Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída VI.C - školní rok 2018/2019

VI.C

Naše třída v minulých letech

I. C II. C III. C IV. C V. C


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 308.2 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 302.9 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 575.4 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 576.5 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 575.5 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 567.7 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 578.6 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 577.4 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 576.6 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 570.2 kB Stáhnout

Reportážní fotky - slavnostní zakončení školního roku

VI.C

V pátek 28. června nastal den D - slavnostní předávání vysvědčení, ocenění naší celoroční práce. Vysvědčení jsme si rozdali netradičně v amfiteátru školy. A teď už hurá na vytoužené prázdniny. Tak ať si je všichni skvěle užijeme a ve zdraví se v září sejdeme ve škole. Přejeme všem pohodové prázdninové dny se spoustou veselých zážitků!

Reportážní fotky - pobyt v přírodě - Chřibská

VI.C

Závěr školního roku byl ve znamení společného výletu všech 6. tříd do oblasti chráněné krajinné oblasti Lužických hor, do městečka Chřibská. I přes horké počasí jsme strávili příjemné tři dny v rekreačním středisku Babočka, které nabídlo ubytování v chatkách s lákavou možností večerních tajných výprav za spolužáky přes okno. Využili jsme i místní bazén, trampolínu i hřiště na fotbal nebo beach volejbal. Větší výlet jsme podnikli i do sousedního městečka Doubice, které proslulo vyřezávanými sochami. Cesta byla v horku velmi náročná, ale statečně jsme ji zvládli.

Reportážní fotky - Maják - Čas změny

VI.C

V úterý 18. června jsme se opět s Majákem věnovali dalšímu z třídních témat, tentokrát to byl Čas změny. Začínáme dospívat a toto období je provázeno nejen fyzickými změnami, ale také se mění vnímání sebe sama. Naučili jsme se, že tyto změny jsou zcela normální a dozvěděli jsme se, jak se s nimi vyrovnávat.

Reportážní fotky - Jarmark

VI.C

Ve čtvrtek 30. května žila po roce naše škola  jarmarečním veselím. Letos na téma "Filmy a filmové pohádky" Nácvik našeho vystoupení si vzaly pod taktovku holky a vymyslely choreografii na hudbu z muzikálu The Greatest Showman. Také jsme opět otevřeli naši vyhlášenou kavárnu, kde byl stále velký nával. Moc děkujeme všem rodičům, kteří nám s jarmarkem ochotně pomohli. Den jsme si opět příjemně užili a těšíme se na další ročník.

Reportážní fotky - Maják - Sranda nebo ubližování

VI.C

Ve středu 15. května jsme absolvovali další preventivní program Majáku. Tentokrát jsme se zabývali tím, že když si děláme legraci, nemusí to být vždy pro každého legrace a že někdy může toho druhého zraňovat. Hledali jsme hranici mezi legrací a ubližováním a uvědomili jsme si, že je velmi tenká.

Reportážní fotky - Tajný výlet

VI.C

V sobotu 11. května se nás několik - a někteří i s rodiči - vydalo na tajný výlet. Cíl jsme předem úplně neznali, o to víc to pro nás bylo překvapení. Vystoupili jsme z vlaku ve Smržovce a vydali se po modré až k Parkhotelu. Tady nás čekala pátrací hra v místním parku. Ačkoliv jsme hledali odpovědi na otázky týkající se plazů, nevynechali jsme ani prolézačky a houpačky, a dokonce jsme objevili tajemnou podzemní chodbu. Pak naše cesta pokračovala až k tanvaldské jízdárně, kde nás čekaly dámy ze sdružení Svítání, které se věnuje hiporehabilitaci. Vyzkoušeli jsme si, co obnáší péče o koně, některé jsme dokonce zkrášlili copánky a pak jsme měli možnost se na koních svézt. Ačkoliv jsme na zpáteční cestě zmokli, výlet jsme si báječně užili.

Reportážní fotky - Návštěva potmě

VI.C

Ve čtvrtek 2. května v rámci benefičního dne pro Světlušku navštívili naši školu lidé se zrakovým handicapem. Povídali jsme si s nimi o životě zrakově postižených, dozvěděli jsme se o pomůckách, které v běžných životních situacích potřebují, byli jsme poučeni o tom, jak se v případě setkání s nimi zachovat. Prostřednictvím simulačních pomůcek jsme si vyzkoušeli, jak vnímají svět lidé s různými typy zrakového postižení a měli jsme také možnost vidět, jak pracuje vodicí pes.

