeden z úkolů, který se vydala řešit na příslušný úřad. Po návratu do školy pak žáci připravovali prezentaci a následně pak i natáčeli video o tom, jaký problém řešili a jak se jim ho podařilo vyřešit.

Cyklistický kurz (podruhé)

VIII. A

Podívejte se na další fotky z cyklistického kurzu. Měli jsme se moc hezky :-)

Cyklistický kurz

VIII. A

Od 18. do 22. září proběhl tradiční cyklistický kurz osmých ročníků. Jak to na něm vypadalo a jak jsme si to užili, se dozvíte z fotografií :-)

Harmonizační dny - druhý den

VIII. A

Po vydatné snídani následovalo balení věcí, úklid a menší sportování (jak jinak :-)). Hlavní náplní dopoledne byla ale prohlídka místního soukromého muzea, které je umístěné ve Stelzigově kovárně. O jeho vzniku, historii vesnice i tohoto místa a osobě Ondřeje Stelziga nám povykládal místní rodák pan Maršálek. Po návratu jsme se posilnili palačinkami a pak už nás čekala cesta na nádraží a návrat do Liberce.

Harmonizační dny - odpolední a večerní zábava (první den)

VIII. A

Po návratu z Polska jsme vlakem pokračovali do Dolní Řasnice. Z nádraží jsme došli na místo ubytování, posilnili se polévkou, perníkem a bábovkou a velkou část odpoledne a podvečera se pak věnovali hlavně sportu. Večer nás potom čekalo opékání špekáčků a další soutěže v týmech. 

Harmonizační dny - výlet do Polska (první den)

VIII. A

Ve čtvrtek 7. 9. jsme se ráno sešli na nadráží a vyrazili vlakem do Nového Města pod Smrkem. Odtud potom pěšky do polského města Swieradow Zdroj. Zde nás kromě prohlídky a nákupu občerstvení čekal i první týmový úkol - vyměnit špulku s nití s místními občany za ovoce nebo zeleninu. Všem týmům se podařilo tento úkol zvládnout a některým opravdu rychle. 

Přání

VIII. A

Prázdniny nám pomalu končí a blíží se první školní den. Chtěla bych proto popřát všem svým žákům a také jejich rodičům pohodový školní rok a hodně úspěchů :-) Radka Přibilová