Třída VI.A - školní rok 2018/2019

I. A II. A III. A IV. A V. A

Reportáž ze ZOO Žitava

VI.A

V úterý 30.4. jsme po Praze vyrazili do německé Žitavy, také do ZOO. Tentokrát nám počasí přálo, jeli jsme hezkých vláčkem, jen jsme v Žitavě trochu bloudili. Ale zadařilo se a ZOO byla moc hezká. Malá, v lese, hodně atrakcí a prolézaček pro děti, mezi některá zvířata se dokonce může. Užili jsme si to a vidfěli hodně zvířat úplně zblízka.

Reportáž ze ZOO Praha

VI.A

V pondělí 29.4. jsme vyrazili do pražské ZOO. Jeli jsme Studentem z Liberce, pak metrem a autobusem. V ZOO už jsme se pohybovali sami a hledali informace do pracovních listů. ZOO je hezká, ale veliká a hlavně celý den pršelo, takže jsme byli dost promočení a zvířata se stahovala do úkrytů. Ale zvládli jsme to, na sraz přišli všichni včas a dojeli jsme zase v pořádku do Liberce.

Reportáž z bádání o vodě

VI.A

V dubnu jsme absolvovali dvě badatelské dvouhodinovky společně s 2.B. Rozdělili jsme se na čtyřčlenné smíšené skupiny a plnili různé úkoly zaměřené na pokusy s vodou, jeden den ve tídě a další na pozemku. Učili jsme druháčky mikroskopovat a pracovat s filtry, měřáky, teploměry apod. Spoustu věcí jsme se dozvěděli i my, překvapila nás třeba spotřeba vody na mytí rukou nebo ochutnávání vody. Na druhou dvouhodinovku se přišly podívat i učitelé z jiných škol v Liberci. Bavilo nás to a s druháčky se pracovalo hezky.

Reportáž ze ZOO Liberec

VI.A

V pátek 15.3. jsme navštívili libereckou ZOO. Zjistili jsme, že tam mají zvířata z celého světa, některá velmi vzácná, některá zase hodně zajímavá. Všem se líbili sloni a surikaty, pobavily nás opice. Letos ještě navštívíme ZOO v Praze a v Žitavě, takže budeme srovnávat.

Reportáž z programu Majáku

VI.A

V úterý 19.2. jsme absolvovali další program z organizace Maják, tentokrát na téma Klima třídy. Učili jsme se spolupracovat na úkolech a respektovat pravidla a názory druhých. Spolupráce nám šla, ale udržet klid a poslouchat ostatní ještě hodně z nás neumí. Tak na tom budeme muset zapracovat, aby se nám všem ve třídě dobře žilo a pracovalo.

Reportáž ze společné hodiny

VI.A

V pátek 15.2. jsme měli společnou hodinu s II.B, kde učí naše bývalá paní učitelka Poláčková. Pracovali jsme ve v malých skupinách (2 druháci a 2 šesťáci) a řešili matematické úkoly na téma Zvířátka dědy Lesoně. Druháčci nás to učili, protože my jsme se to moc neznali, my jsme jim zase pomohli přečíst zadání a vyřešit těžší úkoly. Všichni se museli snažit, protože na závěr jsme psali test. Bylo to ale moc fajn, líbilo se nám to a určitě to ještě zopakujeme.

Reportáž z programu Čas proměn

VI.A

V úterý 8. ledna k nám přišel školitel z Majáku a během tří hodin s námi formou her a povídání probral období pubertálních změn, kterými začínáme procházet. Bylo to ze začátku hodně náročné na udržení kázně, protože jsme se pořád něčemu hihňali, ale pak už většina pochopila, že to je vlastně normální a není třeba z toho dělat haló.

Reportážní fotky z vánoční besídky

VI.A

Poslední školní den roku 2018 jsme si ve třídě udělali malou vánoční besídku. Už předem jsme si každý vylosovali jméno spolužáka, kterému jsme přichystali dárek, někteří přinesli i jiným kamarádům. Většina z nás ale úspěšně utajila, komu dárek nachystala. O to větší pak bylo překvapení a bylo docela fajn, že spousta dárků se trefila do vkusu a byla vybraná opravdu dobře. Byla legrace a ochutnali jsme i cukroví.

Reportážní fotky - Projektový den "s technikou i bez ní"

VI.A

Na přelomu října a listopadu jsme absolvovali třídenní projektový blok, v němž jsme si vyzkoušeli, jaké to je pracovat na konkrétním tématu s využitím moderních technologií a zároveň i zcela bez nich. Vytvářeli jsme interaktivní mapu Libereckého kraje, která po použití aplikace HP Reveal "ožije" našimi vytvořenými videoreportážemi z vybraných míst. Pracovali jsme ve skupinách a vůbec to nebylo snadné. Ale všechno jsme zvládli a výslednou mapu máme pověšenou ve třídě.

Repotrážní fotky z pečení perníčků

VI.A

Naše třída už v minulých letech pekla perníčky s ochotnou maminkou paní Šebánkovou. I letos se nám  to povedlo. Jedno odpoledne (13.12.) jsme někteří přišli připravit těsto a druhý den dopoledne se pak celá třída vystřídala v kuchyňce. Během zhruba tří hodin jsme napekli a nazdobili obrovské množství perníčků a byla to opravdu krása! Hodně jsme jich pak rovnou snědli, ale ty nejhezčí jsme vzali domů na ukázku a některé si nechali na jídlo do třídy. Ještě v pondělí tak bylo co mlsat!

Reportáž z adventního trhu

VI.A

Ve čtvrtek 6.12. se u nás ve škole konaly tradiční adventní trhy. Na prodej ve stáncích jsme se zodpovědně chystali už dlouho předtím domácí výrobou zejména dobrot na prodej. Moc nám pomohli rodiče, takže jsme měli opravdu bohatou nabídku. Přišli skoro všichni, krásně jsme se střídali a všichni si to moc užili. Také jsme pro třídu získali pěknou finanční částku. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli nebo si něco koupili!

Reportážní fotky z připomínky 28.10.

VI.A

V pátek 26. října si celá škola připomněla sté výročí vzniku republiky. Všichni jsme se slavnostně oblékli, někteří dokonce v duchu první republiky. Ve školním rozhlase proběhlo slavnostní hlášení včetně české hymny. O tomto slavném výročí slyšíme ve škole i mimo ni, ale takto jsme si ho prožili společně v rámci třídy.

Reportážní fotky z harmonizačního pobytu

VI.A

První akcí naší nové třídy s novou paní učitelkou byl harmonizační pobyt. Na tři dny jsme vyjeli do penzionu Podháj blízko Sedmihorek. Navštívili jsme hrad Valdštejn, prošli se skalním městem, ale hlavně si hodně hráli a povídali si. Moc se nám nám líbilo na písečné pláži v Sedmihorkách. Vyšlo nám nádherné počasí a i vše ostatní bylo moc fajn. Dvě nové spolužačky mezi nás krásně zapadly a všechno jsme si užili.