Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. C

V. C

Naše třída v minulých letech

I. C II. C III. C IV. C


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 579.2 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 582.6 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 581.5 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 589.3 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 360.3 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 373.5 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 573.4 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 576.2 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 585.3 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 600.8 kB Stáhnout

Jamajští bobisté na jarmarku :-)

V. C

Letos jsme se představili jako jamajští bobisté. Užili jsme si jarmareční veselí, prodeje i nákupy. Děkuji všem svým rodičům za skvělou přípravu a pomoc. Odkaz na video je zde:

https://youtu.be/MP8h0xpBKRY

Vilémov - 4. den

V. C

Ve čtvrtek jsme hned po snídani jeli autobusem do Kořenova, odkud jsme vyrazilii na rozhlednu Štěpánku. Zpátky do Vilémova jsme šli po krásné turistické cestě přes Paseky. Některým dětem dal tento výlet zabrat a tak jsme si dopřáli poledního klidu s odpočinkem. Dále následoval zasloužený bazén a hry na zahradě. K večeři si děti nachystaly grilovačku a po dobrém jídle se rozjela večerní diskotéka. Video najdete v mailu.

Vilémov - 3. den

V. C

Ve středu ráno jsme si poklidili nepořádek v pokojích a šli si zahrát super mini distance a quadruped s frisbee. Pokoušeli jsme se pokořit slackline. Déšť jsme přečkali v penzionu a po něm jsme v lese viděli 3 mloky a slepýše. Odpoledne děti hrály stmelovací hry, u kterých se pořádně zapotily. Po večeři si ještě něco zahrajeme a děti čeká neustále dotazovaná stezka odvahy. Video najdete v mailu.

Vilémov - 2. den

V. C

V úterý jsme jeli do Harrachova, kde jsme navštívili hornické muzeum a štoly. Dále se naši jamajští sportovci přesunuli na bobovou dráhu, kde to pořádně rozbalili. V harrachovských obchůdcích jsme pořádně provětrali šrajtofle a po návratu do Vilémova jsme neodolali koupačce v bazénu. Teď děti píší pohledy domů a večer nás ještě čeká nacvičování vystoupení na jarmark. Jsme příjemně unavení a také trochu opálení :-). Video naleznete v mailu.

Vilémov - 1. den

V. C

Konečně jsme se dočkali a vyrazili do školy v přírodě. Ještě před ubytováním jsme se vyřádili na zahradě. Ubytovali jsme se a dali si oběd. Odpoledne jsme se vykoupali, zahráli si baseball, fotbal a jiné divočiny. Po večeři jsme vyrazili k řece. Cestou proběhl parkour a hledání pokladů v Jizeře. Teď už si všichni balí batoh na zítřejší výpravu s překvapením a chystají se do hajan. Odkaz na video najdete v mailu.

Den v gala

V. C

26. 4. přišly děti do školy parádě vyfešákované. Proběhla akce školního parlamentu - Den v gala. Odpoledne se páťáci stali průvodci po škole při zápisu do prvních tříd. Moc jim za to děkuji.

Burza knih

V. C

Děti měly i letost možnost prodeje a nákupu knih mezi sebou, aby obměnily své knihovny :-).

Den otevřených dveří 4. 4.

V. C

Děti si poprvé vyzkoušely, jaké to je, když chystají program pro mladší děti. Někdo dělal průvodce po škole, někdo chystal občerstvení v kuchyňce. Ve třídě si děti připravily předvádění robota, pokusy, kreslení a skládání origamů z papíru. V tělocvičně se skákala guma, točilo se obručemi, jezdilo se po lavičkách, střílelo se na bránu a procházelo se po opičích dráhách. Jsem ráda, že děti vydržely až do 15 hodin.

Centra aktivit - Evropa

V. C

V dalších centrech aktivit brouzdáme Evropou. Centrum vědy a objevů pracuje s mapou, vyhledává informace na internetu a hraje hru I know - Evropa. V matematice děti řeší statistiky a hrají Ubongo. Ateliér a centrum jazyka tentokrát propojuje spolupráci. Společně se podílí na výrobě propagačního plakátu. Na závěr si hodnotíme práce a předáváme rady ostatním.

Bedřichov - běžky - VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU

V. C

První jarní den jsme hned ráno jeli do Bedřichova na běžky. Skupina zkušenějších běžkařů se jela se mnou projet. Trasu nám vybral Basty. Ostatní zůstali na stadionu s Bastyho taťkou, aby pomocí her zjistili, jak mohou ovládat lyže. Děti si dokonce zahrály fotbal, ale největším lákadlem byl závěrečný sjezdíček na stadion, Někteří si ho dali mnohokrát, přestože si ho museli pokaždé vybruslit nebo vyťapat. Myslím, že si to všichni opravdu užili, počasí bylo luxusní. Děkuji moc panu Koukalovi za jeho obětavost a skvělý přístup k dětem a Bastymu za video, které sám sestříhal.

