Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída V.A - školní rok 2018/2019

V.A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I. A II. A  III. A IV. A

Projektový den Praha 30. května 2019 - reportážní fota

V.A

Letem světem českým stoletím aneb Opakování matka moudrosti. Dějinami jsme se podrobněji zabývali v prvním pololetí, ty novodobé jsou opravdu někdy obtížně pochopitelné. Jan Ámos by však zajásal, odjeli jsme totiž do víru událostí, kudy kráčely dějiny. Logicky - start byl na Václavském náměstí. Pochopitelně jsme se za práci museli odměnit nějakou zábavou (Muzeum K. Zemana) a nějakou dobrotou. Maminkám, striktně dodržujícím zásady racionální výživy budiž útěchou, že nejít do Mc Donalada, neulovili bychom Lišku!

Jarmark - reportážní video

Video je uvnitř článku.

Svátek maminek se blíží...

Podívejte se na reportáž z našich příprav.

 

Země v zimě

V.A

Už bychom měli vědět, že v tomto ročním období nevypadá naše planeta všude stejně. Ale proč se koukat jinam? Budeme brát Evropu a zrovna teď je zima u nás nádherná, nemyslíte?

Reportážní fotky z programu Majáku

V.A

Jsem originál...

To si všichni o sobě myslíme, někdo je jen odvážnější a projeví se akčněji. Sami vyžadujeme, aby nás svět jako originály přijímal, ovšem máme dosud potíže přijímat originalitu ostatních. V programu Majáku jsme si teorii zopakovali - to ovládáme téměř všichni s jistotou. Teď už jen převést ji do praktického soužití v třídním kolektivu.

Adventní trhy - reportážní fotky z 6. 12. 2018

V.A

Hned po návštěvě Mikuláše jsme se vrhli do další tradiční akce na naší škole, předcházely jí důkladné přípravy.

Golem

... toto předcházelo práci s hlínou.

Golem - reportážní foto

V.A

I letos jsme četli pověsti. Hodně času jsme věnovali té o Golemovi. Pokusili jsme se ho ztvárnit jednak malbou, ale protože pravý Golem je z hlíny, tak i na to jsme si troufli!

Prázdninové deníky

V.A

Počasí už ani trochu nepřipomíná léto a jsou tu chladné, deštivé dny. Brzy se stmívá. Pojďme si tedy zpříjemnit dlouhé podzimní večery listováním v denících. Měli jsme se v létě krásně!

Reportáž z návštěvy IQ Landie

V.A

Sluneční soustava byl název programu, na který jsme se vypravili ve čtvrtek 13. září. Nenajde se jistě nikdo, koho by vesmír nezajímal!

Reportáž z putování ku prameni Nisy ...

V.A

Využili jsme ještě letního počasí a téměř prázdninové nálady, abychom rozhýbali svá těla, což nebyl problém, a také mozky, což šlo někomu trochu ztuha.