Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. A

III. A

Naše třída v minulých letech

I. A II. A 


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 451.2 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 514.9 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 557.6 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 592.5 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 597.3 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 473 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 592.8 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 444.5 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 691.1 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 583.2 kB Stáhnout

3. A v Obecné škole

Pokud jste neviděli, koukněte.

Ještě z Lužických hor

III. A

jen tak..., ze všedních událostí

Lužické hory - den poslední - Cesta domů

III. A

 

Svátek má FILIP! Dolní Světlá - Krompach - Oybin - Hrádek nad Nisou - Zatáčka 

Lužické hory - den čtvrtý - Krkavčí kameny

III. A

Dnes výjimečně neměl nikdo narozeniny ani svátek... Divný den. Přesto jsme se přes to přenesli, udržovala nás ve formě jistota, že zítra dojde na Filipa.

Dopoledne opět trochu pracovaly mozky, psali jsme deníky, někteří si to dokonce oblíbili. Čas po obědě několik zodpovědných jedinců trávilo nad balením zavazadla, záslužný, chválihodný počin!

Abychom na putování domů nebyli vysíleni, došli jsme si odpoledne na malinkou procházku na Krkavčí kameny, místo taktéž na hranicích zrovna jako Luž. Protože zrovna v Německu měli muži svůj den, potkávali jsme velké množství turistů z nedalekého německého okolí. Bohužel ne všichni by nám mohli svým chováním imponovat.

Temperamentní jedinci si zorganizovali závodní chvilku, na niž si předem připravili diplomy. Šikulové, páni kluci. Taktéž jsme trošku tvořili z přírodních materiálů. Ačkoli mravencům se naše aktivity ne vždy líbily, museli jsme několikrát změnit pole naší působnosti. Úspěchem bylo, že nikdo se blíže neseznámil s klíštětem. Nezklamal Vítek, i dnes byla na jeho počest použita dezinfekce.

Večer jsme ještě nechali doznít naše zážitky a všichni jsme začali balit. Někteří až po opakovaném zdůrazňování. Seznámili jsme se také předběžně s trasou, kterou půjdeme k vám, domů. Spokojeně jsme šli spát... I tento den byl pohodový a příjemný.

 

Lužické hory - den třetí - Výlet do Bradavic

III. A

Zatímco v Liberci v noci bouřilo, tak v Dolní Světlé jen pršelo. Dopoledne jsme věnovali opětovnému protažení mozkových závitků a vždycky, když jsme se hodně zamysleli, vykouklo sluníčko. Mohli jsme tedy přestávkovat na terase a osladit si volno svátečním bonbónem na oslavu svátku Jany.

Odpoledne jsme se díky dvěma laskavým čarodějnicím vypravili do Bradavic, nebylo to jednoduché. Vyluštit kvíz, připravit si plášť, vyrobit koště, naučit se zaklínadlo - čarodějnický rychlokurz.

Večerní čas nám zpříjemnilo divadelní představení, které si pro nás připravila pětice umělecky založených slečen ze 3. A. Ovace byly ohromné. Večer pokračoval v klidu,výtvarným tvořením. Byl to další báječný den.

Lužické hory - den druhý - den D - výlet na Luž

III. A

Ranní probuzení všechny příjemně naladilo, snídaně doladila a sluníčko za okny upevnilo přesvědčení, že den by se mohl vydařit. Dopoledne jsme si trochu zahráli na školu, takovou, která by se Ámosovi snad líbila. Česká klasika k obědu, vepřo knedlo zelo,  nás posilnila před výstupem na Luž. Počasí bylo ideální. Pomalým stoupáním jsme došli k chatě Luž a pohráli si na hřišti. Výstup serpentinami nebyl vůbec náročný, dokonce jsme si ho zpestřili občasným posílením kondičky. Mohutné zelené duby nad našimi hlavami a občasné pohledy na hory kolem nás povzbuzovaly ve výkonu. Na vrcholu jsme se pokochali, nasvačili a zapsali do vrcholové knihy. Návrat byl stejně příjemný jako stoupání a odehrával se v podobném duchu. Potěšili jsme oslavenkyni Terezku překvapením a naplánovali si sportování. Klíště ani jedno. Co víc si přát? Povedený den!

