Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IV. A

IV. A

Naše třída v minulých letech

 II. A

III. A
Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 389.4 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 342 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 439.6 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 505.5 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 511.5 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 449.4 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 429.3 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 433.4 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 449.7 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 426.7 kB Stáhnout

Hra Evoluce

IV. A

Nejprve jsme všichni kuřátka, potom psi a opičky. Ti, co mají větší štěstí, se stanou lidmi. Všichni se smějeme a bavíme...

Kamenný dům s děvčaty

IV. A

Vytvořili jsme si olivínový šperk.

Kamenný dům s chlapci

IV. A

Vytvořili jsme si olivínový šperk.

Cestou

IV. A

Cestou jsme si hooodně povídali a hráli.

Tajemné kasematy

IV. A

Závěrem naší mise se stalo navštívení kasemat a Gorlice, kde jsme si společně sestavili erb. Při závěrečném sezení jsme se naobědvali a vše si prošli ještě jednou společným vyprávěním a opakováním celé naší Mise Vyšehrad.

Obléháme Vyšehrad

IV. A

Stali se z nás Husité, Francouzi či Švédové a snažili jsme se dobýt Vyšehrad.

Pokračuje naše mise

IV. A

V Katedrále sv. Petra a Pavla nám požehnal král Vratislav II. a my jsme požehnali České zemi.

Bádání

IV. A

Bádali jsme v archivu a pomocí indicií jsme hledali atributy erbu. Moooc nás to bavilo.

Mise Vyšehrad

IV. A

Naše Mise po Vyšehradu začíná dobrodružně s průvodcem badatelem.

Cestujeme

IV. A

Rádi cestujeme do Prahy a po Praze.

Příběhy

IV. A

Nádherně nakreslení domácí mazlíčci s napsanými příběhy. Přejeme příjemné počtení a podívání.

Domácí mazlíčci

IV. A

Nadešel pro děti dlouho očekávaný den. Do naší třídy přišly děti i se svými domácími mazlíčky. Všichni byli úžasní. Děti byly celý den nejklidnější, nejhodnější, nejpečlivější a vzorně se starající o svá zvířátka. Navzájem si pomáhaly, opečovávaly a hrály si s mazlíčky. Přihlášky donesly vzorně vyplněné a podle nich skvěle prezentovaly a vyprávěly o svých mazlíčcích. Mnohokrát děkuji všem obětavým rodičům za pochopení, pomoc a spolupráci. Naši čtvrťáci zažívají své nejlepší období a během tohoto našeho dne to bylo viditelné při nádherné pohodě. Náhledněte do naší třídy pomocí fotografií, které nafotily děti. Příjemnou podívanou.

Jarní vycházka lesem

IV. A

Děti se staly majiteli lesa a prožily si, co vše péče o les obnáší. Hledaly škody po zimě, orientovaly se podle mapy a světových stran, sázely stromky a měřily a propočítávaly výtěžnost jednoho stromu. Stihli jsme si i zahrát hry.

Rodičovské suplování - Vaření

IV. A

Naše veselé obložené chlebíčky :-)

Rodičovské suplování - Vaření

IV. A

ÚŽASNÉÉÉÉ.

Mnohokrát děkujeme za povídání, kuchtění, zdravé, skvělé a chutné hodování a soutěže. Děti Vám fotografie rády okomentují. 

Rodičovské suplování - Rádio

IV. A

ÚŽASNÉÉÉÉ.

Mnohokrát děkujeme za povídání, zpívání a nahrávání. Děti Vám fotografie rády okomentují. 

Rodičovské suplování - Žonglování

IV. A

ÚŽASNÉÉÉÉ.

Mnohokrát děkujeme za povídání, diskusi a hraní. Děti Vám fotografie rády okomentují. 

Odemykáme jaro - centra aktivit

IV. A

Čtvrťáci si tato centra při mém pozorování opravdu užívali. "Soutěžili" s programem na interaktivní tabuli o zdolání správných odpovědí v rekordním čase, malovali veselé a barevné jaro technikou dripping nebo akvarelovými pastelkami namalovali krásné růže, macešky, tulipány. Také četli v čítance a v encyklopediích o jarních květinách, počítali příklady s více početními operacemi a se závorkami a přikládali výsledky na příklady, kde jim vyšel obrázek s popisem hmyzožravců. Největším oříškem bylo vyplnění a vykreslení vlastních kartiček živočichů a rostlin. Ke kartičkám se stále ještě budeme vracet, dokončovat je a učit se s nimi a z nich.

