Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. A

II. A

Naše třída v minulých letech

I. A


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 328.4 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 300.4 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 387.4 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 318.1 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 359.9 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 356.8 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 359 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 319.4 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 395.7 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 317.6 kB Stáhnout

Zmrzka nám chutná

II. A

Při každém červnovém pobytu mimo školu si děti pochutnávaly na zmrzlině dle svého výběru. Zjistili jsme totiž, že je pro děti zdravá. :-)

Sportovní dopoledne

II. A

Skoky na trampolínách nás velmi bavily. Užily jsme si :-)

Tajemství včelí plástve

II. A

Děti se seznámily se životem včely. Po úvodním představení a sepsání našich otázek jsme slyšeli jaké má včela úkoly během jejího života. Potom děti pozorovaly pod lupami a sestavovaly včelí plástev. Venku si samy zahrály na pracovité včelky a uviděly dávný včelí úl. Na závěr ochutnaly včelí med.

Letem ptačím světem - STŘEVLIK

II. A

Děti se pomocí různých aktivit seznamovaly s nejběžněji žijícími ptáky u nás. Poznávaly pomocí peříček, obrázků a zvuků. Po aktivitám v místnosti jsme se vydali do parku za pozorováním ptáků dalekohledem. Velmi nás vše bavilo. Snad jsme si i něco zapamatovali.

Festival dětského čtenářství

II. A

Dnes si na festivalu některé děti malovaly a některé poskytovaly rozhovor do televize RTM.

ZOO

II. A

Děti byly ze zvířátek uchváceny, užily si s kůzlátky :-)

Festival dětského čtenářství

II. A

Děti báječně naslouchaly autorskému čtení paní spisovatelky Šrámkové. Pak jsme se přemístili do Oblastní galerie, kde si děti vyráběly svoji knihu.

PENZION MAX - pátek

II. A

V pátek už jsme vstávali bez rozcvičky. Před závěrečným zhodnocením celotýdenní hry děti vytleskávaly a zpívaly krátké písničky. Všechny děti se celý týden skvěle kamarádily a při různých hrách a soutěžích sbíraly body - korálky. Každý si zasloužil skleněnou odměnu podle svého výběru. A už jsme se jen rozloučili s příjemným panem majitelem a paní kuchařkou. Čekal nás poslední kilometr na vlakovou zastávku a hurá domů. Na výletech jsme nachodili 35 km. Děti však naběhaly při hraní ještě mnohem více.

V Harrachově - sklárna

II. A

V Harrachově nás přivítal Krakonoš a báječné hřišťátko. Ve sklárně to bylo zajímavé a v muzeu skla úchvatné. Cestou zpět jsme si opět hráli a soutěžili.

V Harrachově

II. A

Z Harrachovského nádraží do sklány jsme šli příjemnou lesní cestou, kde děti stavěly lesní domečky.

PENZION MAX - čtvrtek

II. A

Dnešní den jsme začali časným vstáváním. Cestovali jsme vlakem do Harrachova. Z našeho penzionu jsme došli na zastávku Tanvaldský Špičák. Při přestupu ve Smržovce jsme půlhodiny čekali a především chlapce uchvátil starý přepravník. Společně přišli na to, k čemu byl používán a trochu ho prozkoumávali.

PENZION MAX - středa

II. A

Ve středu jsme si hodně hráli a soutěžili. Při pobytu na hřišti jsme také nacvičovali první pomoc při zranění a krátké části vystoupení.

PENZION MAX - úterý

II. A

Dnes ráno měly děti skvěle uklizené pokoje. Dopoledne jsme strávili hraním si v okolí penzionu. Odpoledne jsme se prošli na rozhlednu na Tanvaldský Špičák. Podvečer jsme si ještě pohráli na krásném hřišti a nyní už do hajan.

