Třída VII.A - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

I. A II. A III. A IV. A V. A VI.A

Pantomima

Ve středu 13.11. jsme navštívili představení "Pantomima ve škole", konalo se v Experimentálním studiu v Lidových sadech. Bylo to úžasné - herec vždy vyvolal dobrovolníka a pomocí mimiky mu vysvětloval, co má dělat. Bylo to fajn, vtipné, hezky doplněné hudbou, muselo se i přemýšlet. Užili jsme si to, jen jsme litovali, že to nebylo delší.

J. Požický, J. Schön

Festival deskových her

VII.A

V pátek 8.11. jsme se zašli podívat do Lidových sadů na festival deskových her. Je to už tradiční akce, koná se tam každý rok. Mají tam ukázky hlavolamů z IQlandie, 3D tiskárny, ale hlavně spoustu deskových her, které si každý může vyzkoušet. Průvodce dělají studenti ze Střední pedagogické školy. Strávili jsme tam dvě a půl hodiny a moc nás to bavilo. Naučili jsme se některé nové hry, osvěžili mozkové buňky a někteří se tam ještě po obědě vrátili. Moc jsme si to užili.

Projektové dny

VII.A

Na konci října jsme měli tři projektové dny zaměřené na přírodu v okolí školy. Navštívili jsme funkční kamenolom, mapovali okolí pro anglicky mluvící cizince, sbírali a určovali rostliny a dělali chemické pokusy s půdou a potravinami. Vše bylo velmi zajímavé a hodně jsme se dozvěděli.

Dravci - program s živými zvířaty

VII.A

14.10. jsme měli tříhodinový program o dravcích. Nejdříve nám na hřišti sokolník předváděl dravé ptáky a sovy, hodně o nich vyprávěl a ukázal i jejich výcvik. Viděli jsme malinkého kulíška nejmenšího i velkého orla. Pak jsme v tělocvičně viděli živou lišku, odchovanou myslivcem, který nám o ní vše pověděl a mohli jsme si ji i pohladit. Nakonec jsme shlédli prezentaci o různých loveckých strategiích zvířat a viděli další živé tvory, jako gekona, ropuchu nebo štíra.

Maják - závislosti

VII.A

1.10. jsme měli další akci od Majáku - program o riziku závislostí. Povídali jsme si o drogách, ale i alkoholu, cigaretách, hazardu. Ukázalo se, že teoretické znalosti máme slušné, tak snad je v životě uplatníme a odoláme všem rizikům.

Volby do školního parlamentu

VII.A

V pátek 13.9. proběhly ve škole volby do školního parlamentu. Už na harmonizačním pobytu jsme si rozumně vybrali vhodné kandidáty, takže páteční volba jen potvrdila mínění většiny: naši třídu budou tento rok reprezentovat Jakub Heiplík a Klára Pavlů. Věříme, že se jim bude dařit a zařídí pro nás spoustu užitečných věcí.

Harmonizační pobyt

VII.A

První týden září je již tradičně věnován nejen začátku školy, ale i harmonizačním pobytům. My jsme vyrazili na čtvrtek a pátek do kempu Junior v Novém Městě p. Smrkem. Po cestě vlakem jsme se ubytovali v jedné společné budově se čtyřmi pokoji, zaskočili ke Kyselce, naobědvali se a vyrazili na Smrk. Bylo to sice asi 6 km, ale pořád do kopce a terénem. Ale dali jsme to, nahoře se napásli na borůvkách a ještě stihli večeři - důvod k hrdosti. Večer byly hry a zasloužený odpočinek. Druhý den zase hry, volba zástupců do parlamentu a sport. Po obědě už jsme zase nasedli do vlaku. Bylo to náročné, ale fajn.