Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
ZŠ Lesní - Škola pro život I

ZŠ Lesní - Škola pro život I

ZŠ Lesní - Škola pro život I

CZ.02.02.XX/00/22_002/0001706

 

Představení školního projektu, který se zaměřuje na podporu přínosu školního speciálního pedagoga, dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a podpoře inovativního vzdělávání na škole. Projekt je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský a probíhá od roku 2022 do roku 2025.

Cílem projektu je zlepšit kvalitu vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, poskytnout jim individuální podporu a podpůrná opatření, a zároveň podpořit profesní rozvoj pedagogických pracovníků školy. Projekt zahrnuje následující aktivity:

- Zajištění podpůrných pedagogických pozic školního psychologa a školního speciálního pedagoga na základě počtu žáků a jejich potřeb. Tyto pozice poskytují diagnostiku, intervence, metodickou podporu, supervizi a intervizní činnost pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogické pracovníky školy.
- Zajištění dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků školy v oblasti inkluzivního vzdělávání, speciální pedagogiky, psychologie, komunikace a spolupráce s rodiči a dalšími partnery.
- Zavedení inovativních metod a forem vzdělávání na škole, které podporují aktivní zapojení žáků do učebního procesu, rozvoj jejich klíčových kompetencí, motivaci a sebevědomí.

Projekt přispívá k naplnění strategického cíle Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2030+, kterým je snížit nerovnosti v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání a umožnit maximální rozvoj potenciálu dětí, žáků a studentů. Projekt také reflektuje potřeby školy, které byly identifikovány v rámci sebehodnocení a plánování rozvoje školy.

 

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.