Třída IV.B - školní rok 2018/2019

I. B II. B III. B

Reportážní fotky - projektový den Praha

IV.B

Koncem měsíce května se naše třída opět vypravila do Prahy. Tentokrát nás čekal projektový den na Vyšehradě. Byl zde pro nás připravený velmi zábavný a poučný program, kde děti ve skupinách plnily misi Vyšehradu. Tento den si děti opravdu moc užily.

Reportážní fotky - kybersvět

IV.B

Letos už podruhé nás s preventivním programem navštívila lektorka ze společnosti Maják. Tentokrát jsme si povídali na téma "Kybersvět". Hráli jsme ve skupinách zábavnou hru spojenou s různými otázkami a diskutovali, abychom předešli případné kyberšikaně.

Reportážní fotky - projektový den Pěnčín

IV.B

Ve druhé polovině května jsme se vydali na projektový den do Pěnčína. Autobusem jsme dojeli na místo, kde nás nejprve čekala exkurze sklářské výroby a farmy. Potom jsme vyjeli vyhlídkovým vláčkem do Kittelova areálu v Krásné s výkladem paní průvodkyně. Byl to velmi vydařený den a dětem se nejvíce líbila zvířátka farmy.

Reportážní fotky - Světluška

IV.B

Ve čtvrtek 2. května proběhla charitativní akce Světluška. Tuto akci organizoval žákovský parlament. Děti si odpoledne mohly vyzkoušet zážitkové aktivity, aby si uvědomily, jak je těžké žít se zrakovým postižením. Večer se v kině Varšava konal benefiční koncert.

IV.B

Velikonoční centra aktivit si děti připravily ve skupinách samy a moc se jim povedla.

Reportážní fotky - miniveletrh knih

IV.B

V pátek 29. března se na 1. stupni konala oblíbená burza knih.

Reportážní fotky - dopravní hřiště

IV.B

Naše čtvrtá lekce na dětském dopravním hřišti probíhala nejprve v učebně, kde jsme se opět připravovali na blížící se závěrečné testy. Potom jsme trénovali okruh na kolech - výjezd z parkoviště, objíždění překážky, ukazování směru jízdy, správné zařazení do jízdního pruhu. Už v červnu nás čekají zkoušky na náš první " řidičský průkaz".

IV.B

Tentokrát jsme v centrech aktivit pracovali na téma Čmelák zemní.

Reportážní fotky - Maják

IV.B

V pátek před jarními prázdninami nás navštívil lektor Patrik ze společnosti "Maják", který si pro nás připravil preventivní program formou různých her a povídání na téma "Jsme parta".

Reportážní fotky - divadlo F. X. Šaldy

IV.B

Naše první návštěva divadla F. X. Šaldy. Představení "Opera? Opera!" se nám moc líbilo, zazněly v něm různé árie ze známých oper.

Reportážní fotky - exotické ovoce

IV.B

V rámci projektu "Ovoce do škol" jsme ochutnávali exotické ovoce.

Reportážní fotky - Vánoční zvyky a tradice

IV.B

Rozkrajování jablek, pouštění lodiček z ořechové skořápky se svíčkou, zpívání koled, ochutnávka cukroví od maminek a rozbalování dárečků - to vše jsme si užili na vánočním besídce.

Reportážní fotky - Vánoční koncert

IV.B

Děkujeme našim Lesněnkám za krásný vánoční koncert.

IV.B

V centrech aktivit jsme vyráběli vánoční přání a andělíčky z korálků. Určitě jsme doma udělali radost.

Reportážní fotky - kino

IV.B

V předvánočním čase jsme navštívili filmové představení Vánoce a spol. Bylo to fajn odpoledne.

Reportážní fotky - Adventní trhy

IV.B

I letos se Adventní trhy velmi povedly.

Reportážní fotky z návštěvy sportovního utkání

IV.B

V podvečer navštěvujeme sportovní utkání a fandíme libereckým sportovcům.

Reportážní fotky z dětského dopravního hřiště

IV.B

Takhle jsme trénovali na naší druhé lekci na dopravním hřišti. Nejprve jsme si v učebně zopakovali dopravní značky, křižovatky a vybavení kola. Potom nás čekal na kolech okruh na dopravním hřišti, který jsme si několikrát vyzkoušeli objet. Není to vůbec nic lehkého.

Reportážní fotky - 100 let republiky

IV.B

K tomuto významnému dni jsme si v centrech aktivit připomněli vznik Československa a nakrereslili státní symboly. V pátek jsme přišli oblečeni ve slavnostním a poslechli si a zazpívali naši státní hymnu.

Reportážní fotky ze cvičení v přírodě

IV.B

Letos jsme cvičení v přírodě směřovali ke Kapličče v Ruprechticích. Počasí bylo parádní a celý den se nám velmi vydařil.