Ledoví potápěči, balónek v láhvi a šumivý prášek

V. C

V hodině přírodovědy jsme si předvedli na 3 pokusech kouzla, na která můžeme v běžném životě narazit.

Barevný týden

V. C

Školní parlament si pro nás připravil akci  - Barevný týden. V pondělí přišly děti v červeném, v úterý ve žlutém, ve středu v modrém, ve čtvrtek v černém a v pátek ve strakatém. Byli jsme prostě sladění :-).

Sportovní den

V. C

Ve čtvrtek 15. 2. si pro nás deváťáci nachystali sportovní soutěže ve velké a malé tělocvičně, v nářaďovně, v šatnách i na chodbě. Děti prošly všechna stanoviště ve skupinkách a snažily se získat co nejvíce bodů. Naše třída byla na 3. místě a pěkně si to užila. Děkujeme deváťákům za perfektní přípravu.

Recitační soutěž

V. C

Ve čtvrtek 8. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže v knihovně. Petra a oba Martinové zde zastoupili naší třídu. Všem třem to moc šlo a Martin Kout se umístil na krásném 3. místě. :-)

Centra aktivit - Lidské tělo

V. C

V přírodovědě jsme začali probírat učivo o lidském těle a tak jsme se do tohoto tématu ponořili i v centrech aktivit. Výtvarně zaměřené centrum vytvářelo kostru těla z vatových tyčinek do uší. Ve vědě a objevech se vytvářela kapesní encyklopedie o lidském těle a také jsme prozkoumali vnitřní orgány na modelu člověka. Centrum jazyka vytvářelo slohové práce - popis spolužáka a v matematice se rýsovala postava podle předepsaného návodu. Nakonec jsme naše práce představili a vyhodnotili.

Třídní soutěž - "Já a moji spolužáci"

V. C

Všechny děti donesly do třídy svou miminkovskou fotku. Následně proběhla tipovací poznávačka. Nejvíce spolužáků (23) poznal David. Děti se nenechaly zmást ani Martinem v růžovém klobouku :-). Všechna nemluvňata nám teď zdobí třídu.

Osová souměrnost ve výtvarné výchově

V. C

Při výtvarné výchově jsme vytvářeli postavičky pro pobavení. Pracovali jsme s osovou souměrností. Vyšla nám originální díla - modelky v luxusních šatech, příšerky, živočichové z hlubin moře, atd.

Pokusy a vánoční mejdan

V. C

Poslední den školy v roce 2017 jsme zakončili realizací pokusů, které si děti pečlivě zaznamenaly. Dále se rozdávaly dárky, na které se všichni moc těšili. Děti si nachystaly velkolepou hostinu a na závěr si zasportovaly v naší nové tělocvičně:-). Přeji všem pohodové prožití svátků vánočních.

Předvánoční muzeum

V. C

V pondělí 18. 12. nás Hanky taťka provedl muzeem. Viděli jsme Metelkův Betlém a vyzkoušeli jsme si některé vánoční zvyky. Navštívili jsme výstavu kol. Mohli jsme nahlédnout do hudební místnosti, kde jsme si zahráli na street piano a pianuly. Nakonec jsme se ještě podívali na extravagantní výstavu skla. Děkuji panu Malečkovi za čas, který nám věnoval. Cestou jsme se radovali ze sněhové nadílky :-).

Kybersvět

V. C

Pan Jiříček z Majáku vedl s dětmi besedu na téma kybersvět. Děti pracovaly ve 4 týmech a diskutovaly o tom, co nám internet dává, co nám bere a čím nás může ohrozit. Nejvíce děti zaujala společenská hra - Kyberhra.

Adventní trhy

V. C

7. prosince proběhly v naší škole tradiční adventní trhy. Děti se rozdělily na prodejní partičky a společně se postaraly o prodej svého zboží. Následující den jsme v hodině matematiky sečetli tržbu a převyprávěli jsme si zážitky a dojmy, které jsme nasbírali. Myslím, že si to děti opět uměly užít. Děkuji všem pilným rodičům za pomoc se zbožím.

Příprava na adventní trhy

V. C

1. 12. jsme hned ráno začali vyrábět zboží k prodeji na adventní trhy. Děti pracovaly ve skupinách a vytvářely různé výrobky. Děkuji moc paní Novákové za skvělou přípravu a pomoc.

Centra aktivit - Gravitační a magnetická síla

V. C

V dalších centrech aktivit zjišťujeme informace o gravitační a magnetické síle. Děláme pokusy a dozvídáme se, kdo byl Isaac Newton. V ateliéru děti staví vesmírné lodě z magnetické stavebnice. Učíme se číst s předvídáním a píšeme sloh o zapomnětlivém parašutistovi.

