Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VI. B

VI. B

Naše třída v minulých letech

III. B
IV. B
V. B


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 687.7 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 336.4 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 427.8 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 394.7 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 304.9 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 374.3 kB Stáhnout
březen 2016 PDF soubor 473.3 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 420.7 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 400.4 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 394.2 kB Stáhnout

Třídní výlet - Malá Skála

VI. B

Naše třída má za sebou první třídní výlet na druhém stupni, a to na Malé Skále.

Odjeli jsme v pondělí vlakem společně s oběma třídama sedmáků do ubytovacího střediska ARA a hned odpoledne nás čekal adrenalinový program - lezení a slaňování. Pro mnohé z nás to byl životní zážitek, obrovské překonání sebe sama a objevení nových možností. Všechny děti se zúčastnily minimálně jedné aktivity a patří jim obrovský obdiv a dík.

Druhý den dopoledne byly v plánu rafty a koloběžky. Na vodě jsme si užili spoustu legrace od pirátských bitek, přes hody přes palubu až po kradení pasažérů. Jízda byla doprovázena zpěvem a dobrou náladou. Od Žluté plovárny jsme dorazili až do Dolánek, kde jsme se převlékli do suchého a jeli na koloběžkách zpět 10 km na Malou Skálu. Koloběžky patří obecně k náročnějším aktivitám a ani my jsme se neobešli bez pádu. Nicméně jsme nakonec dokončili cestu úspěšně všichni. Po obědě nás čekalo lanové centrum u plovárny, kde si děti vyzkoušely svou obratnost. Den jsme zakončili táborákem a noční dobrovolnou bojovou hrou.

Ráno jsme si po snídani již jen zabalili, uklidili a ve velkém lijáku došli zpět na vlak.

Věřím, že nemluvím jen za sebe, že po návratu domů byl odpočinek tou nejlepší volbou. Výlet se dle zpětné vazby dětem líbil, ale i my dospělí musíme děti pochválit, že nedošlo k žádnému zásadnímu incidentu či problému a výlet jsme si vzájemně užili.

Za celou 6.B děkuji za spolupráci a těším se na další společné akce.

Petra Machartová

 

 

Jarmark

VI. B

Jako již tradičně každý rok proběhl na ZŠ Lesní Jarmark školy. Akce, která si vyžaduje nemalé přípravy jak ze strany školy, tak ale i ze strany rodičů a dětí dopadla letos nad očekávání.

Velmi bych chtěla poděkovat všem dětem, které se aktivně podílely na přípravách, děkuji i vám, rodičům, za podporu vašich dětí v jejich úsilí.

Děkuji Matějovi Pšeničkovi za pomoc při choreografii vystoupení.

Děkuji i za milé chvíle v podvečer strávené s vámi, rodiči, na odpolední akci s kapelou Každej pes, jin ves a budu se těšit na další společně strávený neformální čas.

 

Projektový den_ZOO Praha

VI. B

 

V krásném jarním počasí jsme se vydali na další projektový den, tentokráte do Prahy! Opět jsme se svezli autobusem až před ZOO, což eliminovalo stres v pražské MHD, děkujeme rodičům Verči:)

V ZOO se děti chovaly velmi ukázněně a vzorně na čas přišly na místo srazu. Za mne tedy veliká pochvala všem! Děkuji též mamince Domči Vikové - Ivětě Dostálové - za milý doprovod.

Projektový den se za svitu sluníčka vydařil a už se těšíme na další :)

 

Bílí Tygři Liberec - Mistři - Honza Výtisk

VI. B

Mistři Tygři aneb moc děkujeme Honzovi Výtiskovi za návštěvu u nás ve škole s pohárem vítězů.

JEŠTĚ JEDNOU SRDEČNĚ BLAHOPŘEJEME !!!

FOTODUCH SOUTĚŽ_VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

VI. B

Na rodičovském suplování vyhlásil profesionální fotograf, pan Duchoslav, soutěž o nejlepší snímek pořízený v Botanické zahradě. Do soutěže se přihlásilo sedm dětí a každé poslalo odborné porotě pět snímků.

Na třetím místě se umístila Lea Adamcová

Na druhém místě Anička Panchartek

a vítězkou se stala Bára Tichá.

Všem vítězům blahopřejem, ostatním účastníkům děkujeme za účast v soutěži a panu Duchoslavovi ještě jednou obrovské díky...

Projektový den_Umění primitivních lidí

VI. B

18.4. se konal další projektový den - Umění primitivních lidí. Děti byly rozdělelny do několika skupin dle jednotlivých kontinentů a vyhledávaly informace o nejstarších uměleckých projevech dané části světa. Nakonec vypracovaly projekty a odprezentovaly fakta zbytku třídy. Na závěr projektového dne se děti vydaly do lesa a hledaly všechny možné artefakty ke zhotovení některých promitivních uměleckých děl. Celkově byly děti nadšené, můžete se s námi potěšit u fotografií. :)

Rodičovské suplování

VI. B

Již tradiční akcí ZŠ Lesní je tzv. Rodičovské suplování, kde si rodiče či přátelé školy na jeden den zahrají na učitele, stoupnou si před žáky a seznámí je se svou zajímavou profesí či koníčkem.

Nás přišli obohatit hráč Dukly Liberec - Jan Galabov, kterého nám přesvědčila p. Macounová - děkujeme..., o cestování a zvycích Kanady nám vyprávěla Alžběta Grohmannová, dále jsme měli tu čest přivítat profesionálního fotografa, pana Duchoslava, který nejenže seznámil děti se základními pravidly focení, ale každému přímo na místě vytiskl třídní fotografii a vyhlásil soutěž o nejleší snímek, který šly děti pořizovat do Botanické zahrady díky rodině Blažkových.Výsledek soutěže bude znám příští týden, tak se máte na co těšit... :)

Ještě jednou za celou 6.B děkujeme.

