Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. A

I. A


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 466.6 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 419.5 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 448.7 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 668.1 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 337.7 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 312.6 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 309.8 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 311.9 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 303.9 kB Stáhnout
červen 2017 PDF soubor 331.6 kB Stáhnout

Slavnost Slabikáře

I. A

V krásných prostorech bývalé kavárny Pošta prvňáčci nádherně odehráli představení o hrdinech ze Slabikáře pana Jiřího Žáčka pro své rodiče a pana spisovatele Jiřího Žáčka.

Veletrh dětské knihy

I. A

Ve čtvrtek 8. června jsme se vydali na liberecký Veletrh dětské knihy. Byl to pro nás velký zážitek. Prvňáčci si vyslechli poutavé vyprávění paní spisovatelky Petry Braunové o cestě knížky k jejímu vzniku a o tom, jak takové různé příběhy vzniknout. Poté nám četla kousek z nové knížky "Nela...". Prvňáčky tato kniha hodně upoutala. Poté jsme si prošli všechny prostory veletrhu a prohlédli jsme si jednotlivé stánky. Těšíme se na příští veletrh.

BUČÍTKA

I. A

Děti nazvaly kravičky a telátka bučítka. Návštěva kravína byla pro nás velkým zážitkem.

Středa

I. A

Ve středu odpoledne jsme navštívíli rodinný dům, ve kterém uchovávají rodinný poklad - krásný betlém s pohyblivými figurkami. Cestou jsme potkali cukrárnu a hřiště :-)

Druhý den

I. A

V úterý jsme využili krásného počasí a vydali jsme se na dlouhý, odpolední výlet. Autobusem jsme popojeli pod rozhlednu Štěpánka, vystoupali jsme k ní a na ní. Zpět jsme k penzionu ušli 10 km. Krásně se nám spalo.

Koncert pro maminky

 

 

 

 

 

Praha - Petřín

Při našem prvním, pražském, projektovém dni jsme zamířili na Petřín. Porozhlédli jsme z rozhledny, v bludišti a z dalekohledu do dálky. Všude se nám moc líbilo. Pokochejte se s námi Prahou.

Přebírání odměn

I. A

Prvňáčci se vyplněním pracovního listu zúčastnili soutěže Magistrátu města Liberce. Na fotografiích můžete zhlédnout Sofinku a Olivera při přebírání odměn pro všechny děti z naší třídy.

Burza knih

I. A

Prvňáčci prodávali, nakupovali, četli a vyprávěli o svých obchodech :-) podívejte se.

Rodičovské suplování

I. A

Velkým překvapením byla naše poslední návštěva tohoto dne. Přišla mezi nás Fifinka ze Čtyřlístku. Po úvodním přivítání z ní byla maminka Lucinky a vyprávěla dětem o výrobě brzd do aut a o provozu celé výrobny. Jejíž součástí je starost o zaměstnance a pořádání společných aktivit a zábavných dnů. Děti společně získávaly dopis, přečetly jaho tajnou zprávu, hledaly barvy a potom si s nimi obtiskaly ruce. Velký plakát ručiček máme nyní vyvěšený ve třídě. Děkujeme.

Rodičovské suplování

I. A

Od tatínka Elišky jsme se dozvěděli, jak je to s některými lidmi v naší společnosti, když překročí daná pravidla. I dívenky si rády vyzkoušely některé pomůcky. Děkujeme.

Rodičovské suplování

I. A

Celou hodinu vydržely děti jen poslouchat. Poslouchaly zajímavé vyprávění tatínka Olivera o výrobě skla, výrobků z něho a o cestování těchto výrobků. Velmi nás bavily soutěže o dárečky. Děkujeme.

Rodičovské suplování

I. A

V pátek 31. března nás ve třídě navštívila maminka Toníčka a vyprávěla nám o výzkumu a výrobě dětských plenek. Na chvilku jsme se také stali výzkumníky a zkoumali jsme kolik vody pohltí plenka za jak dlouhou dobu. Stopovali jsme vsakování vody do plenky na stopkách. Odvážlivci si plenku zkusili obléci :-) Hodina s maminkou rychle uběhla a vy se můžete podívat, jak jsme si ji užili. Děkujeme.

