Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. B

II. B

Naše třída v minulých letech

I. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 538.2 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 493.1 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 501.2 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 472.3 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 417.2 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 430.7 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 449 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 406.1 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 489.3 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 453.7 kB Stáhnout

WOODENLAND

II. B

Ve čtvrtek 21. 6. jsme se vydali na exkurzi a následný workshop do dílny firmy Woodenland. Zde se vyrábí krásné dřevěné hodinky na míru. Majitel Richard se nás vřele ujal a plnil nám všechna přání...Nakonec jsme si dopřáli zmrzlinu.

www.wooden.land

FESTIVAL DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ

II. B

Ve čtvrtek 7. 6. jsme vyrazili do Lidových sadů na Festival dětského čtenářství. Zde jsme shlédli divadelní představení Listování - Bertík a Čmuchadlo, které nás velice pobavilo a kniha zaujala. Poté jsme se setkali s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou, která nám svým osobitým stylem přestavila vlastní knihu Já, štěně. Celé dopoledne se nám líbilo a odcházeli jsme nejen nadšení, ale plni dojmů.

JARMARK - 31. května 2018

II. B

Letošní jarmark se opravdu vydařil. Velice děkuji dětem a rodičům, kteří se aktivně podíleli na přípravě kostýmů a zboží do stánku. Cením si skvělé spolupráce a organizace. Naše třída měla za stát Indii. Jak děti zvládly své vystoupení se můžete podívat ve videích.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yQ1mr5PdyUg

https://www.youtube.com/watch?v=Pm1MhAtFd1c

Škola v přírodě - pátek 25. 5. 2018

II. B

Balíme kufry, hodnotíme pobyt, konečně trénujeme na jarmark. Autobusem se vydáváme směr Liberec se zastávkou na Panské skále. V autobuse zpíváme a těšíme se domů. Příjezd ke škole ve 14:15 hod.

Škola v přírodě - čtvrtek 24. 5. 2018

II. B

Dopoledne jsme zajeli autobusem na Mezní Louku. Zde si pohráli na hřišti s "maketou" Pravčické brány, drátkovali jsme, vytvářeli postavičky z přírodního metriálu a díky spolužákům, kteří chodí na bojové umění Krav maga, se naučili pár chvatů...Odpoledne nás místní autobus přiblížil pod Pravčickou bránu, kam jsme se také posléze vyšplhali.

Škola v přírodě - středa 23. 5.

II. B

Edmundova soutěska, lodičkou do Hřenska. Zde nás zastihla bouřka, proto jsme se vydali na čaj a poté autobusem do Mezné. Odpoledne v relaxačním, tvořivém a vzdělávacím stylu.

Škola v přírodě - úterý 22. 5.

II. B

Ráno nás uvítalo sluníčko a bohatá snídaně. Dopoledne jsme vyrazili na Rysí stezku, naobědvali se, chvilku si odpočinuli a poté vyrazili do mýdlárny Rubens v Růžové. Za celý den jsme ušli cca 13 km. Dobrá nálada nás neopouští.

Škola v přírodě - pondělí 21. 5.

II. B

Děčín - návštěva Zoo s programem Putování s rysy a vlky, Pastýřská stěna, ubytování v penzionu Na vyhlídce (Mezná). Večeře svíčková a na zakončení hezkého dne zmrzlina.

PROJEKTOVÝ DEN - PRAHA

II. B

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 jsme vyrazili se společností Student agency do Prahy. Čekala nás návštěva Muzea Karlova mostu, projížďka lodí po Vltavě, procházka po mostě a odpočinek na Kampě. Dozvěděli jsme se plno novinek a užili si den zalitý sluncem.

DEN V GALA

II. B

Čtvrtek 26. dubna patřil slavnostnímu oblečení. Jak to dětem slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Setkání ČARODĚJNIC na školním pozemku

II. B

Ve středu 25. 4. jsme se sešli na školním pozemku, zasoutěžili si, opekli špekáčky a popovídali.