Historický ples

IV. A

Na druhý Historický ples se děti opět svědomitě nachystaly. Ve třídě jsme si připomněli své první prezentace a náš první ples podle fotografií, diktátem a svým vlastním popisem. Připravili jsme si plakáty o svých osobnostech a krátký mluvený popis, jako hádanku pro prvňáčky. Po obědě jsme se v kostýmech vydali do tělocvičny, kde na nás čekala hudba z filmu Noc na Karlštejně, podle které jsme tančili tanec Mazurku s výměnami. Po příchodu prvňáčků tančili děti všichni společně, vždy velký s malým. Malé děti poznávaly slavné osobnosti velkých dětí, podle jejich představení se. Všechny osobnosti malé děti rozpoznaly, a proto si všichni za odměnu zahráli štafetovou hru s předáváním královské koruny.

Třídění odpadů

IV. A

V naší třídě nás navštívil lektor projektu Tonda obal a děti se dozvídaly mnohé o obalech výrobků, jak tyto obaly třídit a chránit tím naši přírodu. K akčním fotografiím rodičům určitě čtvrťáci podají vysvětlující vyprávění.

Dětské dopravní hřiště

IV. A

Děti řeší situace na křižovatce při výuce na DDH.

Naše novoroční předsevzetí

IV. A

Klíči jsme si již mnohé odemkli. :-) Nyní si každý sám svůj motiv starobylého klíče nakreslil, vystřihl a napsal na něj své školní novoroční předsevzetí. Jsou skrytá. Jsou tajná. jsou osobní. Zdaří se nám se v nich v nadcházejícím novém roce zlepšit?

Foto bude až přidá své klíče mnoho nemocných klíčníků.

Vánoce v naší třídě

IV. A

Poslední školní den kalendářního roku jsme "povečeřeli" devatero jídel - cukroví. Každý si sám rozkrojil jablko - krásná hvězdička se objevila všem čtvrťákům. A naše lodičky z ořechových skořápek si pěkně pluly. U našeho třídního stromku si děti předaly osobní dárečky kamarádům a potom jsme se již tradičně vypravili za zvířátky ke krmelci.

Vánoce v knihovně

IV. A

Prožili jsme tradiční vánoční dopoledne s hraním her, povídáním a čtením vánočních příběhů českých spisovatelů a básníků. Jako každý rok na nás čekal v knihovně vánoční dárek. Tentokrát napínavá knížka Společenstvo klíčníků. Poděkovali jsme všem Ježíškům a ve třídě jsme se hned pustili do přečtení první kapitoly. My, klíčníci ze IV. A, se těšíme na pokračování ve čtení v novém roce.

Zubní hygiena

IV. A

Děti se seznámily s růstem a stavbou zubů a společně si ujasnili, jak a kde správně čistit své zuby. Vše si prakticky vyzkoušely. Nezapomínej na zubní krčky, mezizubní prostory a poslední zoubky v řadě!

Vánoce v Kotelně

IV. A

V adventním čase jsme poprvé navštívili novou libereckou galerii a s lektorkou jsme si prošli programem nazvaným Vánoce v Kotelně. Společně jsme si připomínali staré české zvyky a obyčeje, potom jsme se dozvěděli více o tom, jak to chodí v jiných státech a příjemným zakončením bylo vánoční vyrábění.

Děti z Lesní čtou společně

IV. A

Čtvrťačky i čtvrťáci se ihned vžili do role průvodců mladších čtenářů. Krásně se domluvili a navázali nová přátelství.

