Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. A

V. A

Naše třída v minulých letech

I. A II. A III. A IV. A


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 524.7 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 618.9 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 572.2 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 656.3 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 560.3 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 567.3 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 571.5 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 563.5 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 562.2 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 693.8 kB Stáhnout
Týdenní plán od 14. 5. PDF soubor 689.6 kB Stáhnout

Jarmark 2018-Francie

V. A

Od jara jsme se snažili Francii poznat. Vyhledávali jsme v cntrech aktivit, dokonce někdo i ve Francii byl. Nápadů bylo spousta a tady je výsledek. Moc se líbilo ..záhadou je proč ozvučená prezentace trochu zůstávala za hudbou pozadu, když to vždycky fungovalo perfektně. Ale ještě to dobře dopadlo...užili jse si to. Fantomas, Lupin, Luis de Funes, Edith Piaf, mim Marcel Marceau, fr. hymna, Tour de France, i český hokejový brankář Francouz, ti všichni se vešli na jeviště.  Videodám později.

4. den Chata kovář

V. A

Dopoledne jsme navštívili Letařovice. Cesta lesem, úžasná květnatá louka, pole s ječmenem byly fajn, ale ne pro alergiky. Zašli jsme na hřbitov a hlavně do jeho kostnice. Zjistili jsme, že tento kraj žije pořád tradicí a kulturou-poutě, koncerty na nečekaných místech. Odpoledne jsme uklízeli a čekali. Foto ze setkání dávám a věřím, že všichni zainteresovaní souhlasí. Děkuji moc.

 

3.den Chata Kovář Stezka

V. A

Dnešní celodenní výlet na Stezku Karoliny Světlé jsme raději zkrátili. Došli jsme ke Skálovně, představili si, jak tam žila rodina s deseti dětmi. Za Ještědem hřmělo, začalo pršet...zbytek cesty jsme raději vzdali. Zašli jsme na pohár, hranolky a hlavně na nákupy. Po příchodu jsme nacvičovali.  Večer byly po večeři melouny-hned zmizely a oslava i s oslavnou básní. Den se povedl. 

Český Dub, Chata Kovář 2.den

V. A

Dnes dopoledne skvělé kolektivní hry před chatou a v lese. Odpoledne jsme zašli do muzea-velké překvapení, moc nás to bavilo. Johanitská komenda byla nečekaným objevem. Zajeďte si někdy s dětmi na výlet.

Český Dub, Chata Kovář 1.den

V. A

První den po příjezdu následovalo pochopitelně ubytování, což jsme zvládli během minuty-děti byly připravené ze školy. Po opravdu dobrých špagetách...žádný kečup a domácím vývaru, následoval výlet na Křížovou cestu a ke Kotelské lípě. Čertovu zeď jsme nemohli najít, ač jsme se kolem ní pořád pohybovali. Z velké části prý byla rozebrána za minulého režimu na stavbu rodinných domů. Návrat akorát k večeři, holandský řízek s bramborovou kaší. V noci bude bojovka, ale děti to ještě neví.

Burza knih

V. A

Děti rodávaly a nakupovaly, mnohým se dařilo. Výsledkem je, že děti četly a četly....

 

Den otevřených dveří

V. A

Děti se připravovaly a těšily. Ostudu naší třídě a škole určitě neudělaly. Chválím a děkuji.

Rodičovské suplování v Magně

V. A

Exkurzi si vzal na starost tatínek Nikoly pan Radosta. A povedlo se. Velmi zajímavá prezentace s mnoha údaji, to byl teprve začátek. Polovina dětí šla do výroby, druhá si ve zkušební dílně zkoušela manuálně pracovat. Pak byla výměna. Napíšeme do časopisu Magny článek.

Sportovní den se povedl

V. A

Sportovní den pro páťáky připrravili deváťáci, povedlo se jim to. Naše třída byla druhá, chyběla ji pouhá jedna desetina bodu a to nám chyběli velcí sportovci Viky, Deni, Ota, Matěj - škoda. Z děvčat byla nejlepší ze všech tří tříd naše Klarka Pavlů, druhá byla Niky Radostová. (foto dodám zítra).

To je síla

V. A

Tato centra aktivit byla velmi prakticky zaměřená, děti měřily a vyráběly, zjišťovaly, jak se staví zeď a zda jsou stěny ve škole rovné. Znají olovnici a vodováhu. Počítaly povrch kvádru, vyvodily zlomky.

Školní zahrada v únoru

V. A

Po tříhodinovém působení na naše mozky a naše chování jsme odběhli na školní zahradu umísti vlastoručně vyrobené srážkoměry. Na zahradě byl led, jezírko zamrzlé, což lákalo k normálním dětským hrám...množství srážek budeme sledovat, zajdeme zase za měsíc.

Přišíváme knoflík

V. A

Dopadlo to dobře, u někoho to prý byl jeho druhý přišitý knoflík v životě. Ještě nás čekají díry na ponožkách...

Jsme správná parta?