BURZA KNIH 5. 4. 2018

II. B

Čtvrteční burza knížek se opravdu vydařila. Děti si nakoupily i prodaly plno zajímavých knížek  a zároveň se potkaly se svými kamarády z celého prvního stupně.

PROJEKTOVÝ DEN S 8.B - VELIKONOČNÍ DÍLNY

II. B

Během středečního dopoledne se o nás starali starší kamarádi z 8. třídy. Připravili si pro nás velikonoční dílničky, při kterých jsme si nazdobili vajíčka, upletli pomlázku, vytvořili zápichy (kraslice) do osení a mnoho dalšího. Spolupráce se staršími žáky nás moc bavila. Děkujeme dětem i jejich paní učitelce Petře Machartové.

Třídnická hodina - březen

II. B

Opět k nám zavítal školní etoped Petr Šolc, abychom si upevnili naše kamarádské vztahy ve třídě, dodržovali stanovaná pravidla a dokázali spolu komunikovat. Hodina uběhla jako voda...

Rodičovské suplování 23. 3.

II. B

Dnešní den se nesl ve znamení energie, rytmu, hudby, radosti, psychické relaxace, osvojení si nových poznatků, seznámení se a práce s mapou, buzolou a honbou za pokladem.

Rodičovské suplování bylo ÚŽASNÉ. Moc děkujeme maminkám od Julinky a od Bety. Fotky mluví za vše...

Okresní kolo recitační soutěže

II. B

V březnu se konalo Okresní recitační kolo v přednesu. Za naši třídu statečně "bojovaly" Bety N. a Mia S. Oběma žačkám velice děkujeme za vzornou reprezentaci.

Maják - preventivní program Zdravé tělo

II. B

Co prospívá a co škodí našemu tělu, jsme se dozvěděli v pondělí 5. 3. Zavítala k nám lektorka ze sdružení Maják a zopakovala nám informace o tom, co dělat v krizových situacích, na koho se v případě potřeby obrátit, či jak se chovat ke svému tělu.

Ovoce do škol

II. B

Dnes jsme měli možnost ochutnat různé druhy ovoce a zeleniny. Na každého se dostalo a zároveň jsme si přečetli odkud jednotlivé plody pochází a jak je můžeme konzumovat.

PLAVÁNÍ 16. 2. 2018

II. B

Dnešní plavání, koukněte na fotky...

DEN V ČERNÉM

II. B

Náš černý tým... 15. 2. 2018

 

DEN V MODRÉM 14. 2. 2018

II. B

Náš modrý tým...

DEN V ČERVENÉM

II. B

Děti ze školního parlamentu se rozhodly pro barevný týden. Dnes 12. 2. jsme přišli v červené barvě.

1. lekce v plavání

II. B

9. února nám začalo plavání. Paní lektorky si nás dnes rozřadily do družstev podle našich dosavadních plaveckých dovedností a od příště už začne výcvik...

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO 8. 2. 2018

II. B

Ve čtvrtek se u nás v knihovně sešla velká spousta dětí, které přednesly básničky a soutěžily v jednotlivých věkových kategoriích. Naši třídu reprezentovala Bety, Mia a Samík. Všichni tři si vybrali básničky od pana Jiřího Žáčka.

TŘÍDNICKÁ HODINA - únor 2018

II. B

Dnes jsme hodně pracovali s erby, se svými pocity, jak se cítíme ve třídě. Učili jsme se komunikovat, sdělovat svá přání a touhy druhým.

Rodas

II. B

Zdobení svíček, výroba mýdel a plnění sáčků solí do koupele, to byla náplň našeho dopoledne. Činnosti nás velmi bavily a odnesli jsme si každý 2 svíčky, sáček se solí a mýdlo.

