Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VIII. B

VIII. B

Naše třída v minulých letech

III. B
IV. B
V. B
VI. B VII. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 377.2 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 432.7 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 488.6 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 431.4 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 429.8 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 381.6 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 491 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 339 kB Stáhnout

Náš první ples

VIII. B

V sobotu jsme se s dětmi ze třídy a jejich blízkými přáteli vydali na náš první ples. Chtěla jsem dětem moc poděkovat, jak se slušně chovaly a jak se na celou akci zodpovědně připravily. Mladým slečnám to neskutečně slušelo, vyhrály i boj s podpadky a mnohé jsem viděla v šatech poprvé. Nemalý respekt si vysloužili i naši tři stateční muži, kteří našim dámám vytvořili reprezentativní doprovod. I když dětský maškarní ples, jak jsme zjistili na místě, byl koncipován pro značně mladší děti, tak jsme si první neoficiální odpoledne moc užili, a opět jsme se ujistili, že jsme správná parta.

Projektový den_vánoční den pro prvňáčky

VIII. B

V pondělí jsme pro prvňáčky připravovali vánoční dílničky. Děti malovaly na perníčky, tvořily ozdoby z větviček, dělaly přáníčka, pouštěly lodičky a čekaly na svá vánoční přání. Celý den osmáci připravili (až na výjimky..) vzorně a prvňáčci si užili pěkný den.

Adventní den v Žitavě

VIII. B

I když se mohlo kdekomu zdát, že si třída vyrazila obstarat vánoční zásoby do nedaleké Žitavy, nebylo tomu tak :) Cílem výletu za hranice bylo prožít si vánoční atmosféru, strávit pospolu den, mít pocit, že se Vánoce opravdu blíží. I přes velmi nepříznové počasí byly děti spokojené, zažily soustu legrace a my byli rádi, že jsme jim mohli dopřát výjimečného dne. Prozkoušely jsme si i němčinu v praxi, se kterou děti začínají a měly radost, že přeci jen už něco povědí. Tak snad jen dodat Štastné a veselé...

Florbalový turnaj

VIII. B

21.listopadu se konal florbalový turnaj osmých a devátách ročníků. Postup holkám sice nevyšel, ale veříme, že se zadaří příští rok :)

Projektový den_první pomoc

VIII. B

Listopadový projektový den byl věnován první pomoci. Nejprve jsme si našli informace o různých způsobech pomoci na internetu a pak se přesunuli na jednotlivá stanoviště, kde studenti střední zdravotnické školy autenticky předváděli nejrůznější poranění a děti si na základě teoretické znalosti vyzkoušeli ošetření různých zranění v praxi. Umělé dýchání, rychlé zásahy u úrazů – proražená plíce, tepenné krvácení, epileptický záchvat, ale i masáž srdce patřili k oblastem, které se děti pokusily samy ošetřit. Maskování působilo velmi věrohodně, emoce v dětech sílily a neobešlo se to mnohde i bez slziček. Celý projektový den byl zakončen testem a známkou do biologie člověka. Doufejme, že to bylo poprvé a naposledy, co jsme taková zranění ošetřovali…

Projektový den_Naše město-úřady

V úterý 17.10. proběhl další projektový den nazvaný Naše město-návštěva úřadů. Děti si ráno vylosovaly dva úkoly k vyřešení, pomocí tabletů si vyhledaly příslušné místo, které bude potřeba navštívit a kde budou celý problém řešit. Témata k řešení byla různá, od zařízení si průkazky do knihovny, cestovního pasu, až po dokumenty k uzavření sňatku, či ošetření bezdomovce na ulici. Děti následně téma zpracovávaly formou videa či plakátu. Velkým přínosem byla zkušenost komunikace s úředníky, administrativní záležitosti a celkové zorientovávání se v dospělém světě.


br /

Cyklokurz 2017

VIII. B

Cyklo kurz naše osmé třídy absolvovaly jako každý rok v Jizerských horách. Ubytování v hotelu Achát bylo luxusní. Navzdory nízkým ranním teplotám a velkému fyzickému vypětí se kurz vydařil. Děti se neustále zlepšovaly ve výkonech a dobrá nálada přispívala příjemné atmosféře. Všichni jsme si to parádně užili. Kromě cyklistiky na děti čekaly týmové hry, bobová dráha, kvízy, soutěže a orientační běh. Celodenní výlet se pohyboval od 55 po 75 km. Pro "nejezdce" to byl životní výkon a bude na co vzpomínat. Několik přidaných fotek je toho důkazem. 

Volby do školního parlamentu

VIII. B

Již tradičně proběhly v září volby do školního parlamentu. Za naši třídu byla zvolena děvčata Kamča a Domča. Holky blahopřejeme :)