Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída VIII.B - školní rok 2018/2019

VIII.B

Naše třída v minulých letech

II. B
III. B
IV. B
V. B VI. B VII. B  


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 296.8 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 225.3 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 225.5 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 225.3 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 224.9 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 223.9 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 363.2 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 464.1 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 269.5 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 269.4 kB Stáhnout

Reportážní fotky - PD - Čistička odpadních vod

VIII.B

 V úterý jsme se vydali autobusem do ČOV. Po příchodu do areálu nás otec spolužáka vedlejší třídy VIII.A pan Tuž odvedl do jídelny, kde na stěně byl plánek celého areálu. Po přednášce a vysvětlivce co se kde děje, jsme se vydali na obchůzku. Asi nejhorší místo na okruhu byla česla, kde se pevné objekty vytahovaly z vody. To byl ale smrad... Tom, Sára

Reportážní fotky - Legoland

VIII.B

Dne 17.5.2019 v 1:00 ráno jsme vyrazili směr Legoland Německo. Dorazili jseme okolo 9:00 ráno na místo. V 10:00 se otevřel Legoland. Uvnitř bylo spousty atrakcí na různá lego témata např.: horské dráhy, továrna na lego, skluzavka na lodi do vody, stavby různých měst z lega, lodičky a spoustu dalších zajímavých atrakcí. Dohromady jsme uvnitř strávily okolo 8 hodin. Od legolandu jsme odjížděli okolo 18:00. Do Liberce jsme se vrátili 18.5.2019 okolo 1:00 ráno. Madla

Reportážní foto - PD Praha

VIII.B

Ve čtvrtek 9.května se uskutečnil PD Praha kterého se zůčastnili třídy 8.A a 8.B. Společně jsme navštívili staré židovské město konkrétně Staronovou sinagogu, hřbitov, Španělskou sinagogu a mnoho dalšího. Také jsme zavítali do muzea voskových figurín kde jsme si všichni udělali spoustu fotek.

Reportážní video - PD Sine in der Schule

Jeden den z našeho třídenního projektového bloku jsme se věnovali i jazyku německému.

Reportážní fotky - PD na Gymnáziu F.X.Šaldy

VIII.B

Navštívili jsme projektový den na Gymnázium F.X. Šaldy, který si pro nás připravil 4. ročník.

A ukázali nám hodiny Biologie.Chemie,Fyziky a Zeměpisu. Moc jsme si to užili a děkujeme za skvělí den.

Reportážní fotky - Adventní trhy

VIII.B

I letošní adventní trhy proběhly ve vánoční náladě. Opět jsme fotili na polaroid, prodávali vánoční výrobky a měli i dílničku malování perníčků.

Moc děkujeme rodičům, keří nám přispěli svými krásnými výtvory.

Reportážní fotky - Takhle ve středu....

VIII.B

Je středa a my jsme se něco doslechli. Teda a to máme psát písemku ze zeměpisu. Překvapíme pana ředitele a třeba nebude....

Ale byla :)

Reportážní fotky - Projektový blok - První pomoc

VIII.B

Začátkem listopadu se konal náš první projektový blok. Oproti jiným rokům, kdy byly projektové dny jednou za měsíc, tak letos jsme měli projektový blok 3dny a bude jednou za čtvrt roku.

První den jsme navštívili hasiče, dispečink záchrané služby a leteckou  a horskou záchranou službu. Druhý den jsme naběhli do praxe my. Žáci ze středí zdravotnické školy nám připravili stanoviště s různými úrazy (opravdovou krví) a my museli zasahovat a ošetřovat. No a poslední den jsme museli sehrát úraz i záchranu a natočit k tomu video.

Myslíme si, že to bylo podnětné a užitečné.

Reportážní fotky - Cyklokurz - Neděle

VIII.B

Vyrazili jsme v Neděli 23. září z areálu školy. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny podle toho kolik ujedeme. První část trasy vedla na Českou chalupu, kde jsme se zastavili u hřbitova uctít památku bývalého studenta naší školy - Jirky Bělského. Druhá část naší trasy, kterou jela jen slabší skupina, vedla na Královku, kde končila nejnáročnější část naší cesty. Od Královky cesta vedla kolem chaty Ahojky a poté směrem na naší chatu, kam jsme brzy dorazili. Druhá skupina dorazila na Maliník oudkud objížděli Josefodolskou přehradu. Od Josefodolské přehrady už dorazili k chatě, ale nebyli poslední. Z první skupiny se odpojilo pár dětí, které zapoměly odbočit, ale naštěstí p. učitelka Samšiňáková jela za nimi a brzo v pořádku dorazily do chaty. 

