Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IV. C

IV. C

Naše třída v minulých letech

I. C II. C III. C


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 484.9 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 479.8 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 478 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 488 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 440.9 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 477 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 591.4 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 587.3 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 592.9 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 540.9 kB Stáhnout

ProART Festival Liberec - Oblastní galerie

V pátek 16. června jsme využili nabídku Martina Dvořáka - hlavního organizátora festivalu a zúčastnili se tanečního workshopu zaměřeného na současný moderní tanec. Anglický lektor nás hodinu a půl učil vnímat své tělo, pohybovat se v rytmu hudby, koordinovat své pohyby. Pro nás opět velmi zajímavá zkušenost.

Jarmark

IV. C

Po roce jsme se opět hodně těšili na celoškolní jarmark - tentokrát s prezentací různých států. My jsme si vybrali Slovensko. Písnička Išel Macek do Malacek se nám moc líbila a do nácviku jsme se zapojili všichni. Ve stánku nám ještě trochu pomohly maminky, ale s prodejem si už dokážeme sami poradit. Slovenské kroje nám slušely náramně.

Kytlice - závěrečný den

IV. C

Čtvrtek jsme využili hlavně ke hrám - fotbal, schovávaná, vybíjená a pak jsme se také připravovali na závěrečný táborák, Někteří otužilci zkusili i teplotu vody v rybníku. Víc nás ale zajímali pulci a vodní brouci. Je fajn, že po včerejší bouřce zase svítilo celý den slunce.

Kytlice 3.den

IV. C

Dnes nás čekal celodenní výlet. V půl deváté nás autobus dovezl do Jiřetína a odtud jsme vyšlápli nejprve na zříceninu Tolštejn, kde nás čekala krásná vyhlídka na Lužické hory. Dalším cílem byla rozhledna na Jedlové. Bouřku a liják jsme přečkali v restauraci a po hodině jsme opět za sluníčka pokračovali na Křížovou horu.  Celý den jsme opět zakončili v Jiřetíně - v cukrárně a na hřišti. 

Pobyt v přírodě Kytlice - 2. den

IV. C

Úterý nás už od rána pohladilo sluncem, a tak byli někteří z nás na nohou už od brzkého rána. Navštívili jsme starou třídu, zkusili sedět v lavicích s kalamářem a psát perem s násadkou. Šlo to dost ztěžka. Zazpívali jsme si, prohlédli učebnice našich babiček a nakoupili drobné dárečky. U místního lesního rybníka jsme chytali a zkoumali pulce a otužilci zkoušeli teplotu vody. Odpoledne nás čekal výlet k Hraničnímu rybníku, zmrzlina a hurá "domů" na guláš. Nachodili jsme dnes asi 13 km.

Pobyt v přírodě Kytlice

IV. C

Po roce jsme opět vyrazili na týdenní pobyt - tentokrát do Lužických hor, do Kytlice. Cesta i ubytování proběhly bez problémů, a tak jsme chvilku před obědem využili ke hrám. Odpoledne jsme objevili krásné přírodní divadlo a zahráli krátké herecké výstupy. No, herci z nás asi nebudou, zato bojovníci a gymnastky určitě. Také jsme napsali pohledy a první zápisy do deníčků.

Projektový den Praha - Vyšehrad

IV. C

Praha nás přivítala krásným slunečným dnem a "Mise Vyšehrad" mohla začít. Badatel Vítek nám na Starém purkrabství vysvětlil pravidla, rozdělili jsme se do pěti skupin a a vyrazili pátrat do archívu po hmatatelných důkazech postav, které jsou s Vyšehradem spojeny. Objevili jsme pouze korunu krále Vratislava I. Ten nás přivítal v bazilice sv. Petra a Pavla, kde jsme vyslovili přání pro českou zem. Na vyšehradském hřbitově jsme pátrali po velikánech českého národa, v pevnosti zaháněli husity, Švédy a Francouze, obdivovali originály soch z Karlova mostu a konečně jsme správně zařadili všechny atributy, které jsme našli. Vyšehradské dětské hřiště s dřevěnými sochami náš den na Vyšehradě pak trochu divoce a vesele zakončilo.

Den "v gala"

IV. C

26. dubna vyhlásil školní parlament "den v gala". Všem nám to hodně slušelo.