TŘÍDNICKÁ HODINA - leden

II. B

Dnes jsme měli třídnickou hodinu s panem Petrem Šolcem. Zaměřili jsme se na vzájemné vztahy ve třídě a kamarádství. Vše proběhlo v příjemné atmosféře. Vysvětlili jsme si, jak se kdo cítí při vyčleňování z kolektivu a zároveň jsme si vyjasnili jasná pravidla a meze v komunikaci, hranice každého z nás. Probrali jsme, že nikdo nebude ostatním „diktovat“ s kým se kamarádit smí či ne….Myslím, že děti si z dnešního sezení hodně odnesly a budou se k sobě chovat zase o něco lépe J. Děkujeme Petrovi!

Vánoční besídka 22. 12. 2017

II. B

Dnešní dopoledne jsme strávili povídáním a ukazováním si vánočních zvyků a tradic. Zazpívali jsme si koledy, ochutnali cukroví a nakonec rozdali dárečky.

KRMENÍ PRO LESNÍ ZVÍŘÁTKA

II. B

V úterý 19. prosince jsme si vzpomněli na lesní zvířátka a přinesli jim plno dobrůtek k jídlu. Cestou jsme potkali pana hajného, který nám poradil, ke kterému krmelci se máme vydat. Tento den si zvířátka užila stravování formou "all inclusive" :-)...

Vánoční trhy 7. 12. 2017

II. B

Letošní vánoční jarmark se opravdu vydařil. Ve stánku se skoro vše prodalo a svařák se vypil témeř do dna. Děkuji všem, kteří přispěli svou pomocí, výrobky, dárečky a samotným prodejem k hladkému průběhu celé akce.

Mikuláš 5. 12. 2017

II. B

Dnešní den k nám zavítaly moci pekelné s Mikulášem a andělem. Naštěstí zůstali všichni ve třídě, takže můžeme zítra pokračovat v plném počtu.

Svatomartinské rohlíčky

II. B

Máme to dobře zařízené....v družině se peče, ve škole se ochutnává...

CA - ZELENINA

II. B

Na konci října jsme opět pracovali v centrech aktivit. Téma tentokrát bylo ZELENINA. Nejvíce nás bavilo centrum tvorby, kdy jsme vařili dýňovou polévku. Přijela se nás podívat paní Věra Krejčová z programu "Začít spolu".

SOBOTNÍ DRAKIÁDA

II. B

V sobotu 21. října jsme se sešli v Ruprechticích na náměstí, odkud jsme se vydali ke kapličce. Zde jsme zkoušeli dostat draky do vzduchu všemi možnými způsoby, ale bohužel chyběl vítr....proto jsme se po marných pokusech přesunuli do Ruprechtické cukrárny, kde jsme se občerstvili a příjemně popovídali. Děkuji všem za milé odpoledne.

TŘÍDNICKÁ HODINA - říjen 2017

II. B

Dne 17. října mezi nás zavítal pan Petr Šolc. Chodí mezi nás udržovat dobré vztahy ve třídě, hrát kolektivní hry a zároveň respektovat pravidla 2.B. Bohužel se nám stále nedaří dodržovat pravidlo "nasloucháme druhým" a plno z nás nevydrží poslouchat a být v tichosti...Budeme pilně trénovat!

POBYT V PŘÍRODĚ - SKALNÍ HRÁDEK JEZDEC

II. B

Dne 8. 9. 2017 jsme vyrazili z Lidových Sadů do Rudolfova. Cestou jsme míjeli MLYNÁŘŮV KŘÍŽ, kde jsme posvačili a zahráli si písmenkovou hru s brčky. Poté jsme se vydali na skalní hrádek JEZDEC, který patrně ve 14. až 15. století sloužil pro ostrahu zemské cesty z Liberce do Frýdlantu. Během výletu jsme sbírali houby. Hlavním houbařem se stal Vojta, ten našel nejvíce hříbků. Ušli jsme 8 km.