Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VI. B

VI. B

Naše třída v minulých letech

II. B
III. B
IV. B
V. B


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 228.3 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 224.8 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 228.2 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 227.8 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 224.6 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 226.2 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 226.4 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 226 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 224.3 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 225.5 kB Stáhnout

Jarmark

VI. B

Tak jako každý rok jsme i letos pořádali Jarmar. Prodávali jsme různé výrobky, dělali aktivity jako tetování a focení na polaroid a také samozřejmě tančili. Při nacvičování to s našimi některými chlapci byl náročný boj, ale nakonec jsme to zvládli. Tak se pojďte podívat na náš taneček.

Outdoorový kurz

VI. B

Poslední týden v květnu jsme se vydali na pobyt v přírodě. Vybrali jsme si outdoorovo-týmbuildingový kurz, na kterém nás čekalo spoustu aktivit.

Hned po příjezdu a ubytování jsme se šli posilnit obědem a po malém poledním klidu nás čekali dva bloky. První byly týmové hry a poté airsoft. Uvodní den byl super, nasmáli jsme se a zablbli u airsoftu. 

Druhý den jsme měli bloky čtyři, dopoledne bungee trampolínky a lukostřelbu. Na trampoškách jsme se opravdu nasmáli, jak někteří padali na své nosy při pokusu o salto na trampolíně. Lukostřelba také byla ok, skoro všichni se trefily do terče. Odpoledne jsme měli týmovou hru, běhali jsme ve spojených kalhotách a sbírali písmenka a museli složit zprávu. No to byl trochu boj. Poté jsme si zařádili na nízkých lanech a nacvičili dovednosti na lana vysoká. Večer ohýnek a buřtíky. Tak zase pohoda.

Středa malinko náročný pochod cca 6km směrem k raftům, poté sjezd Sázavy na raftech a lodích. Většina zvládala své plavidla řídit vcelku rovně, až na jeden raft :), ale dojeli statečně všichni. Udělali jsme rekord v době plavby, tak oběd až v půl druhé a poté jsme šli rovnou na paintball. Na ten jsme se těšili moc a moc a také si to užili. Večer noční hra, paní učitelka Samšiňáková dostala bombu a byla unesena. My měli za úkol najít 7 indícií, abychom zjistili kde je a jaký je kod k bombě. Zvládli jsme to 11min před výbuchem. Hurá. Bouchli jsme nealko šáňo a hurá na kutě.

No a čtvrtek týmové hry, vysoká lana (tam se někteří opravdu překonali), oběd a završili jsme den skokem do prázdna. Poslední foto, rozloučení a směr domů.

Moc jsme si to užili, bylo to super.

Projektový den Praha

VI. B

15.5. jsme se vydali do Prahy navštívit místní ZOO na Tróje. Cesta autobusem proběhla v klidu, metro jsme také zvládli, nikoho neztratili :). Poté jsme si několik hodin užívali krásného počasí a zvířátek, plnili jsme pracovní listy. Bylo to moc fajn. Přažská ZOO je úžasná. Tak za rok zase Praha.

Žitava

VI. B

Ráno jsme jeli moderním vlakem až do města jménem Žitava. Vystoupili jsme na stanici a šli jsme asi 4,5 kilometrů do Žitavské ZOO. Koupili jsme si lístky adostali jsme od paní učitelky Gabarové mapy ZOO. Rozdělili jsme se a šli jsme hledat informace pro naše pracovní listy,které nám následně rozdala naše třídní učitelka paní Samšiňáková. 

Většina z nás toho moc nestihla doplnit do pracovního listu, protože pršelo a v ZOO bylo jen pár suchých míst kde se dalo psát. Mapy se v dešti rozpadaly a drolily, takže kdyby nebyla v pár dvojicích mapa navíc tak by hrozilo že se i někdo ztratí. Naštěstí k ničemu takovému nedošlo a všichni jsme si to i přes déšť hrozně užili.

Lesní pedagogika

VI. B

I když bylo sychravo šli jsme do lesa s lesníkem Urbánkem a Paní Burianovou. Učili jsme se jak se chovat v lese a jak se nechovat k čemu je oplocenka, na co je ochranný potěr a proč je kůrovec tak nebezpečný. Cestou nás doprovázela fenka jménem Cedra a to by nebyla 6.B ,aby ho nepojmenovala Cedník. Cestou si děti půjčily fotoaparát a fotily umělecké fotky spolužáků i krásu lesů.

Rodičovské suplování

VI. B

V pátek 31.3. se u nás konalo rodičovské suplonání.

Mezi vámi rodiči se našlo spoustu zajímavých osobností, různých profesí, zájmů a zkušeností. Čtyři z vás rodičů jste ve svém oboru jedinečnými mistry a připravili jste dětem zajímavou, obohacující vyučovací hodinu. Zároveň jste si vyzkoušeli jaké to je stát „za katedrou“ v naší třídě.

 

Moc děkujeme za Váš přínos a Vaši odvahu, bylo to úžasné.

Výtvarné ateliéry

VI. B

V březnu jsme měli projektový den, který se týkal života primitivních lidí v různých světadílech. Každá skupinka si vybrala jednu oblast a k tomu výtvarný ateliér, ve kterém měla ztvárnit svým způsobem kulturu primitivních lidí. Někteří modelovali z hlíny, někdo vytvářel masky ze sádry, vystřihovali se indiánské samolepky, vyrývalo se do lina a dělaly se i kachličky. 

