Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. B

II. B

Naše třída v minulých letech

I. B  


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 689 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 590.5 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 600.7 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 1012.4 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 1014.1 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 1030.2 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 1003.9 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 717.4 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 705.2 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 688.6 kB Stáhnout

Oldřichov v Hájích - pátek

II. B

Po páteční snídani jsme trénovali na čtvrteční vystoupení na Jarmark. Byli jsme si také na místním hřišti zahrát na sluníčku hry. Zabalili jsme si naše zavazadla, vyhodnotili bodování pokojů a po výborném obědě jsme si doplnili náš deníček, ve kterém máme naše všechny zážitky. Celý pobyt jsme si moc užili a těšíme se domů. Paní Skálové a paní Holcové děkujeme za sladké svačiny. :)

Oldřichov v Hájích - čtvrtek

II. B

Dnešní vylepšené počasí jsme si užili v rámci výletu do místního Ekocentra, kde jsme měli objednaný interaktivní program "Jizerky všemi smysly". Dozvěděli jsme se spousty zajímavostí o životě živočichů, rostlin a hub. Pomocí smyslových her jsme objevovali bohatství lesa v jeho rozmanitých podobách. Např. „Jizerskohorské bučiny a podzemí, tajemství rašeliniště, život v mraveništi, skály a kameny“ a další. Cestu domů jsme si zpříjemnili osvěžujícím nanukem. Po večeři jsme naše nové zážitky opět zaznamenali do deníčků. :)

Oldřichov v Hájích - středa

II. B

Po krátké jízdě vlakem jsme ze zastávky v Oldřichově v Hájích příjemnou procházkou došli do ubytovny  DDM, kde jsme se ubytovali a povlékli si postele. Po výborném obědě - rajská polévka, vepřová pečeně, bramborové knedlíky, zelí / špenát jsme vyrazili na dětské hřiště. Z odpolední svačiny jsme se vydali na krátký výlet k Oldřichovským vodopádům, kde se nám moc líbilo. Večer jsme si vytvořili deníček, do kterého jsme si celý náš první den zapsali a doplnili obrázkem. Všichni jsme v pořádku, osprchování a usínáme s knížkou. :)

Praha

II. B

Letošní téma projektového dne Praha byl Karlův most. Měli jsme objednanou plavbu po Vltavě. Na lodi nám kapitán Karel vyprávěl spoustu zajímavých věcí ohledně stavby mostu a Karlu IV. Na vodě jsme si z dálky prohlédli i další památky, jako je Pražský hrad, Národní divadlo a Juditin most. Další podrobné informace jsme se dozvěděli od průvodkyně v Muzeu Karlova mostu. Nakonec jsme došli na Kampu, kde jsme se na dětském hřišti nasvačili a užili si sluníčka. Potom jsme se vydali zpět na metro a autobusem jsme se v pořádku vrátili domů. :)

Ovoce do škol

II. B

Ochutnávali jsme exotické ovoce: :)

Severočeské muzeum

II. B

Navštívili jsme severočeské muzeum, kde byl pro nás připravený výukový program Jizerky známé, neznámé. :)

Burza knih

II. B

V pátek se u nás jako každý rok konal miniveletrh knih. Letos jsme knížky nejen nakupovali, ale také jsme ty naše přečtené prodávali. Burzu knih jsme si velmi užili a těšíme se na nové čtení! :)

Velikonoce

II. B

Projektový den "Velikonoční zvyky a tradice" si pro nás připravili žáci 8. ročníků. Pracovali jsme ve skupinách, kde jsme tvořili různá velikonoční přání, dekorace a také jsme hledali schovaná velikonoční vajíčka. Osmákům děkujeme za pečlivou přípravu a spolupráci s dětmi! :)

Rodičovské suplování

II. B

Ke Dni učitelů se u nás opět konalo rodičovské suplování. Nejprve nás navštívil pan Musil, který si s námi povídal o různých sportech. V tělocvičně nám potom ukázal se svými dvěma zápasníky různé druhy sebeobrany. Nakonec jsme si zacvičili také my. Další hodinu měl pro nás připravenou působivou prezentaci pan Špánek a povídal si s dětmi na téma DNA. Poslední hodinu nám paní Borysenko vyprávěla o šermu a svém reprezentování v něm. Rodičům mockrát děkujeme za krásný den! :)