Reportážní fotky - Zlato pro holky z Mix Dance

VI.C

Aneta, Anička a Janča E. nás společně s dalšími děvčaty z Mix Dance pod vedením Adély Tiché skvěle reprezentovaly na soutěži v Děčíně, kde vystoupením Locika získaly zlato! Holky, moc gratulujeme!!!

 

Reportážní fotky - Praha - ZOO

VI.C

Na konci dubna jsme se opět po roce vydali do Prahy. Tentokrát nás čekala návštěva ZOO. Ačkoliv nám počasí vůbec nepřálo a mnoho venkovních výběhů zelo prázdnotou, den jsme si báječně užili a dozvěděli se mnoho nových informací.

Reportážní fotky - Projektové dny na téma Hrajeme divadlo

VI.C

Před velikonočními prázdninami nás čekal poslední blok projektových dnů. Tentokrát jsme v týmech připravili divadelní vystoupení pro mladší kamarády z první a ze druhé třídy. Naučili jsme se vytvořit scénář, rozdělili si role, namalovali potřebné kulisy a připravili si kostýmy. Někdy jsme válčili s tím, abychom si zapamatovali správně texty, ale nakonec se vše podařilo. Dětem jsme zahráli tři pohádky a jednu pověst ze starého Řecka. Projektové dny jsme si velmi užili, někteří z nás jsou už nyní rozenými herci:-)

Reportážní fotky - Výstava ve zkratce

VI.C

V pátek 12. dubna jsme podruhé navštívili Galerii Lázně, tentokrát jsme absolvovali program Výstava ve zkratce. Workshop byl zaměřen na činnosti, které souvisejí s přípravou výstavy v galerii. Vysvětlili jsme si důležité pojmy, dozvěděli se, co všechno příprava výstavy obnáší a kdo všechno se na ní podílí. Také jsme si mohli reálně vyzkoušet podobnou výstavu připravit, aby byla pro návštěvníky zajímavá. Jak se nám to dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - Tour de Lázně

VI.C

V pátek 29.3. jsme se vydali do liberecké Galerie Lázně. Během devadesáti minut jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o historické budově Lázní, o tom, čemu v průběhu desetiletí sloužila, prošli jsme se v místě bývalého bazénu i nad a pod ním, prohlédli si umělecká díla z různých období. Už víme, proč v každém období jsou obrazy jiné a čím se inspirovali jejich autoři.

Reportážní fotky - Maják - Klima třídy

VI.C

V pondělí 18. února jsme prožili další setkání s lektory z Majáku a tentokrát jsme si vyzkoušeli aktivity zaměřené na týmovou spolupráci. Zjistili jsme, že mnozí z nás jsou skvělými parťáky do týmu a že někteří se ještě musí naučit, že je třeba najít dostatek vůle dotahovat do konce i úkoly, které nás zrovna moc nebaví.

Reportážní fotky - Barevný týden

VI.C

V týdnu 11.-15. února naše škola hýřila pestrými barvami. V pondělí všemi možnými, na které si vzpomenete, v úterý červenou, ve středu modrou, ve čtvrtek zelenou a v pátek černou. Byla to zase příjemná změna.

Reportážní fotky - Projektové dny na téma Netradiční výtvarné techniky

VI.C

V týdnu před vysvědčením jsme se v rámci druhého bloku projektových dnů zabývali různými výtvarnými technikami. Vyzkoušeli jsme si například, jak se dělá linoryt, keramická váza, nálepky a další. Někteří se nebáli nechat si na svém obličeji vytvořit sádrový odlitek. Součástí těchto dnů byla i příprava dílniček pro prvňáčky. Vyzkoušeli jsme si, že to je práce nejen zábavná, ale mnohdy i velmi náročná. Více si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - Bezpečně na internetu

VI.C

V úterý 8. ledna k nám zavítali lektoři z Majáku, aby s námi besedovali o bezpečném chování při používání internetu. Dozvěděli jsme se například, komu a jak sdělovat či nesdělovat své údaje, sdílet fotografie. Povídali jsme si i o tom, co může způsobit závislost na internetu a zkusili se otestovat, jak moc internet zasahuje do našeho času. Někteří jsme si uvědomili, že toho času stráveného na počítači nebo telefonu je až příliš a pokusíme se ho omezit.

