Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. B

VII. B

Naše třída v minulých letech

II. B
III. B
IV. B
V. B VI. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 228.7 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 239.7 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 227.3 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 226.5 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 227.5 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 225.8 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 227.4 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 225.8 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 225.5 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 226.7 kB Stáhnout

Jarmark vystoupení

Video uvnitř článku. Pojďte se podívat na naše divadelně - taneční vystoupení na náš stát Rusko.

Jarmark 2018

VII. B

31.5.2018 se uskutečnil školní jarmark s tématem STÁTY. Každá třída si připravila vystoupení na vybraný stát, mohli jsme spatřit Mexico, Indii, Rusko, Brazílii a nebo Česko. Akce probíhala celí den, s nabytým programem. Každá třída si připravila stánek kde mohli prodávat něco na chuť a spoustu drobností.

PD Kutná Hora

VII. B

Dne 9.5 jsme se třídou 7.B navštívili Kutnou Horu. V 8:30 na nás již čekal autobus do Kutné Hory. Cesta trvala přibližně 2 hodiny. Poté co jsme dorazili do Kutné Hory jsme navštívili kostnici. Potom jsme šli do kostela svaté Barbory kde jsme dostali rozchod. Každý šel někam jinam někdo na pizzu někdo dělal video k Projektovému dnu: když jsme se všichni po rozchodu sešli navštívili jsme doly ve kterých se ve středověku těžilo stříbro. a nakonec jsme si šli něco koupit a jeli jsme domů. Dorazili jsme do Liberce přibližne v 19:15.

Kdo zabil Alexandra?

VII. B

Koncem března jsme absolvovali projektový den Kdo zabil Alexandra. Nejdříve jsme zjištovali co znamená slovo Médium, dále jsme zkoušeli různé přenosy zpráv a na závěr nás čekala vyluštit zpráva Kdo ho zabil??, a natočit na toto téma krátké video. Kazdá skupina to pojala z různých hledisek (hidtorie, sci-fi, detektivka, básen,...) Nakonec z toho vyšla zajímavá videa.

Lyžařský kurz 2018

Video uvnitř článku

Jak se učíme na VV

VII. B

Hodiny Výtvarné výchovy nás všechny velmi baví a to je vidět na nás všech.

Adventní trhy

VII. B

Jako každý rok jsme se i tento rok snažili vydělat nějaké korunky do třídního fondu, aby jsme si mohli užívat. Všichni jsme přinesli krásné věci a skoro vše jsme prodali, také jsme zařizovali kolo štěstí ze kterého zmizely věci cca za 20min. Byli jsme z toho nadšení. také jsme měli stánek s polaroidem, kde jsme zařizovali fotografie. Mimo naší třídu bylo na trzích plno krásných Vánočních věcí a hlavně jídla, rodiče si u nás mohli dát svařák a děti zase punč. doprovodná hudba byla k tématu a na začátek nám i zazpívaly Lesněnky koledy. Všem se nám to velmi líbilo a těšíme se na příští rok. 

Vánoční besídka

VII. B

Tak jako každý rok, tak i letos jsme slavili Vánoce a tentokráte i se spaním ve škole. Ze začátku jsme hráli hry, poté tančili a kolem sedmé nám dovezli jídlo. Letos jsme měli velký výběr, někdo si objednal pizzu, někdo kebab a dokonce i sushi. Po vydatné večeři přišel na řadu Ježíšek a rozdávání dárečků. Byl tento rok opravdu bohatý. A po dárečkách opět hry a soutěže a také disco a tanečky. V 23hod jsme zalehli do spacáků a pustili si filmík Fantastická zvířata. Někdo vydžel až do půl druhé někdo padl za vlast již v průběhu filmu. Bylo to moc fajn, ale v pátek jsme opravdu nebyli schopni nic dělat. 

Bautzen

VII. B

14.12. jsme se vydali s vánoční náladou k našim německým sousedům do Bautznu. Nejdříve jsme si prošli podle mapky historickou část města, seznámili jsme se s jednotlivými stavbami, plnili jsme různé úkoly a vytvářeli německý fotoslovníček. Hledali jsme různé německé názvy a výrazy, vyfotili jsme se s tím a poté přeložili. Po splnění projektové části jsme dostali rozchod na vánočních trzích a šli jsme utrácet eura za dárečky a mlsání. První co, tak se hned všichni seběhli na trdelník a chutě byly uspokojeny. Těšíme se na příští rok na další návštěvu, třeba i jiného města. Krásné Vánoce.

Den barev

VII. B

Tak jako každý rok jsme v prosinci absolvovali projektový den barev. Letos pro nás naposled v roli účastníků dílen a v 9.tém ročníku se staneme učiteli my. Bylo opět na výběr z několika dílen: Líčení, Barvy v počítači, Jíme barevně, Barvy živočichů a rostlin, Mandaly, Barvy v chemii, ... Moc jsme si to užili a už se tešíme, jak to budeme připravovat.