Lužické hory - den první

III. A

Sešli jsme se ve třídě a v klidu se připravili na výpravu. Cesta vlakem byla dlouhá, nikdo se však nenudil a všichni převážně jedli. V České Lípě jsme přestoupili do dalšího vlaku. Jeli jsme už  jen chvíli. Vystoupili jsme ve Svoru a připravili se na to, že dále půjdeme po svých. Malá dávka adrenalinu hned na startu - trošku jsme tápali při napojení se na správnou barvu trasy. Cestou do Rousínova nás zaskočila turistická cesta, která nás nutila přejít hlavní frekventovanou silnici. Pomohl nám tirák, který zbrzdil provoz a my jsme bezpečně přešli.

Cesta na hrad byla náročná, vždyť hrady jsou většinou na kopci. Milštejn není výjimka. Občerstvení přišlo vhod. Pokračovali jsme k Ledové jeskyni - ta byla také na kopci. Přehrada Naděje naštěstí byla v údolí. Prohlédli jsme si i řopík, kterých tu je kolem spousta. Mířili jsme k obci Horní Světlá, Takže zase do kopce. Poslední sešup do Dolní Světlé a jsme tady!

Rozebrali jsme si zavazadla a ubytovali jsme se. Po večeři v retro jídelně s uvítacím pokrmem též ve stylu retro - rajskou omáčkou, jsme se jen krátce rozkoukali po nejbližším okolí. Radost (či smutek?) ze skutečnosti, že nejsme ve škole, některými členy výpravy přímo cloumala, nutila je pohybovat se velikánskou rychlostí a hovořit velmi hlasitě, ba přímo řvát! Večer se rychle přiblížil, takže umýt a spát...

Pro Světlušku

III. A

Občas je dobré se zamyslet, že se máme dobře, když nám tělo funguje tak, jak má. Děti se zapojily tentokrát i jako organizátoři. Kluci v akci se neztratili. Bylo to příjemné odpoledne.

Projektový den Praha se blíží,

III. A

je proto třeba oprášit staré znalosti a doplnit je o nové informace. Pracovali jsme v centrech aktivit, v běžném vyučování, doma. Čeká nás Hrad a soutěž, takže důkladná příprava se bude každému hodit.

Jan Amos Komenský by nám snad fandil,

III. A

kdyby viděl, jak si s jeho portrétem hrajeme. Pravítko, nůžky a lepidlo: něco jako roláž je na světě. K roláži se postupně dopracujeme, vždyť centimetry máme skoro v oku.

Dvakrát měř

III. A

... měření ve škole

Rodičovské suplování se letos konalo mimo areál školy.

III. A

Na jarní úklid jsme se poslední březnový den naladili návštěvou spalovny. Dověděli jsme se spoustu zajímavých informací. Nenapadlo by nás, že spalovna funguje i jako elektrárna, jako dodavatel tepla, že celý provoz zajišťuje tak malý počet lidí.

Vzpomínka na jarní prázdniny

III. A

Jarní prázdniny byly vlastně ještě ve znamení zimy. Užili jsme si je a odpočali jsme si. Koukejte:

Únorová centra aktivit

III. A

Tělo a jednotky měření

Divadlo ve škole

III. A

nám pomohlo připomenout si některá pravidla slušného a bezpečného chování.

Vzpomínka na prosinec v malé tělocvičně,

kde jsme nejenom cvičili. I když je to prostor malý a zrcadla nám brání v rozletu, dá se tam užít legrace nebo se dokonce trochu učit.

Pracujeme s tablety

Po prázdninách jsme se potřebovali trochu dostat do tempa. Nebylo to snadné. Zatímco nad diktátem nikdo nejásá, práce s výdobytkem 21. století nás dosud baví. Jak dlouho to vydrží?

Vánoční blahopřání - tak trochu retro - na papír a poslat poštou...

III. A

... to je něco, co nám, dětem 21. století už nepřipadá samozřejmé.