Reportážní fotky - Adventní jarmark

VI.C

6. prosince dýchala školou vánoční atmosféra. I my jsme s pomocí rodičů, prarodičů a dalších příbuzných přispěli se svou trochou do mlýna. Mnoho dobrůtek, ozdob a vánočních dárečků bylo k vidění a k zakoupení na našem stánku. Moc děkujeme všem, kteří se na báječném odpoledni podíleli.

Reportážní fotky - Mikulášská nadílka pro prvňáčky

VI.C

5. prosince tradičně obdarovává děti Mikuláš v doprovodu s andělem a čerty. Protože už jsme velcí, připravili jsme mikulášskou nadílku pro prvňáčky. Martin, David, Štěpán, Honza H., Kačka a Anežka se svého úkolu ujali opravdu se ctí.

Reportážní fotky - Vánoční tvoření

VI.C

V pátek 30. 11. k nám na ČVS zavítala paní Nováková, která nám představila zase nové nápady, jak ozdobit adventní a vánoční stůl. Naučila nás vyrábět svícny do pohárků, ozdobené čerstvým chvojím a vánočními doplňky. S výrobky jsme velmi spokojení, podívejte se sami, jak se nám povedly.

Reportážní fotky - Projektové dny na téma "Jak přežít s technikou i bez ní"

VI.C

Na přelomu října a listopadu jsme absolvovali první třídenní projektový blok, v kterém jsme si vyzkoušeli, jaké to je pracovat na konkrétním tématu s využitím moderních technologií, a zároveň i zcela bez nich. Vytvářeli jsme interaktivní mapu Libereckého kraje, která po použití aplikace HP Reveal "ožije" našimi vytvořenými videoreportážemi z vybraných míst. Jak se nám to dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - 100. výročí vzniku Československa

VI.C

V pátek 26. října jsme si připomněli 100 let od založení Československa. Přišli jsme slavnostně oblečeni, vyzdobli si třídu státními barvami a obrázky z období první republiky, popovídali si o osobnostech, které náš stát zakládaly, a vyslechli jsme si státní hymnu. Naši parlamenťáci nás zastoupili v akci, kdy přišli uctít památku T. G. Masaryka a položili kytici k jeho soše u Severočeského muzea.

Reportážní fotky - Výjezd školního parlamentu

VI.C

Na přelomu září a října jsme se někteří zúčastnili harmonizačního výjezdu školního parlamentu, který finančně podpořil Liberecký kraj. V krásném prostředí rozhraní Jizerských hor a Krkonoš na chatě Na Perlíčku - Prdek jsme zažili mnoho aktivit na týmovou spolupráci, plánování akcí, ale také na přemýšlení nebo jen tak pro legraci. Víme, že naplánovat akci znamená zvážit všechna pro i proti, víme také, že v týmové práci je každý z nás šikovný na různé věci. Zahráli jsme si i country game v okolí Příchovic nebo zcela originální hru čamburína, která vznikla právě na horské chatě Prdek, kde se koná i mistrovství světa v této hře. Některé naše zážitky a aktivity si můžete prohlédnout na fotkách.

Reportážní fotky - Volby do školního parlamentu

VI.C

V pátek 14. září proběhly další volby do školního parlamentu. Z naší třídy byli zvoleni Týna a Martin. Oběma gratulujeme a přejeme jim, aby je práce v parlamentu bavila a podařilo se jim prosadit a zrealizovat mnoho dobrých nápadů.

Reportážní fotky - Harmonizační pobyt Vyskeř

VI.C

Vstoupili jsme na druhý stupeň a než jsme se ve škole rozkoukali, už jsme zase všichni vyrazili do přírody. Strávili jsme tři společné dny s novou paní učitelkou třídní a paní učitelkou Gotteltovou. Do penzionu v malebné obci Vyskeř jsme došli po svých, přes Adamovo lože, přes Arboretum a další velmi zajímavá místa krásné oblasti Hruboskalska. Během pobytu jsme si zahráli mnoho her na komunikaci, společné řešení úkolů nebo jen tak pro pobavení. Navštívili jsme i kapličku svaté Anny, ke které nás dovedla křížová cesta, a vyslechli si zajímavé vyprávění místní paní kronikářky. Připravili jsme si i chvilku strašení nebo společné pozorování hvězdné oblohy. Protože jsme velmi aktivní, využili jsme možností místního hřiště s mnoha herními nebo posilovacími prvky. Domů jsme odjížděli unavení, ale velmi spokojení.