Po obědě a odpočinku jsme se všichni vydali na vílet na vyhlídku okolo křížové cesty. Z výletu jsme dorazili na večeři, po které jsme byli rozřazeni do skupinek a prvním úkolem pro nás byla výměna duše u pneumatiky u kola,  další úkol byl vymyslet scénky.

Reportážní fotky - Cyklokurz- úterý

VIII.B

Ráno jako každé jiné jsme asi v devět vyrazili na kola. K obědu jsme měli guláš a po odpoledním klidu jsme se rozdělili a vyrazili do bazénu nebo na bobovou dráhu. Skupina bobová dráha se nikam nedostala, protože bylo zavřeno, místo toho jsme šli do města, kde nám paní učitelka každému dala 100 Kč (tyto peníze mněli posloužit na vstup do bobovky). Buďto jsme mohly "shopovat" u Asijské kultury nebo jsme se mohli najíst v restauraci. My jsme si zvolili oboje. V nabídce byla vanilková zmrzlina se šlehačkou, štrůdl, nebo palačinky  Skupina bazén jela autobusem do Jabloneckého bazénu hodinu a půl a pak jsme se autobusem zase vrátili domů. 

Reportážní fotky - Cyklokurz - Čtvrtek

VIII.B

Ve čtvrtek jsme se probudili trochu déle. Dali jsme si snídani a šli jsme si uklízet pokoje a balit kufry. Asi po hodině a půl jsme měli uklizeno a zbaleno. Naložili jsme kufry do dodávky a jeli jsme po třech skupinách ke škole. Nikolas si vestou rozbil přehazovačku a to nejlepší skupinu hodně zpomalilo. Dojeli jsme tam kolem 12 hodiny. Přijeli jsme domů zmožení a unavení a všichni jsme se těšili na svojí postel. Kurz jsme si krásně užili a rádi vzpomínáme na úsměvné příhody.

Reportážní fotky - Cyklistický kurz – středa

VIII.B

Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet. Růžový tým vyrazil na Jizerku a moc si tento  výlet užili a všichni dojeli v pořádku. Bahňáci vyrazili na protrženou přehradu a pak na Jizerku přijeli trochu vyřízený, ale taky si to moc užili. Zelený tým vyrazil na Tanvalský Špičák na singletrack, taky si to moc užili, jeli hodně terénem, ale jinak to bylo super. Večer jsme měli ohýnek a buřty, a potom jsme si užili diskotéku a taky trochu ploužáku.

 

Reportážní fotky - Volby do parlamentu

VIII.B

Nejen dospělí, ale i my se účastníme voleb. Ne tak rozsáhlých jako byly volby do zastupitelstva a senátu, ale pro nás také důležité. Volili jsme dva zástupce naší třídy, kteří budou za nás mluvit jedním hlasem a předají náš názor. Tak pojdte juknout, i my jsme měli urnu. :)

Reportážní fotky - Harmonizační dny

VIII.B

Tak jako každý rok, i letos jsme absolvovali harmonizační dny. Letos trochu v jiném duch (nespali jsme), protože nás za chvilku čeká cyklokurz, kde si to jiste (to společné nocování užijeme). Ale i letos jsme se vyřádili. Ve čtvrtek jsme si pěkně zastříleli na paintballu, nekteří více odvážněji, někteří méně, ale bylo to fajn a adrenalinu také plno. Odpo jsme se vykoupali na Kačáku, poté hurá do školy na hřiště a společne s "Ačkem! jsme pogrilovali klobásky a hermelíny, pokecali, zaskákali na trampolíne a zahráli fotbal. V pátek jsme vyrazili na adventure golf, kde jsme proti sobě bojovali v týmech a poté luštily pohádkovou a zeměpisnou stezku. I beze spaní jsme spolu strávili 2 příjemné dny.