Odemykáme Staré pověsti české

IV. A

Děti pracují v centrech aktivit na téma Staré pověsti české. Vyzvala jsem děti, aby si samy vymyslely, aby mi daly nápady, co by rády na toto téma tvořily. Byla jsem nápady potěšena a realizujeme je. V Ateliéru čtvrťáčci malují temperami českého lva, který je provází dějinami. V centru psaní obdrží začátek pověsti a dopisují pokračování i konec pověsti. Jejich pověst může být podle opravdové pověsti, ale též podle jejich vlastní verze. Pověstí budeme mít napsaných a přečtených třicet, proto přidáme i některé regionální. V centru vědy a objevy si čtvrťáci samy čtou v encyklopedii a v čítance a zapisují si odpovědi na otázky. V centru matematiky sledují na mapě a na plánku místa z pověstí - Stadice, Neumětely, Děvín, Vyšehrad, Říp. Počítají vzdálenosti míst a jejich orientaci podle světových stran. V centru čtení čtvrťáci čtou scénář pověsti a sami si nacvičí dramatizaci, na jejíž představení hned pozvou ostatní spolužáky.

Podzimní Herbáře

IV. A

Děti obdivuhodně splnily dlouhodobý domácí úkol. Herbáře jsou nádherné. Postupně budu přidávat ukázky Herbářů dětí. 

Ateliér

IV. A

Děti si prstovými barvami nakreslily svoje ruce a z nich jsme zhotovili náš třídní strom.

PODZIMNÍ sTVOŘITEL

IV. A

Měsíc září byl u nás ve třídě ve znamení přírody. Učili jsme se o přírodě, pracovali jsme v centrech aktivit na téma Odemykáme les. Dobrovolníci tvořili též doma a vytvořili nápadité výrobky z přírodnin. Podívejte se na krásné výrobky v rukou šikovných čtvrťáků.

Zdislavina studánka

IV. A

Ze zámku Lemberk jsme zašli ke studánce a načerpali jsme si léčivou vodu. Už budeme stále zdraví!

My, před zámkem Lemberk

IV. A

Ve čtvrtek 9. října jsme v rámci našeho celoročního projektu navštívili zámek Lemberk. Shodli jsme se, že se nám nejvíce líbila kaple a Bajkový sál. Obdrželi jsme Klíč k památkám.

Odemykáme pravěk - Lovci mamutů

IV. A

V centrech aktivit pracovaly děti na téma období pravěku na našem území. V centru Vědy a objevy děti objevovaly na mapě archeologická naleziště a dozvídaly se vše již známé o Věstonické venuši. Potom si vytvořily časovou osu od vzniku světa po novověk. Tu si překreslily do svých sešitů. V centru čtení si děti četly nejprve v encyklopedii a potom ve svých čítankách. Z nich si psaly výpisky o pravěkých lovcích a sběračích, o jejich nástrojích a oblečení. V centru psaní si děti přečetly dlouhé souvětí z knihy Lovci mamutů. Potom psaly vzorec tohoto souvětí, určovaly jim známé slovní druhy a ve vypsaných podstatných jménech určovaly rod, číslo, pád. Úkoly v tomto centru byly velmi tvrdým oříškem. V centru matematiky počítaly složité příklady i za pomoci kalkulačky a z nalepených dílků, jim vznikl obrázek, ve kterém vyznačily cestu Lovců mamutů po našem území. V centru Ateliér si děti vyráběly šperky nebo jiné výrobky z kůže. Vyrábění děti hodně baví.

Vznik

IV. A

Navštívila nás maminka Jiříka a zrealizovala s námi parádní hodinu. Samy na sobě si děti vyzkoušely černou díru, velký třesk a vznik Země. Poté na 47 metrů (4 700 000 000 let) dlouhou časovou osu umístily obrázky živých organismů postupně tak, jak se před mnoha lety nalézaly na naší planetě. Zajímavý byl červený kousíček na časové ose, který značil našich 2014 let. 

Vystoupení

IV. A

Děvčata si společně nacvičila taneční vystoupení. Vše bylo tajné a jako překvapení pro ostatní. Jejich gymnastické výkony byly obdivuhodné, domluva a příprava také. Chlapci přidali vtipná vystoupení a Štěpánek taneční i s výukou.

Krásní a šikovní

IV. A

Podvečer i večer se čtvrťákům velmi povedl. Děti skvěle prezentovaly své slavné osobnosti.

My, jako slavné osobnosti českých dějin

IV. A

Uhádnete, jakou osobnost českých dějin představujeme?