Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. A

VII. A

Naše třída v minulých letech

II. A
III. A
IV. A
V. A VI. A


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 402.3 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 402.3 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 399.4 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 400.3 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 397.5 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 396.8 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 399.4 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 396.8 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 397.7 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 425.7 kB Stáhnout

Projektový den - Kdo zabil Alexandra?

VII. A

Den před velikonočními prázdninami jsme s společnými silami vrhli vyluštit záhadu..... "Kdo zabil Alexandra?" Bylo na vině předávkování, západonilský virus, malárie, zoufalství a nebo otrava jedem??? Jednoznačnou odpověď jsme nenašli, každopádně den jsme si společně užili :-).

Adventní trhy

VII. A

7. prosince se konal již třetí ročník adventních trhů v areálu školy. Každým rokem tato akce stoupá na oblibě všech a i letos jsme měli připraveno spoustu dobrot a jako novinku jsme si přichystali k prodeji voňavou horkou hrušku a jablko. Počáteční obavy z prodeje nápojů se rychle rozplynuly a my měli před koncem trhů vše prodáno. Moc děkujeme všem za pomoc při organizaci a přípravě všech těch dobrot a za utržené peníze vyrazíme společně někam "do akce".

Mikulášská v 7.A

VII. A

I tento rok se většina z nás zúčastnila akce pro naše nejmenší spolužáky na škole. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a během velké přestávky se z nás stali hroziví čerti, mikulášové a jemní andílci. Vydali jsme se trošičku postrašit malé děti. Byli jsme ale hodní, do pekla jsme nikoho neodnesli. Celou akci jsme si moc užili a někteří z nás se i pěkně vyřádili.

Preventivní program - závislost na pc

VII. A

30.11. jsme se konečně dočkali mnohokrát odkládaného preventivního programu, který se věnoval závislosti na pc. Snažili jsme se rozpoznat, kdy už se jedná o závislost, jak jí předcházet a jak s ní bojovat. Hráli jsme různé hry, ve skupinách jsme identifikovali imaginárního "závisláka" na počítači a v závěru jsme poukázali na výhody a nevýhody komunikace skrz virtuální svět. Bylo to fajn dopoledne.

Noví kamarádi z žitavské Parkschule

VII. A

7. listopadu začala naše nová spolupráce se stejně starými žáky z žitavské školy. Přijela skupinka dětí a my věděli, že jim nebudeme rozmět ani slovo. Německy se začneme učit až za rok, tudíž obavy ze vzájemné komunikace byly na místě. Jediné, co jsme věděli, že komukačním jazykem mezi námi bude angličtina, protože tu se učíme obě strany. Po úvodní nesmělé seznamovací hře, při které jsme již museli v týmech spolupracovat, jsme se ve smíšených skupinkách vydali do IQparku a začali tvořit náš trojjazyčný slovník na různá témata - např. rodina, věda, technika, zvířata, zájmy, jídlo, škola... Někteří z nás se setkali s německými slovy úplně poprvé, někteří už pár slov znali.Nejdříve jsme se dorozumívali všelijak, rukama - nohama, gestky, posunky, ale vzápětí jsme přišli jak na to, ostych odpadnul a my začali komunikovat přirozeně mezi sebou. Toto setkání nebylo naše poslední, ještě se sejdeme jednou v tomto pololetí a věříme, že spolupráce bude ještě mnohem intenzivnější a zároveň posílíme naši motivaci na příští rok, kdy do němčiny skočíme rovnýma nohama...

Projektový den - Prostřeno/Fairtrade/Štěstí přeje připraveným

VII. A

2. listopadu nám začala série projektových dnů s různými tématy. Každý z nás se jednou stane součástí "Prostřena", sestaví si se spolužáky svoje menu, které uvaří, vyberou si učitele, ten menu ochutná a ohodnotí. Každý z nás se jednou stane součástí exkurze u hasičů (pokud nám to okolnosti a termín dalšího projektového dne umožní) a nahlédne k operátorům na dispečink a možná i zaslechne reálný hovor a výjezd hasičů k akci. A každý z nás se jednou pokusí nahlédnout do tajů "férového obchodu" v rámci rozvojových zemí a pokusí se porozumět v rámci názornosti této problematice. Každé téma je úplně odlišné, ale rozhodně zajímavé a pokračování nás čeká v únoru, poslední část v dubnu.

VAŘENÍ v rámci praktických činností

VII. A

Konečně se sedmáci dočkali a někteří v rámci praktických činností každých 14 dní vaří... Jednou je to jídlo sladké, podruhé slané... Postupně budu vkládat fotky z průběhu vaření a výsledná díla... Škoda jen, že z fotek nemůže cítit tu vůni, kterou kolikrát cítíme my v rámci vaření...

Projektový den - Naše město - průvodce

VII. A

17. října se z nás na chvíli stali průvodci po našem krásném městě. Se sluníčkem v zádech a ve skupinkách jsme navštěvovali zajímavá místa, sbírali informce, pořizovali fotky a videa. Někdo z nás se zajímal o známé a zajímavé budovy, jiní navštívili místa důležitá pro kulturní a zábavné vyžití. Nezapomněli jsme ani na známé osobnosti spojené s Libercem a na místa spojené s historií města. Veškeré nasbírané informace se nám staly podkladem pro vytváření prezentací, videí, které si budeme navzájem prezentovat na hodinách ČVS.

Harmonizační dny - Nepřívěc u Sobotky - hotel Ort

VII. A

Nový školní rok jsme zahájili na společných harmonizačních dnech v Českém ráji. S batohama na zádech jsme se vydali vstříc dobrodružství a náladu nám nepokazila výluka vlaků, kapky deště a ani bláto na botách :-) cestou na hrad Kost. Ubytovaní jsme byli v krásných pokojích a hotel jsme měli sami pro sebe. Zahráli jsme si spoustu bezvadných her, došlo i na brčka a kyselé žížalky... Během pár hodin jsme navšívili dvě dominanty Českého ráje a užili jsme si prohlídku mučírny.  Vše krásně doplňovala výborná strava a perfektní péče pana Orta, majitele hotelu... Pobyt se nám všem zalíbil natolik, že už nymí máme zamluvenou školu v přírodě.