Adresu svého bydliště jsme se jakžtakž téměř všichni naučili. Zápasíme stále tím, jak se správně adresa píše. Uniká nám, k čemu vlastně adresa v době emailů, SKYPů, Mesengerů a jiných aplikací je. Proto asi ty potíže s jejím správným zápisem. Proto také došlo na dotazy, na co vlastně máme tu obálku, co s tím přáním teď teda budeme dělat, kam se lepí známka a proč, dokonce se našel i šikula, který do řádků na obálce začal psát text blahopřání... UF!

Přáníčka jsme vyráběli s nadšením a zaujetím všichni. Ani nám nepřišlo, že přípravná fáze je vlastně geometrie - museli jsme si totiž narýsovat čtvercovou síť. Vybarvování nás zklidnilo. Dokonce jsme se dověděli od Davida, jak se píše přání v maďarštině i jak se maďarsky řeknou Vánoce. David nám o tom, jaké jsou maďarské vánoční tradice, vytvořil krátkou prezentaci.

Vánoční přáníčka jsme poslali na Ježíškovu poštu, aby obálky dostaly originální razítko, když už nám jejich výroba dala tolik zabrat. Snad každého potěší.

Divadlo Spejbla a Hurvínka a vánoční Praha

III. A

nám zpestřily adventní náladu. Vánoce u Spejblů - opravdické světoznámé marionety, kdo by je nechtěl vidět na vlastní oči? Nám se to podařilo zrovna ve chvíli, kdy české a slovenské loutky se dostaly na seznam UNESCO!

Cestování žlutým autobusem zvládneme, metro a pohyb mezi stanicemi nás neděsí. Dojeli jsme do Dejvic, kde Divadlo S+H síldlí. Trošku jsme se nasvačili, abychom měli sílu na Hurvajzovy vtípky. Divadélko je moc pěkné. Personál se k nám choval moc hezky, nechali nás občerstvit, nakupovat, fotit.

Po představení jsme se vydali na Staroměstské náměstí, abychom si prohlédli vánoční strom, pokoukali po trzích, něco nakoupili. Taktak jsme se stihli kouknout na odbíjející orloj. Trochu jsme si zavzpomínali na květnovou návštěvu hlavního města kratší procházkou po nábřeží, pozdravili Vltavu, Karlův most a pokochali se pohledem na podhradí.

 

Adventní trhy

III. A

se letos konaly podruhé. Stále je to ještě nová akce. Letošní se povedla. Bylo co prodávat - maminky skutečně měly skvělé nápady a šikovné ruce. Zima sice byla, ale ne taková, aby odradila návštěvníky. Pozdní odpoledne provoněné vůněmi dobrot, setkávání a povídání....

Zpíváme koledy

každý rok společně. Rychleji nám utíká těšení...

Kostra

III. A

bylo téma, které nás zajímalo. Vždyť kdo by nechtěl vědět, co má uvnitř svého těla. Byla to věda, trvalo nám, než jsme se rozkoukali a vpravili se do toho. Nakonec každý svou kostru vytvořil.

Oživlé obrázky

nám na dušičkový den pomohly zahnat chmury.

Ti, kteří vybarvování dosud považovali za ztrátu času, měli důvod se snažit a byli napnutí, jaké budou výsledky jejich trpělivé pečlivá práce s pastelkou. Vybarvovací závisláci (spíš závislačky) se také nemohli dočkat, jaká je jiná dimenze práce s pastelkou. Koho by před 10 lety napadlo, že sdělení "Dejte dětem TABLETY" se tak radikálně významově posune.

 

Centra aktivit - Česká republika

III. A

Nejenže jsme si zjistili základní informace o státě, v němž žijeme, ale také jsme si trošku zafantazírovali nad mapou našeho státu. Trošku relax od namahavého zjišťování faktů.

V zdravém těle zdravý duch ...

III. A

... chladno nás zahnalo do tělocvičny.

Začali jsme se připravovat na recitační soutěž

recitací básničky od Jiřího Žáčka Romance o Josefu Ladovi. Seznámili jsme se s Ladovými obrázky, s jeho životem, s jeho nejslavnějším pohádkovým hrdinou Mikešem.

 

První dny ve škole

III. A
nám trochu trvá, než si zvykneme na nový životní rytmus, na "staré" spolužáky, na nového spolužáka. Je příjemné, že září je slunečné, lépe zvládneme plnění povinností.