Třída VI.C - školní rok 2018/2019

I. C II. C III. C IV. C V. C

Reportážní fotky - Mikulášská nadílka pro prvňáčky

VI.C

5. prosince tradičně obdarovává děti Mikuláš v doprovodu s andělem a čerty. Protože už jsme velcí, připravili jsme mikulášskou nadílku pro prvňáčky. Martin, David, Štěpán, Honza H., Kačka a Anežka se svého úkolu ujali opravdu se ctí.

Reportážní fotky - Vánoční tvoření

VI.C

V pátek 30. 11. k nám na ČVS zavítala paní Nováková, která nám představila zase nové nápady, jak ozdobit adventní a vánoční stůl. Naučila nás vyrábět svícny do pohárků, ozdobené čerstvým chvojím a vánočními doplňky. S výrobky jsme velmi spokojení, podívejte se sami, jak se nám povedly.

Reportážní fotky - Projektové dny na téma "Jak přežít s technikou i bez ní"

VI.C

Na přelomu října a listopadu jsme absolvovali první třídenní projektový blok, v kterém jsme si vyzkoušeli, jaké to je pracovat na konkrétním tématu s využitím moderních technologií, a zároveň i zcela bez nich. Vytvářeli jsme interaktivní mapu Libereckého kraje, která po použití aplikace HP Reveal "ožije" našimi vytvořenými videoreportážemi z vybraných míst. Jak se nám to dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - 100. výročí vzniku Československa

VI.C

V pátek 26. října jsme si připomněli 100 let od založení Československa. Přišli jsme slavnostně oblečeni, vyzdobli si třídu státními barvami a obrázky z období první republiky, popovídali si o osobnostech, které náš stát zakládaly, a vyslechli jsme si státní hymnu. Naši parlamenťáci nás zastoupili v akci, kdy přišli uctít památku T. G. Masaryka a položili kytici k jeho soše u Severočeského muzea.

Reportážní fotky - Výjezd školního parlamentu

VI.C

Na přelomu září a října jsme se někteří zúčastnili harmonizačního výjezdu školního parlamentu, který finančně podpořil Liberecký kraj. V krásném prostředí rozhraní Jizerských hor a Krkonoš na chatě Na Perlíčku - Prdek jsme zažili mnoho aktivit na týmovou spolupráci, plánování akcí, ale také na přemýšlení nebo jen tak pro legraci. Víme, že naplánovat akci znamená zvážit všechna pro i proti, víme také, že v týmové práci je každý z nás šikovný na různé věci. Zahráli jsme si i country game v okolí Příchovic nebo zcela originální hru čamburína, která vznikla právě na horské chatě Prdek, kde se koná i mistrovství světa v této hře. Některé naše zážitky a aktivity si můžete prohlédnout na fotkách.

Reportážní fotky - Volby do školního parlamentu

VI.C

V pátek 14. září proběhly další volby do školního parlamentu. Z naší třídy byli zvoleni Týna a Martin. Oběma gratulujeme a přejeme jim, aby je práce v parlamentu bavila a podařilo se jim prosadit a zrealizovat mnoho dobrých nápadů.

Reportážní fotky - Harmonizační pobyt Vyskeř

VI.C

Vstoupili jsme na druhý stupeň a než jsme se ve škole rozkoukali, už jsme zase všichni vyrazili do přírody. Strávili jsme tři společné dny s novou paní učitelkou třídní a paní učitelkou Gotteltovou. Do penzionu v malebné obci Vyskeř jsme došli po svých, přes Adamovo lože, přes Arboretum a další velmi zajímavá místa krásné oblasti Hruboskalska. Během pobytu jsme si zahráli mnoho her na komunikaci, společné řešení úkolů nebo jen tak pro pobavení. Navštívili jsme i kapličku svaté Anny, ke které nás dovedla křížová cesta, a vyslechli si zajímavé vyprávění místní paní kronikářky. Připravili jsme si i chvilku strašení nebo společné pozorování hvězdné oblohy. Protože jsme velmi aktivní, využili jsme možností místního hřiště s mnoha herními nebo posilovacími prvky. Domů jsme odjížděli unavení, ale velmi spokojení.