Třída III.B - školní rok 2018/2019

I. B II. B

Reportážní fotky z IQ PARKU

III.B

12. března jsme se vydali do IQ PARKU na přednášku o vodě. Viděli jsme plno pokusů, fyzikálních jevů a zároveň jsme si je mohli sami vyzkoušet. Byl to pěkný a naučný den, vodu totiž probíráme v rámci prvouky v kapitole Neživá příroda.

Reportážní fotky z IQ LANDIE

III.B

Dne 12. února jsme se byli podívat na Velkou science show v IQ LANDII. Bylo to velice zajímavé.

Reportážní fotky ze zábavné matematiky

III.B

Dnes jsme pojalli matematiku prakticky. Probírali jsme měření, převody jednotek a délku jako takovou...Užili jsme si plno legrace. Na závěr dne se nám pochlubily ještě naše sportovkyně, které získaly medaile na závodech Jizerské padesátky.

Reportážní fotky z OCHUTNÁVÁNÍ OVOCE A ZELENINY

III.B

Bovysek nám opět dodal pár kousků exotického ovoce a zeleniny, tak jsme si udělali malou hostinu.

Reportážní fotky z krmení lesních zvířátek

III.B

Jedno středeční odpoledne jsme se vydali do lesíka kolem Lesního koupaliště. Našli jsme krmelec, kam jsme zvířátkům přidali samé dobroty. jelikož bylo hodně sněhu, tak jsme se i náležitě vyřádili :-)

Reportážní fotky z vánoční besídky

III.B

Vánoční zvyky, zpěv koled, ochutnání cukroví, pár her, tanec a předání dárečků, to vše jsme stihli na naší vánoční besídce. Více ve fotogalerii.

Reportážní fotky z výzdoby vánočního stromku

III.B

Letos se naše třída zhostila vyzdobení vánočního stromku na školním dvoře. Vytvořili jsme několik druhů ozdob - zvonky, stromky, srdíčka a hvězdičky. Činnost nás velmi bavila.

Reportážní fotky z návštěvy divadelního představení

III.B

Ve středu 28. listopadu jsme navštívili ND, kde jsme viděli krásné představení Komáři se ženili, aneb ze života obtížného hmyzu. Pohádka nás zaujala nejen svým dějem, ale krásnými kostými a nápaditými aranžemi.

Reportážní fotky z OSLAV 100 LETÉHO VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA

III.B

Ke konci října jsme probírali dějiny České republiky a připomněli si Den vzniku samostatného Československa. Zároveň k nám zavítal školní etoped a Emča nás učila plést náramky. Díky Anince jsme si vyzkoušeli, jak lidíé dříve psali inkoustem a husími brky. To vše uvidíte v naší třídní fotogalerii.

Reportážní fotky z "KUCHTĚNÍ"

III.B

V pátek 5. 10. jsme se díky naší milé spolužačce naučili vytvořit sladké jednohubky. Potřebovali jsme pouze banány, piškoty a čokoládu. Velice nás činnost bavila, oblizovali jsme se až za ušima...

Reportážní fotky z harmonizačního dne

III.B

Ve středu 19. 9. jsme se vydali na Libereckou výšinu. Cestou jsme si zábavnou formou zopakovali učivo z druhého ročníku )společenstvo vody, lesa a pole+louky). Stihli jsme si i zahrát hry a nasbírat bukvice.

Reportážní fotky z výtvarných dílen

III.B

V průběhu září jsme propojili prvouku s výtvarnou výchovou a ve skupinkách se pustili do tvorby našich vysněných domovů.