V. A

Ve čtvrtek mezi nás přišla příjemná Petra Horáčková jako nestranný pozorovatel naší třídy. Tři hodiny s námi pracovala, padaly hry a otázky cílené na třídu a chování. Jako třída jsme dopadli výtečně. Skvěle jsme se dokázali dohodnout, řešit úkol, pomáhat si. Prostě správná parta jsme. Pro mě jako učitelku, to bylo místy dojemné a hlavně poučné.

Hodina přírodovědy v lesíku

V. A

Těsně před napadnutím sněhu se nám podařila výuka přírodovědy nedaleo školy v lesíku. Sbírali jsme materiál na další hodinu a práci s mikroskopy - lišejníky, mechy, kapradiny i živočichy. V mikroskopu nám vyběhl přímo obří hýbající se živočich. Bohužel jsme také našli injekční stříkačky a zavolali ke spolupráci městskou policii.

Historie hravě v naší třídě

V. A

Odpoledne 20. 12.  jsme se sešli ve třídě i s rodiči i prarodiči. Odpoledne se moc vyvedlo-další část historie až do současnosti. Foto či video dodáme později.

Vánoční pečení perníků

V. A

Paní Šebánková opět dorazila s hromadou těsta. V klidu a vánoční atmosféře jsme pod jejím vedením napekli a nazdobili pěknou hromadu...něco snědli a něco nechali do vánočních balíčků pro rodiče na naší besídce.

Prodávání na jarmarku

V. A

Děti nezklamaly-samy si vypracovaly rozpis...a poctivě prodávaly a vydržely.. pomohla paní Holanová-jinak všechno samy.

 

Vyrábění na jarmark

V. A

Letos jsme vyrobili jednoduché dřevěné stromky, povedly se, byly vkusné. V kuchyňce jsme míchali domácí účinnou kosmetiku z bambuského másla, lanolinu a mandlového oleje-dostala i svůj název-krém levandulín. Vše se prodalo. Vypočítali jsme i zisk.

Advent

V. A

Přesně 1. prosince jsme začali otvírat náš adventní kalendář, všichni přinesli dárek. Apolenka připomněla loňská anonymní vánoční přání spolužákovi-hned všichni napsali s chutí nová. Celý adventní čas se povedl.Vyráběli jsme na prodej a prodali.

Národní třída a planetárium

V. A

V pondělí 13.11. v Liberci pršelo a byl pravý nevlídný listopadový den. Praha překvapila slunečným podzimem. Sametová centra jsme zakončili zapálením svíčky na Národní třídě, tudy šly naše dějiny. V planetáriu jsme si prohlédli noční oblohu tak, jak ji můžeme vidět ve všech ročních obdobích. 

Sametová .........

V. A

Celý týden se nese v duchu 17. listopadu 1989. V objevech děti objevily rozdíly v životě lidí před a po revoluci v ukázce ze seriálu Vyprávěj-scéna v zelenině a v nemocnici. Zjistily a nakreslily plánek kudy vlastně!revoluce" šla. Podle návodu malovaly logo OF. daly si vždy velmi záležet a byly velmi překvapené, že logo je nakresleno jen tak od ruky. Úvahy o dějinách kluci napsali -spíš naškrábali během chvilky, ale myšlenky mají hluboké.

Volby předsedy třídy

V. A

Celé voby zorganizovali naši parlamenťáci Julka a Jakub. Ve třídě byla klidná a moc příjemná atmosféra. Předsedou třídy je Jaroslav Požický, místopředsedou je jan Schoen, sekretářkou je Kárka Pavlů.

Podzim ve třídě

V. A

Povedly se hezké obrázky. Inspirací nám bylo dílo malíře Hundertwassera. Téma byl podzim. Obrázek je každý jiný a přitom mají hodně společného. Děti malují s chutí. 

Vesmír -centra aktivit

V. A

Děti se moc těšily a pořád se vyptávaly, kdy začneme. Nestihla jsem vyfotogravovat první nával u zápisu do center. Děti si vymyslely svá vesmírná jména a planetu a také důvod, proč přiletěly k nám na Zemi. Zjistily, co je to ZODIAK, staví přibližovadlo z Merkuru, vystřihnou a sestaví hvězdné hodiny, ví, jaké byly počátky astrologie. Počítají, ani o tom neví.

Harmonizační výlet na Kyselku

V. A

Abychom se zase dali dohromady, vyjeli jsme do Nového města pod Smrkem ochutnat zdejší železitou kyselku a hlavně se proběhnout a projít, vypovídat se. také jsme si zjistili historii městečka, a k čemu je vlastně železo pro  naše tělo důležité.  Byl zima, ale vydrželi jsme. Překvapila nás příjemná ceta vlakem-rychle ubíhala a nemuselo se přestupovat. 

Slunečnice

V. A

Druhý den nového školního roku jsme se v rámci přírodovědy vydali na školní zahradu. V květnu jsme tam vysadili 2 malé sazenice slunečnice-byly asi 10 cm malé. A takhle dopadly bez naší péče přes prázdniny. Na zahradě jsme si zopakovali rozdělení rostlin (přesto se někdo nechal zmást a tvrdil, že slunečnice je trvalka), vypleli sekvojovec.