Na závěr každá skupina představila svůj výrobek a zajímavé informace o kultuře.

Učíme se

VI. B

Takhle jsme sikovní a učíme se pilně matematiku a tvoříme o výtvarné výchově. Také rádi spolupracujeme a hrajeme si při Čvs.

Tv na sněhu

VI. B

Venku je úžasně nachumelíno, svítí sluníčko, tělocvična obsazena a my hurá na Tv řádit ven. Vrátili jsme se do dětských let a řádili jsme na bobech a saních.

IQ park

VI. B

21. prosince jsme jeli tranvají do IQ parku. V IQ parku jsme se všichni rozutekli za atrakcemi. Například: hudební kapela, televizní studia a bar a tak dále. Pak jsme šli na liberecké trhy nasát vánoční atmosféru a vyfotit se u našeho stromku.

 

 

Třídní Besídka

Besídku jsme měli v naší třídě 6.B. Někteří žáci měli krásné představení. Po představení jsme si rozdávali od Jěžiška dárečky, dostali jsme pěkné dárečky. Na konci jsme si pustili film a k tomu jsme měli pizzu. Všichni jsme si to užili.

 

PD Den barev

VI. B

V pondělí 19.12. jsme absolvovali projektový den, den barev. Tento den se specializuje na jednotlivé učební obory a na práci s barvama v nich. Děti si vybraly dvě různé dílničky a praktickou formou se seznámily jak fungují barvy v různých oborech. Tyto dílny pro nás připravili deváťáci a už se šesťáci sami těší do devítky na roli učitele.

Adventní trhy

VI. B

 

Ve čtvrtek 8. prosince se konaly adventní trhy. Pořádaly se na přání žáku, kteří to odhlasovali v žákovském parlamentu. Trhy startovaly od 15. hodiny. Byl to již 2. ročník adventních trhů na naší škole. Děti přinesly napečíno, vyrobené úžasné dekorace a tak jsme prodávali. Dále jsme měli dvě dílny, výrobu přání a focení na polaroid.Moc jsme si to užili, děkuji všem zúčastněným. Na trhu vládla příjemná vánoční atmosféra. Těšíme se na vás opět za rok! 

Projektový den - Cesta do pravěku

VI. B

Ve středu 16. listopadu jsme se vydali na dobrodružnou výpravu do pravěké historie. Vyzkoušeli jsme si, jak si lidé v pravěku vyráběli jednoduché nástroje a zbraně, modelovali sošky, navrhli jsme modely pravěkých obydlí nebo celých osad. Našemu snažení předcházelo hledání informací, shánění materiálů a promyšlení postupů. V závěru jsme si jednotlivé exponáty navzájem představili. Podívejte se, jak se nám to povedlo…

Program prevence - "Díky nechci"

VI. B

Minulé úterý 25.10.2016 jsme první tři hodiny absolvovali program Díky nechci. Přišli k nám dva lektoři z Majáku a pomocí různých her a zábavných ukázek nám povídali o tom, jak je škodlivé kouření a alkohol. Některé odpovědi nás velmi překvapily, že je nezdravý i doutník a vodní dýmka a co vše tyto neřesti obsahují. Shodli jsme se, že opravdu to nechceme zkoušet a kazit si své zdraví.

Projektový den Pomoc babičce

VI. B

Vúterý 11.10. jsme měli první projektový den na 2. stupni. Tento PD byl matematicky zaměřen. Dostali jsme článek, ve kterém jsme se dozvěděli, že si babička zlomila nohu a že musíme převzít na týden její domácnost. A tak jsme počítali, hledali v mapách a čeasli jablíčka. Na závěr, ale už doopravdy jsme si šli upéct vlastní štrůdl. Moooc se nám povedly a pěkně jsme si zaplnili bříška.

Author back to school

VI. B
19. 9. 2016. se v naší školní tělocvičně konala akce Author Back To School, kterou pořádala agentura VSA Extreme. Šlo o představení extrémních sportů jako je scootering a jízda na BMX kole. Ukázali se nám jezdci Jára „Mini“ Soukup, Jakub Miláček, Tomáš Lorenc, Jakub Němec a Bernard Soška. Po exhibici jezdců si mohli žáci zkusit jízdu na koloběžce, BMX kole nebo longboardu. Následovala další ukázka triků a po ní soutěž. Vybraní žáci soutěžili ve dvojicích s obřími batohy na zádech v jízdě na kole nebo koloběžce. Dostali hezké ceny- vaky na záda jako cena útěchy pro poražené, výherci dostali Lego nebo Monster High panenku.

Harmonizační dny

Na začátku školního roku jsme absolvovali harmonizační dny na Malé Skále. Program byl náročný, ale všichni jsme ho bez problémů zvládli. Počasí nás první den na raftech a koloběžkách trochu pozlobilo, ale i přes to jsme si to užili. Krásně jsme si zasportovali, zahráli týmové hry a v úterý již za slunného počasí nás čekala vysoká lana. Všichni lezli naprosto úžasně a překonávali sami sebe i mé očekávání. Byli jste super, těším se s vámi na další výjezd. Klára Samšiňáková