Třída VII.A - školní rok 2019/2020

I. A II. A III. A IV. A V. A VI.A

Pečení perníčků

VII.A

Paní Šebánková se opět uvolila s námi napéct ve škole vánoční perníčky. 4.12. jsme v pár lidech připravili těsto a 12.12. jsme se vystřídali na pečení a zdobení. Šlo nám to moc od ruky, perníčků máme hodně a nejen na doma, ale i na posezení ve třídě na poslední školní den tohoto roku. Moc děkujeme Aničky mamince, že to s námi pořád ještě vydrží!

Maják-program o kráse

VII.A

Ve středu 11.12. jsme se na programu od Majáku dozvěděli, že jsme všichni krásní a máme se naučit mít se rádi. Jediné, co nám Filip vytkl, byla zase ta naše ukecanost a to, že se neposloucháme navzájem. A je to škoda, někteří mluvili moc hezky.

Exkurze do Míšně

VII.A

Ve čtvrtek 5.12. jsme se vypravili autobusem do německé Míšně. První byla exkurze v zámku Moritzburg, kde byla natočena pohádka Tři oříšky pro Popelku. Mají tam k tomu výstavu, dají se vyzkoušet kostýmy i střevíček, viděli jsme i film o natáčení. Pak jsme byli v míšeňské porcelánce, kde nám ukázali ruční výrobu a malování. V muzeu měli spoustu věcí, ale to nás už tolik nebavilo. Nakonec jsme navštívili adventní trhy v centru Míšně, které byly maličké, ale hezké. Nakoupili jsme si dobroty a vyrazili domů.

K.Šénová, J.Požický

Společná matematika

VII.A

V rámci matematiky jsme absolvovali už dvě společné hodiny se třeťáky. V pátek 29.11. jsme byli v 3.B a ve středu 4.12. v 3.A. Deset z nás mělo na starosti stanoviště, kde se smíšené skupiny střídaly. Také jsme museli hodnotit úspěšnost práce. Ostatní byli začleněni mezi třeťáky a pomáhali jim s řešením úloh, které by sami nezvládli. Některé úlohy nám daly docela zabrat, protože jsme se s nimi nesetkali, někdy jsme poradit uměli. Všechno proběhlo moc hezky a dokázali jsme, že umíme spolupracovat i s menšími dětmi a pomáhat jim.

Adventní trhy

VII.A

Ve čtvrtek 28.11. odpoledne se na naší škole konaly již tradiční adventní trhy. Každá třída připravila prodej vánočních dobrot i výzdoby, dvůr byl plný stánků a dílniček. Počasí nám přálo a účast byla opravdu hojná. Naše třída prodala skoro všechno a vybrala na adopci dalšího zvířete ze ZOO skoro 5000,- Kč. Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří přispěli a pomohli nám s dobrou věcí.

Pantomima

Ve středu 13.11. jsme navštívili představení "Pantomima ve škole", konalo se v Experimentálním studiu v Lidových sadech. Bylo to úžasné - herec vždy vyvolal dobrovolníka a pomocí mimiky mu vysvětloval, co má dělat. Bylo to fajn, vtipné, hezky doplněné hudbou, muselo se i přemýšlet. Užili jsme si to, jen jsme litovali, že to nebylo delší.

J. Požický, J. Schön

Festival deskových her

VII.A

V pátek 8.11. jsme se zašli podívat do Lidových sadů na festival deskových her. Je to už tradiční akce, koná se tam každý rok. Mají tam ukázky hlavolamů z IQlandie, 3D tiskárny, ale hlavně spoustu deskových her, které si každý může vyzkoušet. Průvodce dělají studenti ze Střední pedagogické školy. Strávili jsme tam dvě a půl hodiny a moc nás to bavilo. Naučili jsme se některé nové hry, osvěžili mozkové buňky a někteří se tam ještě po obědě vrátili. Moc jsme si to užili.

Projektové dny

VII.A

Na konci října jsme měli tři projektové dny zaměřené na přírodu v okolí školy. Navštívili jsme funkční kamenolom, mapovali okolí pro anglicky mluvící cizince, sbírali a určovali rostliny a dělali chemické pokusy s půdou a potravinami. Vše bylo velmi zajímavé a hodně jsme se dozvěděli.

Dravci - program s živými zvířaty

VII.A

14.10. jsme měli tříhodinový program o dravcích. Nejdříve nám na hřišti sokolník předváděl dravé ptáky a sovy, hodně o nich vyprávěl a ukázal i jejich výcvik. Viděli jsme malinkého kulíška nejmenšího i velkého orla. Pak jsme v tělocvičně viděli živou lišku, odchovanou myslivcem, který nám o ní vše pověděl a mohli jsme si ji i pohladit. Nakonec jsme shlédli prezentaci o různých loveckých strategiích zvířat a viděli další živé tvory, jako gekona, ropuchu nebo štíra.

Maják - závislosti

VII.A

1.10. jsme měli další akci od Majáku - program o riziku závislostí. Povídali jsme si o drogách, ale i alkoholu, cigaretách, hazardu. Ukázalo se, že teoretické znalosti máme slušné, tak snad je v životě uplatníme a odoláme všem rizikům.

Volby do školního parlamentu

VII.A

V pátek 13.9. proběhly ve škole volby do školního parlamentu. Už na harmonizačním pobytu jsme si rozumně vybrali vhodné kandidáty, takže páteční volba jen potvrdila mínění většiny: naši třídu budou tento rok reprezentovat Jakub Heiplík a Klára Pavlů. Věříme, že se jim bude dařit a zařídí pro nás spoustu užitečných věcí.

Harmonizační pobyt

VII.A

První týden září je již tradičně věnován nejen začátku školy, ale i harmonizačním pobytům. My jsme vyrazili na čtvrtek a pátek do kempu Junior v Novém Městě p. Smrkem. Po cestě vlakem jsme se ubytovali v jedné společné budově se čtyřmi pokoji, zaskočili ke Kyselce, naobědvali se a vyrazili na Smrk. Bylo to sice asi 6 km, ale pořád do kopce a terénem. Ale dali jsme to, nahoře se napásli na borůvkách a ještě stihli večeři - důvod k hrdosti. Večer byly hry a zasloužený odpočinek. Druhý den zase hry, volba zástupců do parlamentu a sport. Po obědě už jsme zase nasedli do vlaku. Bylo to náročné, ale fajn.