III. C

červen 2018 PDF soubor 237.1 kB Stáhnout

VZMJ 2 24. 6. – 27. 6. 2018

VIII. C

Druhý den. A jedna fotografie.

Povídání si necháme k další várce fotografií jiného autora.

VelkoZájezd Máchovo jezero 1 24. 6. – 27. 6. 2018

VIII. C

Tak jsme se měli. Podívejte, naši milí, jaké fotky přinesl první den.

Celoškolní jarmark 31. 5. 2018

V tento čtvrtek se uskutečila oblíbená akce: Celoškolní jarmark. Tématem pro letošek byly státy světa.

My jsme si vybrali USA. A protože každá třída se na jarmarku prezentuje nejen stánky (velkou pochvalu dejme všem, kdo se na provozu stánků, produktech a jejich přípravě podílel), ale také vystoupením. I my jsme si jedno připravili.

PD – Praha: Židovské město

VIII. C

9. května jsme navštívili Prahu. Cílem naší návštěvy bylo židovské město, část Prahy Josefov.

Spaní ve škole

VIII. C

Na pátek 13. dubna jsme si naplánovali třídní akci Spaní ve škole. Podívejte se, jak se nám společně dařilo.

PD – Místo, kde to žije

VIII. C

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout fotky, které jsou ilustrací toho, co se dělo 12. 4. 2018 s žáky v osmých třídách (8. B a 8. C).

Ekologické téma jsme zpracovávali z různých úhlů a každá skupina dětí jinak. Pracovali jsme v terénu a na závěr dne jsme přednášeli druhým to, co jsme se dozvěděli.

PD – Velikonoční dílny

VIII. C

28. 3. 2018 jsme připravili pro 2. A dílny s velikonoční tematikou.

Poučili jsme se z vánočního projektového dnu, a proto jsme udělali půlku dílen výtvarných a druhou pohybovou. Druháčci naši snahu ocenili. Nejvíce se jim líbilo hledání velikonočních vajíček na čas a pletení pomlázky. Ale ani další dílny nezůstaly pozadu, protože připravenost osmáků byla ukázková. Zde bych velmi ocenil, jak se Vaše děti, milí rodiče, zhostily rolí "učitelů". Jednak vymyslely pěkné dílny, připravily si na ně vše potřebné, druhak se dětem naplno věnovaly.

Pokusy z fyziky a chemie s 8. C

VIII. C

Fotky jsou malou ukázkou toho, co mimo učení se vzorcům a zákonům, děláme ve fyzice a chemii.

Projektový den 15. 2.

VIII. C

Dne 15. 2. jsme byli rozděleni do tří skupin, které se spojily s dalšími ze zbylých dvou osmiček. Vznikly tak namíchané skupiny cca o 15 žácích, kdy každá plnila jiné úkoly. O nich a o tématech PD jsme spolu mluvili v pátek na ČVS:

Vánoční dílny pro druháčky

VIII. C

18. 12. 2017 jsme dostali milou možnost, abychom připravili dětem z 2. A vánoční dílny. Již před týdnem jsme se rozdělili do 5 skupin, připravili náplň jednotlivých dílen, vymysleli seznam pomůcek a materiálů, které potřebujeme my a které naši malí návštěvníci.

Žitava - vánoční trhy

VIII. C

Do Žitavy jsme se vydali ve středu 13. 12. přesně v den, kdy v Zittau začaly adventní trhy. Nejeli jsme tam na nákupy, jak by si mnozí mohli myslet, ale jeli jsme se ohřát mrazivým dnem a rozpusit běžnost dní výletem, který nemáme každý den.

Před odjezdem nám pan učitel zadal "úkoly", které se týkaly atmosféry trhů v Německu a rozdílů mezi naším pojetím (např. v Liberci) a německým.

Jak jsme společně po příjezdu ony úkoly zpracovaly, se podívejte v článku.

Nebezpečný Internet? Preventivní program

VIII. C

Ve čtvrtek 30. 11. jsme strávili 3 hodiny s třemi dívkami, které nám prostřednictvím her a aktivit přiblížily problematiku nebezpečí uživání internetu. Zaměřily se hlavně na nebezpečí, které se skrývá v komunikaci prostřednictvím sociálních sítí: kontakt s neznámými lidmi, vyzrazení osobních dat, sdílení nevhodných fotografií apod. Program probíhal prakticky a bez velkých výkladů či poučování. Seznámili jsme se také s užitečnými aplikacemi, které umožňují sledovat, kolik času trávíme na internetu. Povídali jsme si také o tvorbě vhodných hesel pro naše účty.

Projektový den: První pomoc

VIII. C

Snad trochu s očekáváním, snad trochu s obavami, jestli dnes vše prakticky i psychicky zvládneme, jsme se sešly všechny osmé ročníky v jedné třídě. Projektový den začal prezentací pana učitele Pražáka. Ten nám představil základní situace z hlediska poskytování první pomoci, se kterými se v životě můžeme setkat.

Cyklistický kurz 2

VIII. C

Cyklistický kurz se konal 18. – 22. září 2017 v oblasti Jizerských hor. Ubytovaní jsme byli v Janově nad Nisou v hotelu Achát.

Cyklistický kurz

Volby do školního parlamentu 15. 9. 2017

VIII. C

Jako poslední třída ve škole jsme byli u volební urny my.

Harmonizační pobyt Na Tokání 7. – 8. září 2017

VIII. C

O harmonizačním pobytu jsme napsali krátkou nerýmovanou báseň. Je krátkým shrnutím toho, jaké jsme měli časy.