První pomoc

II. B

První pomoc aneb, když nám, medvědům, někdo stůně je projekt záchranné zdravotnické služby. Paní záchranářka nás s pomocí medvěda naučila, jak poskytnout první pomoc při zlomenině, popálenině, krvácení a na medvídkovi jsme se naučili masáž srdce. Zopakovali jsme si také důležitá telefonní čísla. :)

 

 

Dopravní výchova

II. B

Naši školu navštívila paní policistka z dopravního hřiště v Liberci. Pripomněla nám a zopakovala si s námi základní pravidla silničního provozu, která platí pro nás pro chodce. :)

 

Plavání

II. B

Už je to tady! Zahájili jsme plavecký výcvik, kam budeme docházet každé úterý. Moc se těšíme! :)

Preventivní program

II. B

Lektorka z organizace Život bez závislosti si pro nás připravila preventivní program na důležité téma Kamarádství. Společně jsme si zopakovali, jak se správný kamarád chová, jak bychom se k sobě měli chovat my a co bychom měli v chování k sobě eventuálně zlepšit. Nejsme přece jen spolužáci, ale také kamarádi. :)

Divadlo

II. B

Preventivní program si pro nás připravilo Divadlo Vetři. Připomněli jsme si, jak se máme zachovat, pokud nás nebo našeho kamaráda osloví cizí člověk. Jak a kam máme zavolat v případě nebezpečí a také, jak a hlavně kdy se používají tísňové linky. :)

Sportovní den

II. B

Velmi pěkný sportovní den si pro nás připravili žáci 9. ročníků. Moc vám děkujeme! :)

iQLANDIA

II. B

Začátek nového roku jsme oslavili návštěvou iQlandie. Nejprve jsme zhlédli zábavnou chemickou science show. Potom jsme se rozdělili na skupiny. Každá skupina měla svého lektora a také kapitána. Čekal nás program na expozicích formou soutěží mezi skupinami. Děti měly krásný zážitek, za který děkujeme Smolařovým, kteří nám vstupné zaplatili. :)

Vánoční besídka

II. B

Poslední školní den před Vánocemi jsme měli oblíbenou vánoční besídku, kterou jsme si velmi užili. Zpívali jsme vánoční koledy, tvořili vánoční přání, rozkrajovali jablíčka, pouštěli jsme ořechové lodičky se svíčkami a rozbalovali jsme dárky. U toho všeho jsme zobali výborné vánoční cukroví od maminek. Krásné Vánoce všem! :)

Předvánoční Budulínek

II. B

V jeden předvánoční podvečer jsme společně navštívili Naivní divadlo, kde nás čekalo představení Budulínek. Budulínek neposlouchá, babička s dědečkem špatně slyší a liška zase slyší až moc.... Protože to bylo loutkové divadlo, mohli jsme si loutky po představení prohlédnout. Krištofiakovým moc děkujeme za vstupenky. :)

Zpíváme koledy

Každé pondělní ráno zpíváme společně s dalšími třídami vánoční koledy. Těšíme se na Vánoce! :)

Adventní trhy

II. B

I letos se v areálu naší školy konaly adventní trhy. V našem stánku se prodávalo velké množství dobrot, které nám naši rodiče dodali. Děkujeme našim maminkám - paní Holcové a paní Skálové za vytvoření krásného stánku. A prodeji na trzích věnovaly celé odpoledne. :)

Třídnická hodina

II. B

Pravidelně navštěvuje naši třídu školní speciální pedagog a psycholog Petr Šolc. Povídá si s námi o třídních pravidlech, hrajeme různé hry, abychom se k sobě hezky chovali a byli kamarádi. :)

Severočeské muzeum

II. B

V listopadu jsme navštívili Severočeské muzeum. Tady byl pro nás připravený výukový program s názvem Tvarování. Každé z dětí si dle svého návrhu vytvořilo své umělecké dílo. :)

Ovoce do škol

II. B

V říjnu nás navštívil Bovýsek - maskot projektu "Ovoce a zelenina do škol". Měl pro nás připravenou krátkou soutěž a v rámci pitného režimu od něj každý dostal pitíčko. :)

Xtreme - Author BACK TO SCHOOL

II. B

V pondělí 19.9. jsme se byli v tělocvičně podívat na předvádění jízdy na kolech a koloběžkách. Kluci nám předvedli velkou show a my jsme si také zasoutěžili. :)

Zoologická zahrada

II. B

V rámci cvičení v přírodě jsme navštívili naši zoologickou zahradu. Počasí nám přálo, prohlídku jsme si užili a také byla spousta legrace. Mockrát děkujeme Krištofiakovým za zaplacení vstupného. :)