Třída IX.B - školní rok 2018/2019

leden 2019 PDF soubor 539.7 kB Stáhnout

Reportážní fotky z Jarmarku 2019

IX.B

Letošní jarmark se odehrával v duchu filmů, seriálů a pohádek.

Počasí vyšlo na jedničku, a tak bylo možné v nerušené pohodě sledovat vystoupení všech tříd, pochutnat si na dobrotách rozličných druhů a pobavit se s přáteli.

Naše třída nezůstala  za ostatnimi pozadu a připravila vystoupení Od Harryho Pottera a Ledového království k Večerníčkovi.

Poděkovat musím především všem dívkám, které se na vystoupení po stránce námětu, nápadů a relizace nejvíce podílely. Nesmím ale zapomenout říct díky jednomu chlapci z naší třídy, paní učitelce Bielikové a panu učiteli Bindrovi.

Jak jarmareční vystoupení v našem podánín vypadalo, si prohledněte na ilustračních fotografiích.

Fotky 8. C 2019

IX.B

Tak jsme vyrostli a vybarvili se. Prohlédněte si reportážní fotky z předávání mikin.

Reportážní fotky z Letiště Václava Havla

IX.B

Dne 2. května jsem celá třída navštívili pražské letiště. Zde se nás ujala průvodkyně, která nám představila historii letiště, na základě modelu nás seznámila s jeho plánem, umístěním terminálů, hangárů apod. Po bezpečnostní prohlídce na Terminále 3 jsme nastoupili do autobusu, kterým jsme hodinu a půl projížděli letištěm i s jeho zázemím. Sledovali jsme přistání i odlet letadel z bezprostřední blízkosti. Viděli jsme nakládání a vykládání letadel, jejich navigování na stání. Na konci prohlídky jsme navštívili také hasičskou stanici v srdci letiště.

Jak náš výlet alespoň částečně vypadal, si prohlédněte na fotkách od Ley.

Živá knihovna povolání v Liberci

IX.B

Žáci obou devátých ročníků naší školy se dne 24. 9. 2018 zúčastnili akce, kterou v IQ Landii již potřetí uspořádal Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Jednalo se o interaktivní prezentaci místních firem. Na děti čekalo devět stánků, kde se děti seznámily s devíti různými povoláními.

Reportážní fotky z harmonizačního výletu v Horním Sedle ve dnech 5.–7. září

IX.B

V Horním Sedle jsme prožili dvě noci a dva dny. V malé chatě se dvěma velkými místnostmi a sociálním zázemím. Ve volném čase a v noci sobě nablízku, rozděleni jen uličkou a konci madrací. V chatě, která je v malé vsi, a přeci od civilizace, jak ji známe z města, vzdálená. Počasí nám přálo, a tak někteří mohli poznat, že pan učitel rád chodí, že když si sami uvaříme, najíme se leckdy lépe, než když to udělá za nás někdo jiný, že spát pod hvězdami je romantické, že sedět u ohně a povídat si přináší klid a pohodu, že v Čechách máme krásně. A že i když jsme spolu byli jako třída, škola to ještě nebyla.