 

 

Projektový den_ZOO Žitava_březen

VI. B

Ve středu 23.3. jsme se vydali v rámci projektového dne do ZOO Žitava.

Touto cestou bych ještě jednou chtěla poděkovat rodině Koškových za zprostředkování autobusu a tím pohodlnou dopravu přímo do ZOO a zpět.

ZOO Žitava patří ke kontaktním zoologickým zahradám, což znamená, že můžete navštěvovat jednotlivá terária a zvířátka si při troše štěstí pohladit či pozorovat úplně zblízka. Děti byly z návštěvy nadšené.

Neméně radosti provázel i rozchod v Žitavě, kde si děti nakoupily maličkosti, či se jen prošly po městečku.

Všichni přišli na sraz včas a nikomu se nic nestalo, považuji tedy PD za velmi úspěšný :) a těšíme se na další...

 

Předávání pololetního vysvědčení

VI. B

Tak první pololetí na druhém stupni máme úspěšně za sebou a věřím, že už bude jen lépe :) Tak do druhého vykročme pravou nohou :)

Projektový den_Pohádkový les

VI. B

Projektový den 6.B s názvem Pohádkový les se z počátku jevil jako nezrealizovatelný projekt :) Vytvořit skupinky a vybrat pohádku vypadalo jako nadlidský úkol, ale nakonec se vše vydařilo nad očekávání a prvňáčci, pro které byly pohádky hrány, si celý den velmi užily a šesťáci dostali spoustu pozitivních ohlasů.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě, jak z řad dětí, tak i rodičů :)

a připojuji fotky pro připomenutí :)

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VI. B

Za celou 6.B vám přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný start do nového roku.

Skácelová Adéla

VI. B

1. Účast na celostátní soutěži v baletu

2. Cykloakce_700km/týden na těžko_cyklostezka Odra-Nisa

Duchoslavová Andrea

VI. B

Účast na celostátní soutěži v baletu v Praze "Zlatá korunka"

Jedlinková Lucie

VI. B

1. místo Aerobic sportovní Pavlovice

Panchartek Anna

VI. B

TENIS

20.8. - 2. místo v deblu na turnaji A nejvyšší kategorie mladších žákyň ČR v Jablonci nad Nisou

11.9. - 3. místo v deblu na turnaji A nejvyšší kategorie mladších žákyň ČR v Dobříši

22.9. - 1. místo v singlu a 1. místo v deblu na turnaji B kategorie mladších žákyň v Jablonci nad Nisou

28.9. - 3. místo v deblu na turnaji B kategorie mladších žákyň v Praze

VOLEJBAL

25.10. - 1. místo v 1. kole krajského přeborumladších žaček šestky - Dukla Liberec

22.11. - 1. místo v 1. kole krajského přeborumladších žaček trojky - ZŠ Ještědská

 

Výtisková Eliška

VI. B

VOLEJBAL

1. místo Českého poháru starších žaček v Novém Boru

1. místo Krajského poháru mladších žaček na ZŠ Ještědská

2. místo Krajského poháru kadetek na TUL

Projektový den_Pravěké muzeum

VI. B

V listopadu proběhl projektový den na téma Pravěké muzeum. Děti si přinesly ohromné množství materiálů a zhotovily dobové rekvizity přes šperky, oblečení, obuv, chýše, stavení a zbraně. Podívejte se na fotogalerii a uvidíte sami :)

Hokejové utkání Bílých Tygrů

VI. B

Děkujeme rodině Výtiskovým za milou nabídku navštívit domácí utkání Bílých Tygrů.

Děti fandily a užily si atmosféru hokejového zápasu. Ještě jednou moc děkujeme!!! :)

Barevný týden

VI. B

V rámci stmelování třídního kolektivu jsme se domluvili na tzv. "Barevném týdnu". Každý den přišly děti v oblečení smluvené barvy. Velká pochvala patří celé 6.B, nikdo akci nebojkotoval a všichni se aktivně zapojily. Byl to příjemný barevný týden :)

Harmonizační pobyt_Pařez

VI. B

Vážení rodiče, milé děti,

harmonizační dny se staly tradicí každého školního roku a i letos vaše děti čekaly první na druhém stupni a s novou třídní pančelkou. Hned druhý den školy jsme se tedy vydali do krásné přírody Českého ráje, do rekreačního areálu Pařez hned v sousedství Prachovských skal.

Úkolem harmonizačních dnů bylo se opět po prázdninách trochu seznámit, zažít různé aktivity v rámci třídy a díky tomu stmelit kolektiv a vyrazit tak společně do dalších nových školních 10 měsíců, které šesťáky čekají.

Pro někoho byly první momenty velmi náročné, nicméně po pár společně strávených chvilkách jsme věděli, že to "půjde" a začali jsme si užívat.

Celé dny byly plné aktivit nejen plně fyzicky vyčerpávajících, ale prožili jsme si i mnoho aktivit dovednostních a aktivit vyžadujících spolupráci, o co mi nejvíce šlo, aby si děti uvědomily s kým ve třídě jsou a s kým budou trávit další roky na základní škole.

Mnoho dobrého, ale i mnoho podnětů, na čem je třeba zapracovat v rámci kolektivu, nám ukázal i náš nový školní psycholog, kterého jsme využili jedno celé dopoledne.

Myslím si, že jsme  všichni načerpali mnoho nové energie, trochu si odpočinuli, ale i zasoutěžili a zasmáli se.

Děkuji všem za aktivní účast a těším se na další krásné společné okamžiky v novém školním roce.

S láskou vaše třídní pančelka petra :)