Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. C

V. C

Naše třída v minulých letech

 III. C

IV. C
Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 278.8 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 284.9 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 281.1 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 297.8 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 420.5 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 373.6 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 483.3 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 744.1 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 132 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 561.7 kB Stáhnout

Škola v přírodě

V. C

Na školu v přírodě jsme jeli do Prachovských skal. Byli jsme ubytovaní v Turistické chatě, kde nám bylo fajn. Celým pobytem nás provázely úkoly ve skupinách, za které jsme dostávali body. A za daný počet bodů jsme na konci pobytu obdrželi určitý počet indícií. Indície byly zašifrované a měly nám prozradit místo, kde je schovaný poklad. 

Centra aktivit - Potřebujeme všechny smysly

V. C

V těchto centrech jsme si uvědomili, jak jsou všechny smysly důležité a když nám nějaký chybí, není pak lehké pracovat, psát nebo dělat dalších spoustu věcí. Vyzkoušeli jsme si pracovat bez určitého smyslu, tedy s nějakým handicapem a přišli jsme na to, že většinou potřebujeme pomoc ostatních. 

Centra aktivit - Člověk ve společnosti

V. C

Opět jsme se v centrechn zabývali člověkem. Dozvěděli jsme se více o fungování lidského těla, například jak se měří tep a co nám určuje nebo jsme si vysvětlili pojmy léčitel, lékař. Také jsme si řekli více o darování krve, k čemu je dobré a k čeemu ne. Teď už lidskému tělu rozumíme zase o něco více. 

Centra aktivit - Hejbejte se kosti moje

V centrech jsme se dozvěděli něco více o kostře, o potravinách a třeba jak a proč se píše slovo stehenní. Podívali jsme se na zdravou výživu, její množství a zkusili jsme si sestavit jídelníček. 

Předávání vysvědčení

V. C

A máme pololetí za sebou. UFF, ještě půlka před námi, ale prozatím se nám vedlo dobře. Čekají nás nové výzvy, ale my to opět zvládneme.

Pokusy ve třídě

V. C

Takhle jednou paní učitelce Bielikové zbyl "suchý led" a tak nám přišla ukázat nějaké pokusy. Pomáhali jí skoro profesionálové z chemického kroužku. Všichni udiveně sledovali a po té i zkoušeli, co všechno se se suchým ledem dá dělat a jak zábavná může v chemie být.

Projektový den - Vánoční besídka

V. C

Vánoční besídku jsme si velmi ve třídě užili. Donesli jsme si cukroví a dobroty, které jsme celý den ujídali. Vyráběli jsme si vánoční přáníčka. Zkoušeli jsme vánoční zvyky a tradice a zazpívali jsme si koledy.

Nejlepší však bylo rozdávání dárečků.

Centra aktivit - Lidské tělo

V. C

V centrech jsme se zabývali lidským tělem. Měřili jsme si obvod hlavy, pasu, délku ruky, nohy a celkovou výšku, také jsme se zvážili. Nakonec jsme z daných údajů zjistili, kdo je nejvyšší, kdo má největší hlavu a kdo nejvíc váží. Naučili jsme se pojmenovávat části těla a nakreslili jsme si v každé skupině svého človíčka a ten na nás od té doby dohlíží ve třídě. 

Návštěva Botanické zahrady

V. C

V rámci center na téma Ochrana přírody jsme navštívili naše sousedy. Chodili jsme po skupinkách a plnili zadané úkoly. Občas jsme se museli zaptat zahradníků. Venku jsme trochu mrzli, ale v tropickém pavilonu jsme se zapotili. A protože jsme se chovali slušně, dostali jsme obrázky na nástěnku. Viděli jsme spoustu zajímavého, ale nejvíce nás zajímaly akvária. 

Halloweenská noc

V. C

Ve škole jsme si udělali Halloweenskou noc. Oblékli jsme si masky a párty mohla začít. Tancovali jsme, jedli a někteří si dokonce připravili pro celou třídu vystoupení. Velmi nás to pobavilo. Zahráli jsme si i hry a nakonec nás čekala stezka odvahy. Zvládli jsme ji všichni! Při pohádce se šlo spát. Všichni se zavrtali do spacáků a během vrtění postupně usnuli.

Cvičení v přírodě

V. C

Na konci prvního týdne hned po prázdninách jsme už jako „páťáci“ byli otestovat, jak na tom po prázdninách jsme. V týmech jsme plnili různé úkoly, například poznávání rostlin, doplňování vědomostí do křížovky, ale také fyzická kondice nebyla opomenutá.