Fandíme Bílým Tygrům

VII. B

Stačilo k tomu jediné. Natočit video, jak vystraší někoho ze svých blízkých. To se Tomášovi Dlaskovi povedlo, s pomocí svého bratra nachytal svého tatínka a záběr poslal do soutěže. Díky největšímu počtu hlasů ze všech účastníků si pak během zápasu s Třincem převzal svou odměnu - voucher na utkání ve skyboxu pro sebe a své přátele a odvoz přímo do arény. A my hurá fandit. Tome děkujeme. Bylo to super. A vy se pojďte podívat, jak to celé proběhlo na http://www.hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Luxusni-zazitek-ve-skyboxu-Vitez-halloweenske-souteze-si-uzil-svou-cenu-11937

Program prevence

VII. B

Video uvnitř článku.

V úterý jsme se zúčastnili preventivního programu s názvem Počítač dobrý sluha, ale nehodný pán. Povídali jsme si o závislostech na ICT, ale také jiných závislostech jako drogy, ... Vše probíhalo v pohodové náladě, hráli jsme různé hry a opravdu zajímavou a zábavnou formou jsme se dozvěděli spoustu nového  o tomto tématu. Děkujeme lektorkám. 

Projektový den - 3.skupiny

VII. B

V listopadovém PD jsme se rozdělili na tři skupiny. První skupina si zahrála na televizní pořad Prostřeno a vařili a vařili a vařili. Druhá s kupina měla na svém programu záchranný systém a navštívila Hasiče. A třetí skupina trávila projekt ve škole, který byl zaměřený na finanční gramotnost a ekologii s názvem Faretraide. Příští projektový den, ale až po novém roce se skupinky protočí a všichni si vyzkouší vše.

Trampolíny

VII. B

Ve středu jsme o hodině tělesné výchovy navštívili trampolíny u pana Patrmana. Všichni jsme si to řádně užili a pořádně zaskákali.

Projektový den naše město 3

VII. B

Video uvnitř článku. Naši kluci Kryštof, Eda, David, Pepa a Fanda navštívili našeho hejtmana pana Půtu a dělali rozhovor, podívejte se, jak jim to šlo.

Projektový den naše město 2

VII. B

Video uvnitř článku. Děvčata Viky, Sára, Kačka, Madla a Síba v rámci projektového dne Naše město, zvládly oběhat všemožné instituce, které se zabývají volným časem a jeho trávením. Pojďte se podívat jak se s tím úžasně popraly.

Projektový den naše město

VII. B

Video uvnitř článku. V rámci projektového dne Naše město si skupina: Verča, Týna, Sam, Tom a Jony vybrali téma naše divadlo. Zvládli natočit video nejen o divadle, ale také dokonce udělali rozhovor i s našimi známými herci. 

Naši kluci slaví úspěch z projektového dne

VII. B

David, Kryštof, Pepa, Eda a Fanda byli pochváleni samotným hejtmanem panem Půtou, za pěkný rozhovor a perfektní chování. Gratuluji pánové

Projektový den Naše město

VII. B

Dne 17.10. jsme měli projektový den Naše město, který se týkal různých témat. Rozdělili jsme se do 5ti skupin a každá si vybrala své téma, které jí bylo blízké (historické a zajímavé stavby, známé osobnosti, divadlo, sportovní a kulturní události). V osm hodin nás paní učitelka vypustila do víru našeho města a my se chopili fotoaparátů a kamer a šli dokumentovat naše téma. Někdo točil, někdo nahrával rozhovory a někdo fotil naše stavby. Po 2,5hodinách jsme se vrátili zpět do školy a šup k počítačům a stříhat video a vytvářet prezentace. Docela nás to bavilo a dokonce jsme se dozvěděli pár nových informací o našem městě.

Volby do školního parlamentu

VII. B

Již tradičně, jako každý rok, na začátku září proběhly volby do školního parlamentu. V naší třídě byli zvoleni Tom Dlask a Viky Jeníková. Blahopřejeme. A přejeme hodně úspěchů v zastupování naší třídy.

Harmonizační dny

VII. B

Video uvnitř článku.

 První den co jsme přijeli, jsme večer opíkali buřty, a hráli beach volleyball.

Druhý den ráno jsme měli vynikající snídani. Dopoledne jsme se připravili na rafty a odpoledne kolem 10:30 jsme vyrazili. Chvíli naší cesty nás doprovázelo hezké počasí, pak se n ám ale zatáhlo a začalo pršet. V půlce naší cesty jsme se stavili v hospodě s názvem "Zrcadlová Koza" kde jsme si objednali buď česnekovou polévku, nebo hovězí vývar. Po obídku jsme jsme vyrazili do Dolánek, kde jsme ukotvili naše rafty a šli si vychutnat svačinu. Během našeho svační se stihlo velmi rozpršet, což nám trochu kazilo naši zpáteční jízdu na koloběžkách. Před koncem naší cesty jsme se stavili na limonádě. Po náročném dni jsme zapadli do postelí, a večer jsme povečeřeli u ohně. 

Třetí den ráno jsme vstali do slunečného dne, posnídali jsme, vhodně se převlékli, a utíkali hrát hru "Z pohádky do pohádky" kde jsme hledali princeznu. Po aktivitě jmse si šli zabalit a pěšky se vypravili na nádraží, kde jsme mířili rovnou domů.

Hurá prázdniny

VII. B

Tak konečně poslední den školy. Užívejte prázdnin, děkuji za kytičky a dárečky. Těším se na 4.září.