První pomoc

I. A

Za námi do naší třídy přijela návštěva - paní ze záchranné služby s hodinovým, poutavým programem s názvem První pomoc pro prvňáčky aneb Když, nám, medvědům někdo stůně. Společně s ní jsme "jako" telefonovali na záchranku pro záchranu medvěda, zkoušeli jsme si jeho resuscitaci, obvázali jsme mu krvácející ránu, popálenou kůži, bolavou nožku a čekali jsme na příjezd sanity. Do příjezdu sanity jsme medvídka zabalili do teplé folie. Její teplo jsme si sami také vyzkoušeli.

Na stole a u stolu

I. A

Již po několikáté jsme se vydali do Severočeského muzea. Cestu ze školy do muzea už báječně známe a prostory muzea také. Tentokrát jsme prošli první patro muzea s jeho stálou výstavou. Vystavené exponáty si děti prohlížely postupně s vyprávěním paní lektorky a s vyhledáváním kousků nádobí podle obrázků. Společně stolovaly u stolu Římanů, ve středověku i v novověku.

Modří

I. A

Prvňáčkům modrá barva slušela. Skvěle je tmelila barva i společný jásot. Mrkněte se :-)

Divadlo

I. A

Prvňáčci při sledování divadelních scének a účasti při nich. 

Tablety

I. A

Na tabletech procvičujeme nejvíce matematiku.

Za císaře pána

I. A

V úterý 17. 1. jsme se opět prošli do Severočeského muzea. Procházka byla sněhově příjemná. V muzeu nás uvítala paní lektorka v dobovém oblečení. Hned jsme si všimli :-) že má na sobě mnoho kytiček :-) Patřila do období secese. My jsme potom přírodní ornamenty - květiny, zvířata - vyhledávali po muzeu, které bylo v tomto slohu vystavěno. V tomto období historie žil i císař František Josef. Seznámili jsme se s ním na obrázcích a fotografiích v různých etapách jeho života. Sestavili jsme si časovou osu jeho žití. Na fotografiích jsme hledali liberecké budovy, místa, která navštívil. Prohlédli jsme si jeho oblíbené helmy a čepice, seznámili jsme se s tehdejší módou. Tou byly i pánské licousy. Vyrobili jsme si je a stali se z nás císařové :-) Podívejte se, jak nám sluší.

Skupinová práce

I. A

V pondělí 16. 1. si děti užily práci ve skupinkách na Zimní krajině. Krásně se domlouvaly o postupu činností, spolupracovaly, kreslily krmelec, stříhaly zvířátka a jejich potravu, lepily je a tiskaly stopy zvířat. Poté o postupu své práce vyprávěly. Na jejich činnost se podívejme.

Královny a králové

I. A

V tříkrálový den přišli prvňáčci do školy v převlecích královských. Užili jsme si královský bál a královské čtení a psaní. Rozdali jsme si zpět naše Slabikáře a četli jsme z nich. Také do nových písanek se nám psalo královsky.

Knížka od Ježíška

I. A

Ve třídě pod stromečkem na nás čekali vánoční dárky. Ježíšku děkujeme.

Betlémy

I. A

Do Severočeské muzea jsme si zašli podívat se na krásně vyřezávané betlémy. Poznávali a pojmenovávali jsme jednotlivé postavičky, ty které se pohybují i ty nepohyblivé. Od paní lektorky jsme vyslechli poutavé vyprávění a poté si každý z prvňáčků vyrobil svoji postavičku do betlému.

Tvoření

I. A

Prvňáčci tvořili spolu s žáky z osmého ročníku. Byli hezky vedeni k vyrábění vánočních svícnů, lodiček, přání či ozdob. Stihli si se svými velkými spolužáky i pěkně popovídat a seznámit se.

