Třída III.B - školní rok 2018/2019

I. B II. B

Reportážní fotky z JARMARKU

III.B

Ve čtvrtek 30.května se u nás na škole konal tradiční Jarmark. Letošní téma bylo Pohádky. Naše třída si vybrala Shrecka. Děti si nachystaly úžasné kostýmy a v celkem krátkém čase se naučily složitou taneční choreografii pod vedením paní vychovatelky Adély. Děkuji i rodičům, kteří se velice aktivně na tomto dni podíleli.

Reportážní fotky z 3. dne ze Zrcadlové Kozy

III.B

Dnes ráno jsme se dosyta nasnídali, zabalili všechny věci, rozloučili se se Zrcadlovou Kozou a vydali se do Domu přírody. Zde jsme si prohlédli interaktivní výstavu o Českém ráji. V 10:21 hod. usedli do vlaku a tradá směr Liberec.

Reportážní fotky z 2. dne ze Zrcadlové Kozy

III.B

Článek sepsal žák 3.B K.V.

V 6:00 byl už celý pokoj a možná i celý penzion vybuzen. Ráno v 9:15 hod. jsme vyrazili do domu přírody, kde jsme zažili krásný program o CHKO. Dostali jsme pak vstupenku zdarma. K obědu jsme měli borůvkové knedlíky. Odpoledne jsme viděli hrad Rotštejn. Bohužel jsme nestihli to, co bylo naplánováno. K večeři máme lahodný burger a hranolky. Čekáme, až půjdeme po večeři na hřiště.

Snídaně: švédské stoly

Svačina: tatranka

Oběd: polévka a borůvkové knedlíky

Svačina: vanilkový puding s malinami

Večeře: burger a hranolky

Reportážní fotky z 1. dne na ZRCADLOVÉ KOZE

Článek sepsala žačka 3.B M.S.

Dnes jsme se sešli ve třídě. Pak jsme šli na zastávku. Dojeli jsme až na Fügnerku. Z Fügnerky jsme dojeli na vlakové nádraží. Vlakem jsme jeli z Liberce do Dolánek u Turnova.Pak jsme ušli 2 km do penzionu Zrcadlová Koza. Dali nám tam oběd a rozdělili jsme si pokoje. Po obědě jsme šli na zámek Hrubý Rohozec. Měli jsme tam prohlídku po zámku. cestou zpět jsme narazili na uzavřenou cestu, byla totiž opravovaná, a proto jsme šli jinudy. Na pokoji jsme měli 5 minut, abychom si vzali papír a tuzku a mikinu.Sešli jsme se dole v jídelně. Nejdříve jsme si dali svačinu a čaj. Potom jsme šli psát do papíru.

Oběd: bramborová kaše, holandský řízek

svačina: bábovka

večeře: šunkafleky

Reportážní fotky z projektového dnu PRAHA - Hrad

III.B

V pondělí 29. 4. jsmes se vydali objevit krásy Prahy a Hradu. Po celý den lilo jako z konve, ale díky skvělému profesionálnímu výkladu paní Terezy R. se nám podařilo vše zvládnout. Díky ní byl i sychravý den zalit optimismem, zábavou a pohodou. Děti se dozvěděly plno zajímavostí, rozluštily tajenky a získaly klíče a památné záložky. Zároveň moc děkujeme za celodenní pomoc a fotodokumentaci tatínkovi od Emmči. Heslo pro tento den: Co nás nezabije, to nás posílí.

Reportážní fotky z IQ PARKU

III.B

12. března jsme se vydali do IQ PARKU na přednášku o vodě. Viděli jsme plno pokusů, fyzikálních jevů a zároveň jsme si je mohli sami vyzkoušet. Byl to pěkný a naučný den, vodu totiž probíráme v rámci prvouky v kapitole Neživá příroda.

Reportážní fotky z IQ LANDIE

III.B

Dne 12. února jsme se byli podívat na Velkou science show v IQ LANDII. Bylo to velice zajímavé.

Reportážní fotky ze zábavné matematiky

III.B

Dnes jsme pojalli matematiku prakticky. Probírali jsme měření, převody jednotek a délku jako takovou...Užili jsme si plno legrace. Na závěr dne se nám pochlubily ještě naše sportovkyně, které získaly medaile na závodech Jizerské padesátky.

Reportážní fotky z OCHUTNÁVÁNÍ OVOCE A ZELENINY

III.B

Bovysek nám opět dodal pár kousků exotického ovoce a zeleniny, tak jsme si udělali malou hostinu.

Reportážní fotky z krmení lesních zvířátek

III.B

Jedno středeční odpoledne jsme se vydali do lesíka kolem Lesního koupaliště. Našli jsme krmelec, kam jsme zvířátkům přidali samé dobroty. jelikož bylo hodně sněhu, tak jsme se i náležitě vyřádili :-)

Reportážní fotky z vánoční besídky

III.B

Vánoční zvyky, zpěv koled, ochutnání cukroví, pár her, tanec a předání dárečků, to vše jsme stihli na naší vánoční besídce. Více ve fotogalerii.

Reportážní fotky z výzdoby vánočního stromku

III.B

Letos se naše třída zhostila vyzdobení vánočního stromku na školním dvoře. Vytvořili jsme několik druhů ozdob - zvonky, stromky, srdíčka a hvězdičky. Činnost nás velmi bavila.

Reportážní fotky z návštěvy divadelního představení

III.B

Ve středu 28. listopadu jsme navštívili ND, kde jsme viděli krásné představení Komáři se ženili, aneb ze života obtížného hmyzu. Pohádka nás zaujala nejen svým dějem, ale krásnými kostými a nápaditými aranžemi.

Reportážní fotky z OSLAV 100 LETÉHO VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA

III.B

Ke konci října jsme probírali dějiny České republiky a připomněli si Den vzniku samostatného Československa. Zároveň k nám zavítal školní etoped a Emča nás učila plést náramky. Díky Anince jsme si vyzkoušeli, jak lidíé dříve psali inkoustem a husími brky. To vše uvidíte v naší třídní fotogalerii.

Reportážní fotky z "KUCHTĚNÍ"

III.B

V pátek 5. 10. jsme se díky naší milé spolužačce naučili vytvořit sladké jednohubky. Potřebovali jsme pouze banány, piškoty a čokoládu. Velice nás činnost bavila, oblizovali jsme se až za ušima...

Reportážní fotky z harmonizačního dne

III.B

Ve středu 19. 9. jsme se vydali na Libereckou výšinu. Cestou jsme si zábavnou formou zopakovali učivo z druhého ročníku )společenstvo vody, lesa a pole+louky). Stihli jsme si i zahrát hry a nasbírat bukvice.

Reportážní fotky z výtvarných dílen

III.B

V průběhu září jsme propojili prvouku s výtvarnou výchovou a ve skupinkách se pustili do tvorby našich vysněných domovů.