PENZION MAX - pondělí

II. A

Cestu vlakem do Albrechtic jsme skvěle zvládli. Potom jsme čtyřkilometrovou procházkou došli do našeho penzionu. Ubytovali jsme se a pochutnali jsme si na výbroné polévce a kuřeti s bramborem. Pak jsme šli na výlet na Mariánské boudy kolem malých vodopádů. Cestou jsme hráli hry a sbírali korále. Špagetová večeře nám moc chutnala.

Krajská vědecká knihovna a my

II. A

V knihovně jsme se účastnili čtenářské lekce a vernisáže výstavy Zlatá stuha. Prohlédli jsme si současné nejkrásnější české ilustrace dětských knih. Některé z dětí také besedovaly o knihách.

Projektový den Velikonoce

II. A

Druháčci se připravvovali na velikonoční svátky pod vedením žáků z VIII. C. Ti si pro své malé spolužáky nachystali malování vajíček, pletení pomlázek, vytvoření květináče, velikonoční závodění a hledání vajíček.

Ježek

II. A

O ježkovi jsme si povídali, četli, psali a diskutovali velmi dlouho. Je to naše první velká společná práce. Povedla se nám a jsme na ni hrdí.

Děti měly za úkol vyhledat v textu klíčová slova o ježkovi, zaznamenat je ve větě, na této společné větě se ve skupince domluvit a po té ji odprezentovat. Naši výslednou práci - alfabox - můžete zhlédnout. Odměnou nám bylo vzájemné ocenění a dívání se na pohádku "Já Baryk a můj ježek".

Zimní sporty

II. A

Zimní sporty nás bavily i v teplé místnosti.

Ovoce a zelenina do škol

II. A

Děti si užily ochutnávku různých druhů ovoce a zeleniny. Podle létáčků se ve dvojici naučily o daném ovoci či zelenině, kde roste, jaké má nej živiny, jak se zpracovává, co se z ní nejvíce využívá a jak. Po prezentaci měly možnost ochutnat.

V dalším týdnu nás navštívil maskot Bovýsek, děti ze znalostí prozkoušel. Zasoutěžily si a odměnou dostaly pexeso, které jsme si zahráli při hodině angličtiny.

Poznáváme se

II. A

Během třídnických hodin spolu děti řízeně hovoří v kruhu a hrají hru k většímu vzájemnému poznání a porozumění.

STŘEVLIK

II. A

Vydali jsme se "Po stopách lesní zvěře" se znalcem přírody a lesní zvěře. Cestování pohodlným vláčkem bylo příjemné. Náš průvodce na nás i se svým čtyřnohým pomocníkemm čekal na hejnickém nádraží. Dozvěděli jsme se, co se skrývá za složitým souslovím "pobytová znamení". Už víme, jaká pobytová znamení můžeme v přírodě naleznout a komu patří. Zaposlouchali jsme se do hlasů lesní zvěře a četli jsme zvířecí stopy. Na závěr jsme si vše ověřili při pobytu venku. Hledali jsme, poslouchali a stopovali.

Barevný týden

II. A

Druháčci pracují během barevného týdne. V pondělí červení, v úterý žlutí, ve středu modří a ve čtvrtek černí.

CA - Listování s Kvakem a Žbluňkem

Druháčci pracovali dva týdny v centrech aktivit s knihou od Ježíška "Kvak a Žbluňk jsou kamarádi". V centru čtení si vybrali jeden příběh, rozdělili si mezi sebou role z příběhu, pak si celý příběh přečetli a označili si části textu pro jejich roli. Připravili si drobné kulisy a ještě jednou nacvičili čtení příběhu. Po každých centrech - skupinové práci - nám jednotlivé skupinky příběh odehrály. Protože se dětem hraní velmi líbilo, přály si odehrání příběhů ještě jednou. Příběhy jsme si odehráli v napínavém dopoledni před pololetním vysvědčením. Druháčci tyto příběhy četli nebo poslouchali nejméně třikrát, jsou vtipné a velmi je bavily. Naše listování knihou ještě není dokonalé, přesto se podívejte a užijte si společně s námi. Video naleznete uvnitř článku.

