Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. B

V. B

Naše třída v minulých letech

 III. B

IV. BDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 392.3 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 280.4 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 294.5 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 315.5 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 420.3 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 374.1 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 454.5 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 548.6 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 415.5 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 441.9 kB Stáhnout

Oldřichov v Hájích

V. B

Letos jsme na výlet vyrazili vlakem do Oldřichova v Hájích. Ubytovali jsme se ve Větrníku a odpoledne jsme se vydali do Ekocentra Střevlík na interaktivní přírodovědnou expozici "Jizerky všemi smysly". Hravou a zábavnou formou jsme si rozšířili přírodopisné znalosti o Jizerských horách. Jizerky jsme si nejen prohlédli, ale prostřednictvím interaktivních instalací očichali, osahali a poslechli. Naše znalosti jsme si pak ověřili v zábavném testu pomocí dotykových obrazovek. Ve čtvrtek jsme si prošli "Včelí naučnou stezku", která nám přiblížila svět včel a dalšího hmyzu. A večer? No přece diskotéka! Byla bezva, moc jsme si ji užili! Děkujeme za její zajištění paní Bímové. :) V pátek jsme vyšli k místním vodopádům a počasí nám už přálo. Ve Větrníku nám výborně vařili, snad jsme moc nepřibrali. Děkuji za pomoc na výletě paní Dostálové, která s sebou na naši ochranu přivezla i hlídacího psa. :)

Projekt Praha

V. B

V polovině května jsme se vydali na tradiční projekt do Prahy. Navštívili jsme Planetárium, kde jsem viděli pořad "Noční obloha". Připomněli jsme si, co jsme se naučili v přírodovědě a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o souhvězdí. Odtud jsme přešli do Národního technického muzea. Tady jsme si prohlédli všechny expozice a k tomu plnili zadané úkoly. Projektový den se nám velmi vydařil. Děkuji za pomoc paní Blažkové a panu Naumovi. :)

Rodičovské suplování

V. B

Letos se u nás konalo druhé rodičovské suplování. Pan Výtisk nám přišel vyprávět o hokeji a své hokejové kariéře. Pan Švestka o tom, jak vynálezy zlepšují náš svět a paní Škodová povídala o životě lidí ve stáří a o domech s pečovatelskou službou. Na vyučování se k nám přišli podívat i paní učitelky naší školy a pan zástupce ředitele. Bývalý žák naší školy Tomáš Syřiště děti seznámil se svým působením a se životem ve skautu. Mockrát jim děkujeme za netradiční den, který se nám moc líbil. :)

Šachy

V. B

Naši spolužáci Agáta Hušková, Dominik Švestka, Tomáš Dvořák a z 5.A Tomáš Viták úspěšně reprezentovali naši školu v Krajském kole šachové soutěže, kde zvítězili a postupují tak na Mistrovství České republiky. Moc jim gratulujeme a držíme palce! :)

Tonda Obal

V. B

Na konci ledna jsme absolvovali ekologický program zaměřený na třídění odpadu a recyklaci. Vyzkoušeli jsme si sami, jak umíme odpad třídit a povídali jsme si o jeho recyklaci a také o skládkách. :)

 

Den otevřených dveří

V. B

14. ledna proběhl na naší škole "Den otevřených dveří" a my, páťáci, jsme byli hlavními organizátory. Někteří z nás budoucí prvňáčky přivítali, jiní je prováděli po celé škole. Někdo byl na různých sportovních stanovištích a někdo si s nimi hrál a kreslil nebo nabízel občerstvení. Maminkám děkujeme za napečení dobrot. Celý den se nám opravdu vydařil. :)

IQlandia

V. B

Před Vánoci jsme navštívili IQlandii. Během dopoledne jsme si prohlédli a vyzkoušeli různé expozice. Např. VODNÍ SVĚT - co všechno se dá dělat s vodou, ČLOVĚK - prohlédli a vyzkoušeli jsme si pokusy s vlastním tělem a VĚDA V DOMĚ - co všechno skrývá obyčejný dům. K tomu jsme vyplňovali pracovní listy a nakonec se také občerstvili. Moc jsme si to v IQlandii užili a Výtiskovým děkujeme za zaplacení vstupného. :)

Mikuláš a vánoční besídka

V. B

Jako každý rok se na nás přišli podívat Mikuláš, čert a anděl. Zazpívali jsme jim písničky a oni nás sladce odměnili. :) O vánoční besídce nás navštívil Santa, sob a skřítek. Přinesli s sebou také spostu dobrot. :) Moc jim děkujeme za návštěvu! :)

Projektový den

V. B

Na projektový den "Botanická zahrada" jsme se ve skupinách předem připravili. Za domácí úkol si každá skupina vytvořila prezentaci na interaktivní tabuli. Všechny prezentace byly velmi zajímavé, poučné a výborně připravené. Děti si zaslouží velkou pochvalu! Před polednem jsme navštívili naši botanickou zahradu, kde jsme plnili úkoly na pracovní listy. Moc děkujeme Blažkovým za zajištění vstupného do botanické zahrady. :)

Centra aktivit

V. B

Každou středu se učíme v centrech aktivit. Ráno si vylosujeme v jakém centru začneme. Společně pak ve skupině plníme všechny zadané úkoly. Tentokrát na téma příroda na podzim. :)

Divadlo

V. B

V listopadu jsme navštívili divadelní představení s názvem "Pantomima pod lupou". Vysvětlili jsme si, co jsou gesta, mimika, rekvizity konkrétní a imaginární. Někteří z nás si i na pódiu zahráli a zároveň jsme se všichni výborně pobavili. :)

Děti z Lesní čtou společně

V. B

Ve středu 5. listopadu jsme se poprvé setkali s našimi druháky z 2. B. Začali jsme si tak trochu hrát na učitele a společně s našimi malými spolužíáky si budeme jednou týdne několik minut číst. 

No a co bychom to byli za učitele, kdyby k tomu nepatřilo nějaké to hodnocení. Známky nám paní učitelka s panem učitelem nedovolili, tak jim aspoň vybarvujeme hvězdičky. 

Hokej

V. B

Ve čtvrtek 4.září se hrála hokejová Liga mistrů. Jako každý rok jsme byli fandit i my. Novému kapitánovi mužstva panu Výtiskovi moc děkujeme za vstupenky na hokej pro celou třídu. Bílí tygři hráli proti Košicím a vyhráli 3:2.  :)

Cvičení v přírodě

V. B

Jeden zářijový pátek jsme vyběhli do Jizerských hor. Užili jsme si nejen krásného babího léta, ale také sportování a zahráli jsme si na "lesní architekty" z Lesní. Jako sladká odměna na nás čekaly nanuky na Liberecké výšině.  :)