Třída III.A - školní rok 2018/2019

I. A II. A

Celoškolní jarmark - Šmoulové - video uvnitř

III.A

Letošní celoškolní jarmark, na téma Filmy a pohádky, se konal ve čtvrtek 30. května. Naše třída vystoupila na pódiu jako Šmoulové. Děti byly skvělé, pan učitel s Adélou se ve svých kostýmech moc necítili. :-)

Děkujeme všem rodičům za pomoc s organizací stánku.

Pobyt v přírodě

Od pondělí 20. května do středy 22. května jsme strávili společný pobyt v přírodě v penzionu Zrcadlová Koza u Turnova. Program byl náročný - pěší turistika, výlětní vláček, koloběžky, plavecký trénink v bazénu, týmové hry a hry na hřišti.

Bylo toho moc a m,y si to náramně užili.

Projektový den Praha

V úterý 14. května jsme vyrazili do Prahy. Cílem naší návštěvy byl Hrad.

Pod dohledem průvodkyně jsme navštívili zahrady, Vladislavský sál a Zlatou uličku. Bylo to skvělé, jen nám byla strašlivá zima. Ale nejsme z cukru. :-)

Reportážní fotky - Vyrábíme lapbbok

III.A

V hodinách pracovních činností jsme vyráběli lapbook. Je to kniha, která je tvořena interaktivními prvky. Informace v knize vypsané jsou schovávané v různých skládačkách a shovkách. Děti práce velice bavila.

Reportážní fotky - Akce s Majákem

III.A

Při posilování vztahů ve třídě spolupracujeme s lidmi z Majáku. Během aktuálního školního roku nás paní učitelky navštívily již dvakrát.

Reportážní fotky - Vánoce ve třídě

III.A

Den před začátkem vánočních prázdnin jsme ve třídě strávili u stromu. Chvíli jsme se učili, následovala vánoční besídka s překvapením od třídního Ježíška a poslední hodinu jsme měli pravý silvestrovský mejdan.

U vánočního stromu před radnicí

III.A

Cestou z Naivního divadla jsme se zastavili u vánočního stromečku.

Reportážní fotky - výtvarná výchova

III.A

Advent se nenápadně vplížil i do školy. Proto jsme se ani my nemohli vyhnout tvorbě s vánoční tematikou. Symbol Vánoc jsme tvořili natěšením, co pod ním asi najdeme, v klidu a pohodě… Tak by to přece o adventu mělo být.

Reportážní fotky - tvoříme adventní věnce

III.A

V pátek 30. listopadu jsme si místo českého jazyka, matematiky a dalších sešitů přinesli do školy větvičky, svíčky, stužky a mnohé další ozdoby na adventní věnce.

Od samého rána jsme se pustili do práce. Adventní věnce se nám moc povedly.

100 let republiky

III.A

Sto let republiky jsme v naší třídě oslavili stylovou fotografií v podobě vlajky.

Reportážní fotky z harmonizačního dne v přírodě

III.A

V polovině září jsme jeden den strávili v nedalekém lese. Zahráli jsme si několik jednoduchých her a pracovali na pracovním listu z prvouky.

Reportážní fotky - Pracujeme s iPady

III.A

Při vyučování budeme často pracovat s iPady. Během prvních hodin práce s nimi jsme poznávali svůj nový školní e-mail. Už se do něho umíme všichni přihlásit a přečíst si došlou zprávu.

Ve volných chvílích hrajeme také hry, ty vzdělávací hry. Jedna z nich se jmenuje NumberRun a vítězí ten, kdo umí počítat...

Reportážní fotky - Začínáme školní rok

III.A

Začátek školního roku přinesl do naší třídy jednu podstatnou změnu. Paní učitelku Bartošovou nahradil jako náš třídní pan učitel Dlouhý.

Přejeme si, aby se nám všem nový školní rok povedl.