Plavání

II. A

Děti své plavecké dovednosti stále více zdokonalují. Při dnešním plavání 19. 1. potrénovaly též skoky do vody.

Nadělování u krmelce

II. A

Děti se na nadělování u krmelce skvěle nachystaly. Kvalitní teplé oblečení nám přišlo vhod a dobrot pro zvířátka bylo hodně. Doprovázela nás studentka a student TUL, kteří k nám dochází každý čtvrtek. Vyučují druháčky a pomáhají jim pěkně a správně pracovat. Počasí nám nepřálo a tak jsme se celí mokří pospíchali usušit. 

Začátek vánočního času

II. A

Vánoční čas již tradičně začínají děti obdarováváním jiných dětí. Děti z Dětského diagnostického ústavu byly dárky hodně potěšeny a zaslaly druháčkům pěkné obrázky, poděkování a malý vánoční dárek. Je prima, že se děti dokáží rozdělit, že je v této aktivitě rodiče podporují a díky tomu si samy prožijí legendu o svatém Martinovi. Jsem ráda, že se tato akce u nás stala tradiční. Věřím, že i napřesrok.

Vánoční vyrábění

II. A

Během předvánočního projektového dne přišli do naší třídy žáci z osmé cé, kteří si připravili tvořivé dílny pro druháčky. Druháčci byli rozděleni do skupinek a prostřídali se na vyrábění výrobků ve třech dílnách. Výrobky - stromečky, sněhuláky, vánoční koule, lodičky, vánoční přání - si druháčci ihned odnesli domů. V naší třídě nám zůstal společně vyrobený krásný betlém. Celé dopoledne zněly v naší třídě krásné vánoční písně nebo koledy. Mladší děti si je zpívaly společně se staršími dětmi a stihli se u toho i seznámit a popovídat si. Další fotografie můžete zhlédnout u třídy VIII.C. V tento den byl z naší třídy i krásný výhled na zasněžený Ještěd :-)

Pečení perníčků

II. A

Na pečení perníčků jsme se dobře připravili. Válečků na válení těsta bylo s námi ve třídě opravdu hodně. Po malých skupinkách se děti střídaly v kuchyňce, kde za pomoci maminky Toníčka válely perníkové těsto, vykrajovaly tvary perníků a zdobily si je polevou. Perníčků v ten den snědly opravdu mnoho a zbylé perníky dojídaly v dalších dnech. Pobyt v kuchyňce a pečení děti velmi bavil. Děkujeme!

Dílna čtení

II. A

Druháčci se již dokáží pěkně začíst do své knihy.

Plavecký výcvik

II. A

My dnes neplaveme.

Plavecký výcvik

II. A

Přicházíme a připravujeme se.

Společně

II. A

Opět jsme se rádi sešli společně v kruhu při hrách. Na fotografiích nás vidíte na ledové kře. Udrží nás všechny?

Pracujeme společně

II. A

Děti ve skupinkách nakreslily vodovkami les s lesními patry a nyní do něj na správná místa vkládaly živočichy. Společně se učiliy názvy těchto živočichů.

Pakobylka u nás

II. A

Druháčci se seznámili s roztomilou pakobylkou. 

8. září Harmonizační dopoledne

II. A

Dopoledne v přírodě se nám hodně zalíbilo. Počasí nám přálo, a proto aby nám bylo teplo, jsme stále šli či běhali. Z cesty jsme občas zašli do lesa a nacházeli jsme hodně krásných hub, nejčastěji hřiby "praváky" a babky. Z Bedřichova Maliníku jsme šli stále po zelené značce "po kanále", pak jsme vyšli na cestu Vládní kolem lesní školky k zastávce U Viklanu. Zde jsme se s Viklanem společně vyfotili. Ze všech her zvítězil "lov" hub a borůvek.