Andělé

I. A

Dopoledne v předvečer svátku svatého Mikuláše jsme se sešli všichni v bílém, nebo rovnou v kostýmech andílků. Ti opravdoví nás opravdu navštívili spolu s čerty a tím nejdůležitějším - Mikulášem. Ten k prvňáčkům vážně promlouval, čerti zarachtali řetězy a andílci obdarovávali sladkostmi a žlutými Slabikáři. Všem bílá moooc slušela a nikdo se nebál, jen sliboval, že bude hodný.

Tvoření

I. A

Do naší třídy přišla na návštěvu maminka Bětušky i s mnoha komponenty na výrobu vánočního přání. Dětem se povedly krásné výrobky.

Zkoumání

I. A

Prvňáčci prozkoumali některé listnaté stromy. Jejich zdařilá dílka, báječně vypracované týdenní domácí úkoly, si můžete prohlédnout. Škoda, že je nepřenositelné úžasné vyprávění o nich.

Tvarování

I. A

Cesta do Severočeského muzea je pro nás již velmi známá. Tentokrát byla i trochu posypaná sněhem a nám se po ní příjemně kráčelo. V rámci sympozia uměleckých škol byl pro nás připraven umělecký program. Děti tvořily své vlastní umělecké dílo.

2. listopadu BÁL

I. A

Při strašidelné písničce jsme si zatančili a stala se z nás také na chvilku kapela s hraním na hudební nástroje.

2. listopadu

I. A

S prvňáčky jsme se sešli v kostýmech na halloweenské téma. Prvňáčci skvěle prezentovali své převleky. Krásně popsali svoji postavu a svůj převlek.

Společná práce

I. A

Učíme se pracovat společně. Domluvit se a dokončit dílo ke spokojenosti všech členů skupinky.

Dílna čtení

I. A

Čteme své vlastní knížky a vyhrazený čas 45 minut během půlené hodiny je pro nás moooooooooooooc krátký.

Koberec a komunitní kruh

I. A

Do naší učebny přibyl nový koberec. Je měkkoučký a teplý, abychom si mohly během přestávek a po obědě společně hrát. Při společném sezení v komunitním kruhu vytvoříme kolečko prvňáčků kolem koberce.

Vlaštovky

I. A

Sotva blikne úsvit ranní,

už se shání po snídani.

Komárů a much je spousta,

ale jsou to malá sousta.

A tak lítá dnes jak včera

od rána až do večera. 

Motýl

I. A
Samí krásní motýlci :-)

Larva

I. A
Spí a spí a spí...

Housenka

I. A
Je strašně žravá. A my už víme, že různí motýli mají různé housenky s různou potravou.

V úterý 20. 9. jsme navštívili Severočeské muzeum

I. A
Prošli jsme si "Motýlí stezku", jejíž počátek byl kolem motýlích vajíček. Pozorně jsme naslouchali a zahráli si hru - jak se notýli seznamují.

Obrázková galerie 16. 9.

I. A
Dnes jsme si četli a kreslili pohádku "Ostrov obra Olivera". Na fotografii můžete uvidět pohledy a fantazii všech malých malířů. Vymýšleli jsme a četli slova na "o", která jsme rozkládali na slabiky.

Balíme

I. A
Končí nám krásný den.

Lovci přírodních zázraků

I. A
S lupou za poznáním.

BAF

I. A

Lovci kamarádů

I. A
Jsme schovaní a číháme. Kdy už půjdou? Kde jsou???

Harmonizační den 6. 9. 2016

I. A
Sešli jsme se v naší třídě, pošeptali slovíčka, a s batůžkem na zádech, s modrou oblohou nad hlavou, jsme vyšli na zastávku busu.

Pracujeme

I. A
Po učení voláme a pěkně se snažíme :-)

Povedené

I. A
Lítá motýl za motýlem, od pondělí do pátku...

Poezie všude kolem nás aneb První třída jedna báseň

I. A
První ranní přivítání a veselé usmívání :-)