Velikonoční tvoření

IV. C

Každý rok před velikonočními  prázdninami si připomínáme lidové tradice a zvyky. Letos jsme se pustili do náročných dekorací, kde jsme pracovali se škrobem, balónkem a provázky. Obří velikonoční vejce nás určitě správně naladila na očekávanou koledu. 

Záchranná stanice pro zvířata

IV. C

V pátek 23. března jsme využili nabídku paní Dostálové k návštěvě záchranné stanice a útulku pro zvířata. Nejprve jsme si vyprávěli k čemu útulky slouží, která zvířata tu mají domov, jak se máme ke zvířatům chovat. Zahráli jsme si na vedoucí útulku, rozdávali do správných rukou vhodné mazlíčky a také si prohlédli handicapovaná zvířata. Nejvíce jsme se ale těšili na venčení. Dostali jsme pět pejsků a hurá zabahněnými cestičkami k letišti. Velký zážitek to byl hlavně pro děti, které ještě nikdy pejska na vodítku nevedly. Slíbili jsme si, že v červnu do útulku určitě ještě jednou vyrazíme.

Maják - jsme dobrá parta ?

IV. C

Poprvé v letošním roce jsme se zúčastnili programu, který pro nás připravila organizace Maják. Tématem bylo "Jsme parta?" Vyzkoušeli jsme si hry, ve kterých jsme si museli vzájemně pomáhat, vyříkali jsme si, co nás trápí, pracovali ve skupinách. Jen škoda, že bylo  hodně dětí nemocných a nebyli jsme v plném počtu. 

Matematika nás baví

IV. C

Hodiny matematiky jsou pro většinu z nás zábavou a hračkou.

Adventní trhy

IV. C

Stejně jako vloni jsme se na "Adventní trhy" poctivě připravovali. S maminkami jsme pekli, ve škole i doma vyráběli drobné ozdoby, a tak se mohlo v improvizovaném stánku prodávat a hlavně nakupovat. Vánoce jsou už za dveřmi.

Stavebnice Merkur

IV. C

Práce se stavebnicemi Merkur nás přímo uchvátila. Vyvolala tolik zájmu, že jsme si práci prodloužili o další hodinu. Výsledky stály za to. Za letadla, auta, tank, mlýn a další zdařilé návrhy strojů by se nemuseli stydět ani zdařilí konstruktéři.

Přišel k nám Mikuláš

IV. C

I ve čtvrté třídě se těšíme na Mikuláše, Anděla i Čerta. Slibujeme, že se polepšíme a odnášíme si čertovská znamení na tvářích, bonbóny a nádherná jablíčka. Děkujeme!

Třídnické hodiny

IV. C

Stejně jako v loňském roce se i letos scházíme se školním psychologem panem Petrem Šolcem a snažíme se řešit problémy, které nás trápí. Tentokrát to bylo hlavně chování o přestávkách.

Haloweenské dýně

IV. C

Poprvé jsme se seznámili s výtvarnou technikou "kašírováním". Dýně na oslavu HALOWEENU se nám docela podařily a z některých šel doslova strach.

K šípku s Růženkou

IV. C

Naivní divadlo pro nás připravilo opět netradiční zpracování klasické pohádky. Růženka usnula desetkrát, pokaždé jinak a vždy na deset let. První letošní představení se nám moc líbilo.

Centra aktivit

IV. C

Naše znalosti z dopravního hřiště jsme využili i v centrech aktivit, která jsme zaměřili na dopravní výchovu. Umíme už využívat internet a údaje, které neznáme si vyhledáváme na tabletech.

Dopravní hřiště

IV. C

19. září jsme navštívili Dětské dopravní hřiště, kde v červnu budeme skládat náš první "řidičský průkaz". Po výuce v učebně jsme se vydali jezdit. Objíždění překážky, ukazování směru jízdy, správné najetí do jízdního pruhu bylo pro většinu z nás těžkým oříškem. Ale jsme teprve na začátku a do června to určitě všichni zvládneme. Dopravní výcvik jsme zakončili na Benešově náměstí, kde probíhal "Den mobility" a kde jsme viděli ukázky práce záchranářů a hasičů. Většina z nás si odnesla i drobné ceny za absolvování úkolů z dopravní výchovy.