Praha - planetárium a Národní třída

V. C

Dne 22. 11. jsme jeli do Prahy, kde jsme dopoledne zhlédli expozici a program - Pohyby Země. Odpoledne jsme se podívali na Národní třídu, kde na nás čekala pamětnice Šárka, která nám převyprávěla, co na tomto místě 17. listopadu 1989 na vlastní kůži zažila. Děkuji moc paní vychovatelce Suchlové a paní Rejnartové za pomoc. Bylo to fajn:-).

Videoatlas - Kraje ČR

V. C

Děti si prošly učivem vlastivědy jiným pohledem. Nejprve si převážně ve dvojicích nachystaly referáty o jednotlivých krajích ČR. Následně pracovaly na vlastní prezentaci informací. Pomocí aplikace Green Screen jsme procestovali celou Českou republiku a natočili náš vlastní videoatlas. Byla to zábava:-). Uvnitř naleznete natočené video.

 

Exkurze - Český rozhlas

V. C

V pondělí 6. 11. jsme se šli podívat, co obnáší práce v Českém rozhlase. Záměrem bylo procvičit si mluvený projev pro naši další projektovou práci. Děti mluvily samostatně na mikrofon, dělaly reportáže o ceně másla, vajec a kluci se nebáli ani sportovních rozhovorů. Myslím, že se děti pobavily nad nahrávkami, které vytvořily. Děkuji panu Hamrovi za čas, který nám věnoval a za organizaci exkurze.  

Centra aktivit - Sametová revoluce

V. C

V těchto centrech aktivit jsme se zabývali Sametovou revolucí. V ateliéru děti společně kreslily křídami podzimní obraz, do kterého zakomponovaly jeden ze symbolů této revoluce - klíče. Dále se prohlížely staré fotografie, sepisovaly se reportáže o události, četlo se v encyklopedii, vyhledávala se fakta na internetu. V matematice děti počítaly příklady, rýsovaly domy a řešily Hejného autobus. Věřím, že se dětem podaří si dobře zapamatovat, který státní svátek slavíme 17. listopadu.

Mandaly

V. C

Při výtvarné výchově jsme si ve skupinkách vytvořili vlastní mandaly. Potřebovali jsme k tomu jen tuš, pastelky, fixy, poklice, létající talíře, silný dech a fantazii.

 

Přírodověda venku

V. C

V pátek 13. října jsme šli při hodině přírodovědy ven. Probírali jsme zde učivo o horninách a nerostech. Zahráli jsme si hru - Na strážce pokladů. Dále jsme třídili a rozlišovali jednotlivé horniny, plnili jsme úkoly z pracovního listu a pozorovali strukturu a složení jednotlivých hornin. Skvělé počasí bylo pro nás bonusem :-).

Centra aktivit - Vesmír - Sluneční soustava

V. C

Vesmír je v naší třídě velice populárním tématem, proto děti pracovaly s velkým nasazením. Centrum vědy a objevů vytvářelo vlastní planetárium. V matematice se řešily vesmírné slovní úlohy, dopočítávaly se průměry a poloměry jednotlivých planet. IPady jsme využívali k dohledávání potřebných informací. V jazykovém centru se pracovalo s textem - Za dveřmi Marsu, psal se dopis "Marťanovi" a nechyběla ani dramatizace. V ateliéru děti kreslily vesmírnou bytost a pracovaly s inverzností barev. Čas rychle utekl a my jsme stihli udělat spoustu práce:-).

Volby do školního parlamentu

V. C

V pátek 15. 9. proběhy na naší škole volby do školního parlamentu. Každá třída od 4. ročníku si volila své zástupce. V.C si odhlasovala Martina Koška a Štěpána Rejnarta. Věřím, že nás oba kluci skvěle zastoupí.

Vorbachova loupežnická jeskyně

V. C

Hned v prvním týdnu školy jsme se vydali na výpravu po stopách loupežníka Vorbacha. Na nádraží v Oldřichově na nás čekal Boniho taťka, který nám s dosažením cíle velmi pomohl, takže jsme jeskyni opravdu našli:-). Spravedlivě jsme si rozdělili Vorbachův poklad a cestou od jeskyně jsme také našli bunkr. Někteří z nás ho také prozkoumali. Divokým terénem jsme vystoupali až na vrcholky hor a kolem Gorily jsme zase sešli na cyklostezku, která nás dovedla až na nádraží v Mníšku. Unavili jsme se, ale stálo to za to. Děkuji moc paní vychovatelce Suchlové a panu Bímovi za velkou pomoc.