Třída V.C - školní rok 2018/2019

I. C II. C III. C IV. C

Adventní trhy

V.C

Všichni se už těšíme na Vánoce a příprava adventních trhů v naší škole je první zastávkou. Letos jsme se pustili do výroby stromečků ze starých časopisů a katalogů. Výsledek určitě stojí zato.

GIVING TUESDAY - Den dobrých skutků

V.C

Děti z parlamentu připravily ve spolupráci s dobrovolnickou organizací ADRA 27.11.akci, kde jsme mohli odevzdat pro nás již nepotřebné hračky a knihy. Výtěžek z této akce poputuje do domovů důchodců. Děkujeme všem, kteří se do této akce zapojili.

Slavíme 100 let republiky

V.C

Centra aktivit jsme zaměřili na vznik republiky. Republiko, ať se ti naše přání splní !

Hallowenské dýně

V.C

Letos jsme nekašírovali, ale hned se pustili do vyřezávání pravých dýní. Pracovali jsme s velkým zápalem a chutí, nikdo se nezranil, všichni si přinesli potřebné pomůcky a výsledek stál zato. Klukům to tentokrát šlo lépe než děvčatům, ale večer budou určitě pěkně svítít všem.

Pravidelná setkávání s P.Šolcem

V.C

Až do Vánoc se budeme každý pátek setkávat s panem Šolcem. Řešíme zde vztahy mezi námi, co bychom si přáli, aby se zlepšilo, snažíme se odstranit některé nešvary a učíme se správně pojmenovávat a řešit problémy. Určitě se nám to bude dařit.

Reportáž z 1. projektového dne - Ještědský hřeben.

V.C

Z Ještědu až na Javorník - to byla trasa, kterou jsme zvolili pro náš první harmonizační projektový den. Na Ještěd jsme se sice svezli lanovkou, ale dál už to bylo jen "po svých".Přestože bylo 20. září, slunce pálilo jako v parném létě, a tak výstup na Javorník nám dal pořádně zabrat. Cestou jsme řešili fotbalové týmy, pravěké ještěry, bitvy gangů, po sjezdovce váleli sudy a zřejmě letos naposledy šli bosi. Zmrzlina a kofola nám dodaly novou energii a na Fügnerku jsme dorazili všichni bez úrazu a s dobrou náladou.